Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą – 22 sierpnia 2021 roku

1. Trwa peregrynacja obrazu MB Cudownego Medalika w naszej parafii. Dziś modlitwy indywidualne od godz. 18.00, wspólna modlitwa od godz. 19.00.

Od jutra do piątku modlitwy indywidualne od godz. 18.30, wspólna modlitwa od godz. 19.00. W sobotę od godz. 16.00 modlitwy indywidualne, o 16.30 – różaniec, o godz. 17.00 msza św. na zakończenie peregrynacji i pożegnanie obrazu.

Zachęcamy i zapraszamy do modlitwy.

2. Dekretem księdza biskupa Ordynariusza wikariuszem w naszej parafii został mianowany ks. Denis Żółtecki. W ostatnim dniach przybyły także do naszej wspólnoty parafialnej nowe siostry: s. Maria Makowiak oraz s. Iwona Kubiec. Księdza Denisa oraz Drogie Siostry ogarniamy naszą modlitwą, polecamy Bożej łaskawości oraz opiece Matki Bożej i życzymy, aby nasza rodzina parafialna stała się Ich rodziną a w naszym Domu Parafialnym byli u siebie.

3. Przypominamy o porządku wakacyjnym mszy świętych niedzielnych : godz. 7, 9, 11, 16 i 20.

4. Do spotkań w ramach naszego Parafialnego Kręgu Biblijnego mamy nadzieję wrócić  już we wrześniu, ale w najbliższy piątek porządek mszy świętych będzie taki, jak wszystkie „biblijne” piątki: tj. o godz. 9.00 i 18.00.

5. Codzienny różaniec będziemy w tym tygodniu odmawiać w czasie wspólnych modlitw podczas peregrynacji. Poprowadzi go Apostolat Maryjny.

6. Kalendarz liturgiczny:

– wt. – 24.08 – święto św. Bartłomieja ap

– czw. – 26.08 – urocz. NMP Częstochowskiej

– pt. – 27.08 – wsp. św. Moniki

– sob. – 28.08 – wsp. św. Augustyna bp, dr K-ła

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

8. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

9. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy i złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Bóg wymyślił rodzinę. Rodzina może dziś być środowiskiem żywej wiary.
– Młodzież oczekuje autentyczności. O powodach odchodzenia młodzieży z Kościoła
W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Nienawiść wobec wierzących – na ulicach i w Internecie wielka jest skala nienawiści wobec chrześcijan
– Polska i Węgry w obronie rodziny. Jak zatrzymać proces niszczenia chrześcijańskiej wizji rodziny?

11. Komunikaty:

a) „W sobotę – 28 sierpnia br. o godz. 16.30 w kościele garnizonowym pw. NMP Królowej Polski będzie miała miejsce modlitwa różańcowa, a po niej (o godz. 17.00) Msza święta w intencji Ojczyzny. Następnie odbędzie się przemarsz ulicami Kielc z rozważaniem tajemnic różańcowych w oczekiwaniu na beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego.”

b) „W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 r., które odbędą się pod hasłem „Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem”, w sobotę – 28 sierpnia br. w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach, odbędzie się peregrynacja krzyża wraz z ikoną Matki Bożej „Salus Populi Romani” jako symboli tego wydarzenia.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 Mszą świętą pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Po Mszy świętej będzie miało miejsce czuwanie modlitewne prowadzone przez Diecezjalne Centrum ŚDM w Kielcach oraz przez wspólnoty młodzieżowe. Na spotkanie zapraszamy młodych naszej diecezji wraz z dekanalnymi duszpasterzami młodzieży, katechetami i animatorami oraz wszystkich, którzy pragną włączyć się w modlitewne przygotowanie do przeżycia kolejnych Światowych Dni Młodzieży.”

c) po wakacyjnej przerwie zapraszamy do naszej biblioteki parafialnej: w niedziele od godz. 10.00 do 11.00 i we środy od godz. 18.00 do 19.00.

d) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających niedługo zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy w przyszłą niedzielę, 29 sierpnia, na godz. 17.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001