Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą – 01 września 2019 r.

1. Dziś przypada 80-a rocznica wybuchu II wojny świat. Pamiętajmy o modlitwie o pokój w naszej Ojczyźnie i na świecie oraz w intencji poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny. 

2. Jeszcze tylko dziś wieczorna msza św. o godz. 20.00. Od przyszłej niedzieli msze święte niedzielne i świąteczne tradycyjnie o godz.: 7, 9, 11, 16 i 18.

Codzienny różaniec w tym tyg. prowadzi koło róż Maryi.

3. Dziś na zakończenie każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po błogosławieństwie – poświęcenie dewocjonaliów.

4. W tym tygodniu również:

* pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne; – msze święte w tym dniu o godz. 9.00 i 18.00; – po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakr. i całodzienna adoracja do godz. 17.30 (adoracja indywidualna i cicha – zachęcamy, aby wstąpić w ciągu dnia choć na chwilę modlitwy); – o godz. 17.30 różaniec w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

[porządek czuwania wspólnot modlitewnych:

9.30-11.30 – koło róż św. Franciszka

11.30-13.30 – Apostolat Maryjny

13.30-15.30 – koło róż. św. Hiacynty

15.30-17.30 –koło róż. Maryi]

* pierwszy piątek miesiąca; – odwiedziny chorych od godz. 9.00; – spowiedź od godz. 16.30; – wystawienie Najśw. Sakr., litania do Serca Jezusowego, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30; 

* pierwsza sobota miesiąca – o godz. 16.30 miesięczne spotkanie kół różańcowych i wymiana tajemnic; – o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe I. soboty z rozważaniem tajemnic – prowadzi koło różańcowe św. Hiacynty (w sobotę druga msza św. popołudniowa – o godz. 18.30).

4. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów, książek i przyborów szkolnych (nie tylko dla pierwszaków).

5. Kalendarz liturgiczny:

– wt. – 03.09 – wsp. św. Grzegorza Wlk p, dr K-ła

5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

7. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– jest to numer specjalny z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, w którym są artykuły polityków i naukowców publikowane w ramach projektu Opowiadamy Polskę w gazetach na całym świecie

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Strach się bać – kiedy należy udać się do egzorcysty, a kiedy potrzebna jest porada psychiatry

– Nie zgub dziecka w sieci. Jak korzystają z internetu nasze dzieci? I co mogą tam spotkać?

– Tajne przez poufne. Tajemnica spowiedzi a prawo państwowe

– Nie mieliśmy wyboru – 80. rocznica wybuchu II wojny światowej

– Rozczarowani – obraz młodego pokolenia w naszym kraju

9. Komunikaty:

a) „Dziś na pl. Marszałka Piłsudskiego w Warszawie podczas obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej Prezydent RP wraz z szefami delegacji zagranicznych wybije dźwięk specjalnie na tę okazję przygotowanego dzwonu z przesłaniem „Pamięć i Przestroga”. O godz.  14.00 zabrzmią dzwony kościelne w diecezji kieleckiej dla wspomnienia o ofiarach najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzkości i oddania hołdu polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili Ojczyzny.”

b) w najbliższą sobotę otwieramy po wakacyjnej przerwie nasze Oratorium. O godz. 10.00 ruszamy na wyprawę rowerową – obowiązkowo kaski oraz kamizelki odblaskowe. Po powrocie, ok. 13.00, pieczenie kiełbasek, popcorn i wspólna zabawa. Zapraszamy Dzieci i Rodziców.

c) przed laty na uroczystości odpustowe w Piekoszowie wędrowali także nasi parafianie (ostatnio 3 lata temu). Nawiązując do tej tradycji w przyszłą niedzielę o godz. 9.00 planujemy wyruszyć sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie na uroczystość Narodzenia NMP. Tam różaniec o godz. 11.15, potem suma o godz. 12.00 a po niej koncert chóru parafii garnizonowej z Kielc. Powrót po zakończonych uroczystościach we własnym zakresie np. autobusem MPK nr 18 spod ośrodka dla niepełnosprawnych.

Prosimy o zgłaszanie udziału w naszej parafialnej pielgrzymce do Piekoszowa już dziś, gł. ze względu na potrzebę zabezpieczenia przejścia przez Policję. W zależności od ilości chętnych, ostateczną decyzję podejmiemy i ogłosimy we środę. 

d) zapraszamy do biblioteki parafialnej w każdą środę od godz. 18.00 do 19.00 oraz – od przyszłej niedzieli również w niedziele od godz. 10.00 do 11.00.
10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Edward Kudła. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001