Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą – 28 lipca 2019 r.

1. Do końca wakacji msze święte niedzielne i świąteczne o godz. 7, 9, 11, 16 i 20.

Codzienny różaniec w tym tyg. prowadzi koło róż św. Hiacynty.

2. Za chwilę – obrzęd poświęcenia pojazdów i błogosławieństwa kierowców. Po pieśni na zakończenie mszy św. na placu pokropienie kierowców, pasażerów i pojazdów wodą święconą. Składane przy tej okazji ofiary w ramach akcji 1 gr za 1 km przeznaczone będą na zakup pojazdów dla misjonarzy.

3. W tym tygodniu przeżywamy: 

* pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne; – msze święte w tym dniu o godz. 9.00 i 18.00; – po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakr. i całodzienna adoracja do godz. 17.30 (adoracja indywidualna i cicha – zachęcamy, aby wstąpić w ciągu dnia choć na chwilę modlitwy); – o godz. 17.30 różaniec w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

[porządek czuwania wspólnot modlitewnych:

9.30-11.30 – koło róż. Maryi 

11.30-13.30 – koło róż św. Franciszka

13.30-15.30 – Apostolat Maryjny

15.30-17.30 – koło róż. św. Hiacynty]

* pierwszy piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 9.00; – spowiedź od godz. 16.30; – wystawienie Najśw. Sakr., litania do Serca Jezusowego, Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30; 

* pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 16.30 miesięczne spotkanie kół różańcowych i wymiana tajemnic; – o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe I. soboty z rozważaniem tajemnic – prowadzi koło różańcowe św. Franciszka (z tej racji w sobotę druga msza św. popołudniowa rozpocznie się o godz. 18.30).

Za tydzień I. niedziela miesiąca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

4. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 29.07 – wsp. św. Marty

– śr. – 31.07 – wsp. św. Ignacego z Loyoli pr

– czw. – 01.08 – wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego bp, dr K-ła

5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

7. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. Komunikaty:

a) zamówione msze św. od pielgrzymów:

– z pielgrzymki Apostolatu Maryjnego na Jasną Górę – 4 sierpnia, godz. 20.00

– z parafialnej pielgrzymki do Kodnia – 5 września, godz. 18.00

b) chętnych do udziału w XXXVIII Pieszej Pielgrzymce Kieleckiej z Wiślicy na Jasną Górę prosimy o zgłoszenie się do zakrystii bądź kancelarii parafialnej i pobranie stosownej deklaracji niezbędnej do dokonania zapisu do grupy pielgrzymkowej (grupa dekanatu Kielce-Zachód ma kolor amarantowy). 

Tych, którzy nie mogą wybrać się na pielgrzymkowy szlak, zachęcamy do zapisywania się do grupy modlitewnej i duchowego udziału w pielgrzymce.

c) tych, którzy przez stronę internetową zgłosili swój udział w Rowerowej Pielgrzymce na Jasną Górę, prosimy o informację w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

d) jak zapowiadaliśmy 9 sierpnia rano (ok. godz. 7.00) podejmiemy pielgrzymów na krótki odpoczynek; bardzo prosimy o zgłoszenie się (jeszcze w przeciągu tego tygodnia) tych, którzy mogliby upiec ciasto, przywieźć garnek herbaty, poświęcić w ten poranek swój czas, czy w jakikolwiek sposób zaangażować się w przyjęcie pielgrzymów; potrzebna nam taka deklaracja, aby wiedzieć, czy będzie konieczne zakupienie jeszcze czegoś dla pielgrzymów, czy nie. Z góry serdeczne Bóg zapłać za życzliwość i gościnność oraz za informację!

e) „Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach gorąco apeluje i prosi o honorowe oddawanie krwi w okresie wakacji, kiedy to najbardziej jej brakuje do ratowania życia i zdrowia pacjentów świętokrzyskich szpitali. (…)

Centrum Krwiodawstwa w Kielcach na ul. Jagiellońskiej 66 (…). 

Szczegóły na stronie internetowej: www.rckik-kielce.com.pl   oraz na tablicy ogłoszeń i w gablocie.

f) zapraszamy do biblioteki parafialnej w każdą środę od godz. 18.00 do 19.00 (podczas wakacji biblioteka w niedzielę jest nieczynna).

g) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających w niedługim czasie zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy dziś na godz. 17.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Jan Poświat. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001