Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą – 12 lipca 2020 roku

1.  Jutro 13-y lipca – Dzień Fatimski w naszej parafii.

Msze św. w tym dniu: 

Godz. 9.00 – na tej mszy św. szczególną modlitwą będziemy ogarniać chorych i starszych; na zakończenie mszy św. błogosławieństwo lekarstw, nabożeństwo w int. chorych i starszych oraz błogosławieństwo chorych Najśw. Sakramentem. 

Godz. 17.00 – na tej mszy św. szczególną modlitwą ogarniemy dzieci naszej parafii – na zakończenie modlitwa różańcowa w ich intencji

O godz. 19.15 Różaniec Fatimski (prowadzi Apostolat Maryjny). 

Godz. 20.00 – Msza św. w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i budowniczych naszego kościoła. Na zakończenie mszy św. – procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła oraz Apel Jasnogórski. Prosimy o przyniesienie na tę mszę św. świec.

2. Msze święte niedzielne i świąteczne odprawiamy w porządku wakacyjnym tj. o godz. 7, 9, 11, 16 i 20.

Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu Apostolat Maryjny.

3. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 13.07 – wsp. św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

– śr. – 15.07 – wsp. św. Bonawentury – bp, dr K-ła

– czw. – 16.07 – wsp. NMP z Góry Karmel

4. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

5. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

6. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W zakrystii są najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

8. Komunikaty:

a) „Drodzy Diecezjanie! Cieszymy się z wyniesienia do godności arcybiskupiej Księdza Prałata Henryka Jagodzińskiego, któremu Ojciec Święty Franciszek powierza misję Nuncjusza Apostolskiego w Ghanie. Tym samym posługa Księdza Arcybiskupa Nominata wpisuje się w posłanie misyjne, które Kościołowi powierzył Pan Jezus mówiąc: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” (Mt 29,19). Wdzięczni Ojcu Świętemu za tę nominację, pamiętajmy o modlitwie w intencjach Ojca Świętego, a także polecajmy Bogu przez wstawiennictwo Maryi Matki Kościoła i Matki Łaskawej Kieleckiej posługę Księdza Arcybiskupa Henryka Jagodzińskiego. Proszę szczególnie o dar modlitwy w dniu Jego święceń biskupich, które przyjmie w Katedrze Kieleckiej 18 lipca br. Z darem pasterskiego błogosławieństwa Wasz Biskup † Jan Piotrowski”.

b) „Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach serdecznie zaprasza do oddawania krwi w siedzibie Centrum Krwiodawstwa, Oddziałach Terenowych w Końskich, Sandomierzu, Skarżysku- Kamiennej i Ostrowcu Świętokrzyskim oraz na akcjach wyjazdowego pobierania krwi. Zapraszamy wszystkich regularnych Krwiodawców i zachęcamy także tych, którzy jeszcze nigdy nie oddawali krwi.

Wakacje są wyjątkowo trudnym okresem dla krwiodawstwa z powodu zmniejszenia się liczby czynnych krwiodawców ze względu na urlopy jak i na obecną sytuację epidemiologiczną. (…) Obecnie wszystkie grupy krwi są potrzebne. Szczególnie apelujemy do osób z grupą krwi O Rh- (…) Krwiodawcą może zostać każda osoba zdrowa w wieku 18-65 lat, posiadająca dokument tożsamości ze zdjęciem, nawodniona i po lekkostrawnym posiłku. Więcej informacji na naszej stronie internetowej : www.rckik-kielce.com.pl

(…) każdego dnia potrzebni są Krwiodawcy. Z wyrazami szacunku mgr Jerzy Stalmasiński Dyrektor RCKiK w Kielcach”.

c) „Z hasłem Oto wielka tajemnica wiary 6 sierpnia wyruszy 39. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W związku z pandemią koronawirusa pielgrzymka przejdzie w zmienionej niż do tej pory formie – jako sztafeta. Trzynaście grup będzie szło etapami. Każda grupa pielgrzymkowa będzie liczyła do 50 osób. 

Zapisy w tym roku tylko poprzez stronę internetową pielgrzymki. 

Szczegółowe informacje oraz zapisy pod adresem: http://www.pielgrzymka.kielce.pl/ 

d) „Ze względu na panującą pandemię koronawirusa tegoroczna VIII Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę odbędzie się w innej formie – 21 sierpnia z Wiślicy wyruszy tylko 40-osobowa grupa reprezentantów.

W związku z tym zapraszamy Was wszystkich do włączenia się w duchowe pielgrzymowanie: prosimy o modlitwę różańcową w tym dniu, oraz wysyłanie maili z intencjami, które chcielibyście ofiarować Jasnogórskiej Pani. W tych intencjach będziemy modlić się przed cudownym obrazem Matki Bożej w Częstochowie 21 sierpnia 2020 r., podczas Mszy św. o godz. 18.30.

Osoby chętne zapraszamy do organizowania pielgrzymki rowerowej w małych grupach (ok. 10 osób), lub wyjazdu na Jasną Górę samochodem, tak byśmy mogli spotkać się na tej Mszy św. na Jasnej Górze. ks. Tomasz Biskup, kierownik rowerowej pielgrzymki.”
e) „W Piekoszowie zostały wybudowane lokale aktywizujące   dla    osób    starszych lub     posiadających orzeczenie o niepełnosprawności, nie wymagających całodobowej opieki. Lokale aktywizujące służą podtrzymaniu i rozwojowi dynamiki życiowej mieszkańców. Z pomocą i pod okiem fizjoterapeuty i terapeuty zajęciowego mogą oni korzystać z ćwiczeń rehabilitacyjnych i terapii zajęciowej.  Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.ddn.org.pl

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001