Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą – 14 sierpnia 2022 roku

1. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim Parafianom, którzy zaangażowali się w przyjęcie pielgrzymów zdążających do Matki Bożej Jasnogórskiej. Dziękujemy za wygrabienie skoszonej trawy i prace porządkowe wokół kościoła, za przygotowanie stanowisk dla poczęstunku, za podarowane ciasta, bułki, rogaliki i inne smakołyki, za przywiezioną wodę, herbatę, i inne gotowe produkty, a także za złożone na ten cel ofiary pieniężne. Dziękujemy za miłą i serdeczną obsługę pielgrzymów przy stołach na placu i w Domu Parafialnym. Wszystkim za okazaną gościnność i życzliwość z serca płynące Bóg zapłać. [od pielgrzymów również]

2. Jutro 15-y dzień sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w porządku niedzielnym wakacyjnym, tj. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 20.00. Po każdej mszy świętej poświęcenie pierwocin zbóż oraz ziół, kwiatów i owoców.

3. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu Apostolat Maryjny.

4. W najbliższą sobotę 20-y dzień miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 17.00.

5. Kalendarz liturgiczny:

– śr. – 17.08 – wsp. św. Jacka pr

– sob. – 20.08 – wsp. św. Bernarda op, dr K-ła.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

7. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną, oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę i za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Pandemia nie zgasiła w Polakach pielgrzymkowego ducha. Na Jasną Górę znów przybywa tysiące pielgrzymów z różnych regionów Polski.

– Jak rozumieć dogmat o wniebowzięciu Maryi i co on oznacza dla nas?

– Poniżenie, odrzucenie, wstyd, upokorzenie, gniew i bunt. Czy da się wrócić do siebie po zdradzie? Jak naprawić małżeństwo?

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Polityka pamięci. Komu i dlaczego przeszkadza odwoływanie się do historii w mediach, szkole i polityce państwa?

– O końcu ziemskiego życia Maryi i o istocie kultu maryjnego Kolejna płyta z kolekcji Biblia Audio dołączona do numeru.

10. Komunikaty:

a) trwa przerwa wakacyjna w Oratorium oraz w bibliotece parafialnej

b) organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej w Piekarach Śląskich oraz sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach. Wyjazd 10 września. Szczegółowe informacje oraz zapisy w zakrystii.

c) po dwuletniej przerwie wracamy do kolejnej zawieszonej parafialnej tradycji; 4 września odbędzie się IV Parafialny Festyn Rodzinny. Już dziś zapraszamy do wspólnej zabawy. Poszukujemy także chętnych do pomocy w organizacji festynu; w tej sprawie prosimy o kontakt w zakrystii bądź kancelarii parafialnej (tu szczególnie liczymy znów na pieczone słodkie smakołyki do naszej festynowej kawiarenki).

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001