Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą – 07 lipca 2024 roku

1. Przypominamy o wakacyjnym porządku mszy świętych niedzielnych i świątecznych: godz. 7, 9, 11, 16 i 20.

2. Dziś na zakończenie każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu a po błogosławieństwie poświęcenie dewocjonaliów.

3. W najbliższą sobotę 13-y dzień miesiąca lipca – Dzień Fatimski w naszej parafii. Msze św. w tym dniu:

1) Godz. 9.00 – na tę mszę św. zapraszamy szczególnie chorych i starszych; po Eucharystii będzie odprawione nabożeństwo w intencji chorych połączone z błogosławieństwem lekarstw zakończone błogosławieństwem chorych Najśw. Sakramentem. Prosimy najbliższych lub sąsiadów o pomoc chorym i starszym w przybyciu na tę Mszę św.

2) Godz. 17.00 O godz. 19.15 Różaniec Fatimski poprowadzi Apostolat Maryjny

3) Godz. 20.00 – Msza św. w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i budowniczych naszego kościoła. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła i na zakończenie Apel Jasnogórski. Prosimy o przyniesienie na tę mszę św. świec.

4. Codzienny różaniec w tym tygodniu prowadzi koło róż. Maryi.

5. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 08.07 – wsp. św. Jana z Dukli pr

– czw. – 11.07 – święto św. Benadykta op, Patrona Europy

– pt. – 12.07 – wsp. św. Brunona z Kwerfurtu bp, m

– sob. – 13.07 – wsp. św. pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

7. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli są w zakrystii.

10. Komunikaty:

a) w Oratorium trwają wakacje

b) do biblioteki parafialnej zapraszamy w niedziele od 10.00 do 11.00 oraz we środy od 18.00 do 19.00.

c) Przypominamy o XII Rowerowej Pielgrzymce Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę dniach od 19 do 22 sierpnia b.r.. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca mailowo przez stronę: www.pielgrzymkarowerowa.pl

d) „Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zaprasza do wyruszenia na pielgrzymi szlak. Można przebyć całą trasę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy ON-LINE potrwają do 4 sierpnia, a później będzie można się zapisać w sekretariacie grupy. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje są w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl. Pielgrzymce towarzyszy Grupa Duchowa. (…) Cennym darem jest ofiarowanie cierpienia Panu Bogu w intencji pielgrzymów, dlatego chorzy i cierpiący są szczególnie zaproszeni do duchowego pielgrzymowania. Pątnicy będą pamiętać w codziennej modlitwie o duchowych Siostrach i Braciach. Tegoroczną nowością jest aplikacja na telefon, w której znajdą się informacje o trasie pielgrzymki czy poszczególnych grupach, a także materiały formacyjne m.in.: Liturgia Słowa i konferencje na każdy dzień pielgrzymowania, modlitwy czy śpiewnik.”

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001