Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI Niedzielę Zwykłą – 21 lipca 2019 r.

1. Do końca wakacji msze święte niedzielne i świąteczne o godz. 7, 9, 11, 16 i 20.

2. Dziś rozpoczyna się XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Trwać będzie do przyszłej niedzieli. W przyszła niedzielę po każdej mszy św. poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców. Składane przy tej ofiary w ramach akcji 1 gr za 1 km przeznaczone będą na zakup pojazdów dla misjonarzy.

3. Codzienny różaniec w tym tyg. prowadzi Apostolat Maryjny.

4. Miesięczne spotkanie grupy Apostolatu Maryjnego, z racji 27-go dnia miesiąca odbędzie się w najbliższą sobotę po mszy św. o godz. 17.00.

5. Kalendarz liturgiczny:

– 22.07 – pon. – święto św. Marii Magdaleny

– 23.07 – wt. – święto św. Brygidy z, Patronki Europy

– 24.07 – śr. – wsp. św. Kingi dz

– 25.07 – czw. – święto św. Jakuba ap

– 26.07 – pt. – wsp. św. Joachima i Anny – rodziców NMP

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

7. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

10. Komunikaty:

a) w najbliższy piątek, 26 lipca, kolejne spotkanie w ramach Szkoły Słowa Bożego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ożywiać i pogłębiać swoją wiarę przez rozważanie Słowa naszego Pana. Początek spotkania o godz. 18.30 w Domu Parafialnym. Kto może, zabiera ze sobą Pismo św.

b) chętnych do udziału w XXXVIII Pieszej Pielgrzymce Kieleckiej z Wiślicy na Jasną Górę prosimy o zgłoszenie się do zakrystii bądź kancelarii parafialnej i pobranie stosownej deklaracji niezbędnej do dokonania zapisu do grupy pielgrzymkowej (grupa dekanatu Kielce-Zachód ma kolor amarantowy). Spotkanie amarantowej grupy pielgrzymkowej odbędzie się dziś o godz. 19.00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Kielcach, przy ul. Mieszka I.

Tych, którzy nie mogą wybrać się na pielgrzymkowy szlak, zachęcamy do zapisywania się do grupy modlitewnej i duchowego udziału w pielgrzymce.

c) zachęcamy również do udziału w VII Rowerowej Pielgrzymce Kieleckiej na Jasną Górę w dniach 20-23 sierpnia br. Trwają już zapisy. Zgłosić się można tylko poprzez stronę internetową pielgrzymki https://pielgrzymkarowerowa.pl/ – ilość miejsc na pielgrzymce jest ograniczona, więc nie wolno zwlekać ze zgłoszeniem.

Po zgłoszeniu swojego udziału przez stronę internetową, prosimy o taką informację w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Przy odpowiedniej liczbie chętnych być może uda się w strukturze pielgrzymki utworzyć własną parafialną grupę.

d) 9 sierpnia wczesnym rankiem (ok. godz. 7.00) na placu przy Kościele i Domu Parafialnym podejmiemy pielgrzymów na pierwszy w tym dniu, krótki odpoczynek; tradycyjnie będziemy chcieli rozgrzać ich ciepłą herbatą i dodać energii przez poczęstunek kawałkiem ciasta bądź słodką bułką (dłuższy śniadaniowy odpoczynek pielgrzymi będą mieli w Szczukowicach). Prosimy o zgłaszanie się tych, którzy mogliby upiec ciasto, przywieźć garnek herbaty, poświęcić w ten poranek czas albo w inny sposób zaangażować się w przyjęcie pielgrzymów. Z góry serdeczne Bóg zapłać!

e) zapraszamy do biblioteki parafialnej w każdą środę od godz. 18.00 do 19.00 (podczas wakacji biblioteka w niedzielę jest nieczynna).

f) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających w niedługim czasie zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy w przyszłą niedzielę, 28 lipca, na godz. 17.00 (zmiana godziny z powodu wakacyjnego porządku mszy świętych) do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001