Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą – 07 sierpnia 2022 roku

1. Przypominamy o porządku wakacyjnym mszy świętych niedzielnych. Odprawiane są o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 20.00. 

2. Dziś na zakończenie każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu a po błogosławieństwie poświęcenie dewocjonaliów.

3. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. św. Franciszka.

4. Od przedwczoraj jako grupa duchowa wspieramy modlitewnie naszą Pieszą Pielgrzymkę Kielecką na Jasną Górę. Dziś Apel pielgrzymkowy po mszy św. wieczornej, od jutra do piątku gromadzimy się w świątyni o godz. 20.30, a w sobotę, 13-go,  Apel znów po mszy św. wieczornej. Zapraszamy do duchowego pielgrzymowania..

5. Już pojutrze rano ugościmy w naszej parafii pielgrzymów zmierzających do tronu Matki Bożej na Jasnej Górze. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy zadeklarowali pomoc w przyjęciu pątników, upieczeniu ciasta lub słodkich bułek, użyczeniu naczyń kuchennych, a także za złożone ofiary pieniężne na ten cel. Bóg zapłać. 

Prosimy o pomoc w przygotowaniu stanowisk (jutro od godz. 18.30) oraz o obecność  we wtorkowy poranek (na godz. 6.00).

6. W najbliższą sobotę 13-y dzień miesiąca sierpnia – Dzień Fatimski w naszej parafii. 

Msze św. w tym dniu: 

Godz. 9.00 – na tę mszę św. zapraszamy szczególnie chorych i starszych; będzie ona połączona z błogosławieństwem lekarstw, nabożeństwem w intencji chorych, litanią do Serca Jezusowego oraz błogosławieństwem chorych Najświętszym Sakramentem. Prosimy najbliższych lub sąsiadów o pomoc chorym i starszym w przybyciu na tę Mszę św.

Godz. 17.00.

O godz. 19.15 Różaniec Fatimski (prowadzi Apostolat Maryjny).

Godz. 20.00 – Msza św. w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i budowniczych naszego kościoła. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła i na zakończenie Apel Jasnogórski. Prosimy o przyniesienie na tę mszę św. świec.

7. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 08.08 – wsp. św. Dominika pr

– wt. – 09.08 – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża dz, m, Patronki Europy

– śr. – 10.08 – święto św. Wawrzyńca dkn, m

– czw. – 11.08 – wsp. św. Klary dz

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

10. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę i za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli w zakrystii.

12. Komunikaty:

a) trwa przerwa wakacyjna w Oratorium oraz w bibliotece parafialnej

b) organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Matki Bożej w Piekarach Śląskich oraz sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach. Wyjazd 10 września. Szczegółowe informacje oraz zapisy w zakrystii.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001