Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą (30 lipca 2017 r.)

 1. Do końca wakacji msze święte w niedziele o godz. 7, 9, 11, 16 i 20.

 

 1. Bezpośrednio po mszy św. obrzęd błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów. Będzie też można wesprzeć polskich misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska: „1 gr za 1 km”.

 

 1. Nowenna do MB Nieust. Pomocy we środę o 17.30.

Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o 17.30.

Codzienny różaniec w dni powszednie o godz. 16.30 (w tym tygodniu prowadzi koło róż. Maryi).

 

 1. Msza św. dziękcz. od pielgrzymów do Ostrej Bramy i sanktuariów północno-wschodniej Polski – we środę, 2 sierpnia, o godz. 18.00.

Msza św. dziękcz. od pielgrzymów z Apostolatu Maryjnego na Jasną Górę – 15 sierpnia o godz. 11.00.

 

 1. W tym tygodniu przeżywamy:

* I. czwartek miesiąca – z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne;

* I. piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 9.00; – spowiedź od godz. 16.30; – wystawienie Najśw. Sakr., litania do Najśw. Serca Jezusowego oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30;

* I. sobotę miesiąca – o godz. 16.30 miesięczne spotkanie kół różańcowych i wymiana tajemnic; – o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe I. soboty z rozważaniem tajemnic – prowadzi koło różańcowe św. Franciszka (z tej racji w sobotę druga msza św. popołudniowa rozpocznie się o godz. 18.30).

Za tydzień I. niedziela miesiąca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– 31.07 – pon. –wsp. św. Ignacego z Loyoli pr

– 01.08 – wt. – wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego bp, dr K-ła

– 04.08 – pt. – wsp. św. Jana Marii Vianneya

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafiankom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

 1. Komunikaty:
  a) chętnych do udziału w XXXVI Pieszej Pielgrzymce Kieleckiej z Wiślicy na Jasną Górę prosimy o zgłoszenie się do zakrystii bądź kancelarii parafialnej i pobranie stosownej deklaracji niezbędnej do dokonania zapisu do grupy pielgrzymkowej (grupa dekanatu Kielce-Zachód ma kolor amarantowy). Tych, którzy nie mogą wybrać się na pielgrzymkowy szlak, zachęcamy do zapisywania się do grupy modlitewnej i duchowego udziału w pielgrzymce.
  b) jak zapowiadaliśmy 9 sierpnia rano (ok. godz. 7.00) podejmiemy pielgrzymów na krótki odpoczynek; bardzo prosimy o zgłoszenie się (jeszcze w przeciągu tego tygodnia) tych, którzy mogliby upiec ciasto albo przywieźć garnek herbaty; potrzebna nam taka deklaracja, aby wiedzieć, czy będzie konieczne zakupienie jeszcze czegoś dla pielgrzymów, czy nie (nie możemy się o tym przekonać dopiero we środę rano…) Z góry serdeczne Bóg zapłać za życzliwość i gościnność oraz za informację!

 

 1. W minionym tyg. z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Józef Rębosz (pogrzeb we wtorek o godz. 13.00). Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001