Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą (27 sierpnia 2017 r.)

 1. Miesięczne spotkanie grupy Apostolatu Maryjnego naszej parafii z racji 27-ego dnia miesiąca – dziś po mszy św. o godz. 16.00.

 

 1. Jeszcze tylko dziś wieczorna msza św. o godz. 20. Od przyszłej niedzieli wracamy do zwykłego porządku mszy św. w niedziele i święta nakazane: 7, 9, 11, 16 i 18.

Nowenna do MB Nieust. Pomocy we środę o 17.30.

Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o 17.30.

Codzienny różaniec w dni powszednie o godz. 16.30 (w tym tygodniu prowadzi koło róż. Maryi).

 

 1. W piątek, 1-go września, przypada 78 rocznica wybuchu II wojny świat. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny oraz za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny. Na tej mszy będziemy się również modlić o pokój na świecie.

 

 1. W tym tygodniu przeżywamy:

* I. piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 9.00; – spowiedź od godz. 16.30 (zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież do spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego); – wystawienie Najśw. Sakr., litania do Serca Jezusowego oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30;

* I. sobotę miesiąca – o godz. 16.30 miesięczne spotkanie kół różańcowych i wymiana tajemnic; – o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe I. soboty z rozważaniem tajemnic – prowadzi koło różańcowe św. Hiacynty (z tej racji w sobotę druga msza św. popołudniowa rozpocznie się o 18.30).

Za tydzień I. niedziela miesiąca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– 28.08 – pon. – wsp. św. Augustyna bp, dr K-ła

– 29.08 – wt. – wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela

– 01.09 – pt. – wsp. bł. Bronisławy dz

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

[w najbliższą sobotę początek sprzątania ok. 19.00]

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

 

 1. Komunikaty:
  a) 4-go września o godz. 17.30 wyjeżdżamy na Jasną Górę na nocne czuwanie modlitewne przed cudownym obrazem MB z 4 na 5 września br. Powrót ok. 6-ej dnia następnego. Można się jeszcze zapisać. Zapisane osoby prosimy o podanie numerów PESEL w zakrystii.

  b) Kurii Diecezjalnej: „od 1 października rozpoczyna się nowy okres świadczeń. Aby nadal otrzymywać świadczenie „Rodzina 500+” konieczne jest złożenie wniosku. Wnioski można składać już od 1 sierpnia . Szerzej na stronie:

http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus

c) Ks. Bpa Ordynariusza: „Drodzy Diecezjanie. W najbliższym czasie trafią do Was zaproszenie i informacje zachęcające do wzięcia udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym. Zachęcam wszystkie panie w przedziale wiekowym 50 – 69 lat, aby nie lekceważyły swojego zdrowia, które jest „cennym darem powierzonym nam przez Boga” (por. KKK 2288). Pamiętajcie – robicie to dla siebie, ale też dla waszych rodzin i dzieci. Do Waszych parafii i miejscowości przybędą specjaliści, którzy przeprowadzą profilaktyczne, bezpłatne badania, które mają na celu ewentualne wczesne wykrycie raka piersi. Polecam wszystkich Drogich Diecezjan opiece Matki Bożej Uzdrowienia Chorych i z serca błogosławię. † Jan Piotrowski – Wasz Biskup”

d) Ks. Bpa Ordynariusza: „Drodzy Diecezjanie. Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. (Mt 5, 7). Wszystkich nas dotknęła i poruszyła wiadomość o kataklizmie nawałnic, jaki dotknął mieszkańców północnej Polski. Straciły tam życie dzieci wypoczywające na obozie harcerskim, a także wiele rodzin straciło dorobek całego swojego życia. Odpowiadając na Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski zwracam się z apelem i prośbą do wszystkich duszpasterzy i wiernych naszej kieleckiej diecezji, aby w obliczu tej tragedii obudzili w sobie „wyobraźnię miłosierdzia” w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie „świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr” (por. NMI nr 50). Niech tej „wyobraźni” nie zabraknie mieszkańcom naszej diecezji. Trzeba spojrzenia miłości, jak wzywał nas Św. Jan Paweł II, aby dostrzec obok siebie brata, który wraz z utratą dachu nad głową, możliwości godnego utrzymania rodziny i wykształcenia dzieci doznaje poczucia opuszczenia, zagubienia i beznadziei. (…) Potrzeba „wyobraźni miłosierdzia” wszędzie tam, gdzie ludzie w potrzebie wołają do Ojca miłosierdzia: „Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”. Oby dzięki bratniej miłości tego chleba nikomu nie brakowało! „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5, 7) (por. św. Jan Paweł II, Homilia – Kraków Błonia). Nasze ofiary możemy złożyć do puszek przy drzwiach kościoła oraz przekazać wysyłając SMSa o treści WICHURA na numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT). Z serca wszystkim błogosławię † W Imię Ojca † i Syna † i Ducha Świętego. Wasz Biskup † Jan Piotrowski”

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001