Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą – 23 sierpnia 2020 roku

1. Dekretem księdza biskupa Ordynariusza wikariuszem w naszej parafii został mianowany ks. Mirosław Besterecha. W ostatnim dniach pojawiły się także w naszej wspólnocie parafialnej nowe siostry: s. Kinga Adamiak – dyrektorka domu oraz s. Halina Rutkowska. Księdza Mirosława oraz Drogie Siostry ogarniamy naszą modlitwą, polecamy Bożej łaskawości oraz opiece Matki Bożej i życzymy, aby nasz Dom Parafialny stał się Ich domem a nasza rodzina parafialna Ich rodziną.

2. Dziś po wszystkich mszach świętych wymiana tajemnic w Dziecięcym Kółku Różańcowym – mogą to zrobić także rodzice lub dziadkowie.

3.  Jeszcze dziś i za tydzień msze święte niedzielne w porządku wakacyjnym tj. o godz. 7, 9, 11, 16 i 20.

Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. Maryi.

4. W najbliższy czwartek – 27-y dzień miesiąca. Miesięczne spotkanie członków grupy Apostolatu Maryjnego naszej parafii – po mszy św. o godz. 17.00.

5. W najbliższą sobotę, 29 sierpnia o godz. 11.00, do I. komunii św. przystąpi kolejna grupa dzieci z naszej parafii. Wcześniej, we czwartek, 27 sierpnia, I. spowiedź święta. Pamiętajmy w tym tygodniu w naszych modlitwach o tych dzieciach i ich rodzinach.

6. Kalendarz liturgiczny:

– 24.08 – pon. – święto św. Bartłomieja ap

– 26.08 – śr. – urocz. NMP Częstochowskiej

– 27.08 – czw. – wsp. św. Moniki

– 28.08 – pt. – wsp. św. Augustyna bp, dr K-ła

– 29.08 – sob. – wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

8. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty rodzicom dzieci pierwszokomunijnych oraz wczorajszych nowożeńców. Bóg zapłać.

9. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

    W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Polski charyzmat maryjny. 

– Polakom potrzebna jest pokuta. Od kilku tygodni Michał Ulewiński pielgrzymuje samotnie przez Polskę niosąc wielki krzyż

– Katolik i radykalna lewica. Kandydat demokratów na prezydenta USA jest katolikiem. Niestety katolikiem bezobjawowym

    W Niedzieli Kieleckiej min.:

 – By nie marnować żywności. Rocznie w Polsce 9 mln ton żywności ląduje na śmietniku. Co zrobić, by temu przeciwdziałać? 

    W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

– Jaki sens w XXI w. ma istnienie parafii?

– Nie gramy w teatrze. O tym, czy łatwo być biskupem w Polsce

11. Komunikaty:

a)  do Kurii Diecezjalnej w Kielcach wpłynęło pismo następującej treści: „Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kielcach, w związku z interwencjami dot. nieprzestrzegania w trakcie nabożeństw w podległych Parafiach zakazów i nakazów określonych w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 07 sierpnia 2O20 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020r. poz. 1356 z późniejszymi zmianami), przypomina o bezwzględnej
konieczności stosowania się do obostrzeń związanych z aktualnie trwającą pandemią CoVlD – 19. […] Niezależnie od powyższego, Państwowy Powiatowy lnspektor Sanitarny w Kielcach uprzejmie prosi o śledzenie na bieżąco komunikatów i wytycznych Głównego lnspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia”.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001