Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XIV Niedzielę Zwykłą – 03 lipca 2022 roku

1. Przypominamy o porządku wakacyjnym mszy świętych niedzielnych. Odprawiane są o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 20.00. 

2. Dziś na zakończenie każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu a po błogosławieństwie poświęcenie dewocjonaliów.

3. W tym tygodniu:

– pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne; – msze święte w tym dniu o godz. 9.00 i 18.00; – po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakr. i całodzienna adoracja do godz. 17.30 (adoracja indywidualna i cicha – zachęcamy, aby wstąpić w ciągu dnia choć na chwilę modlitwy); – o godz. 17.30 różaniec w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych poprowadzi Apostolat Margaretka; 

[porządek czuwania wspólnot modlitewnych:

9.30-11.30 – koło róż. św. Hiacynty

11.30-13.30 – koło róż. Maryi

13.30-15.30 –  koło róż św. Franciszka

15.30-17.30 – Apostolat Maryjny.

4. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. Maryi.

5. Kalendarz liturgiczny:

– śr. – 06.07 – wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej dz

– pt. – 08.07 – wsp. św. Jana z Dukli pr

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

7. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę i za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

    W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Święte wątpliwości. O tym, że katolik ma prawo do wątpliwości w wierze.

– Co się dzieje w Kaliningradzie? Czy ten region może być zarzewiem III wojny światowej?

– Zielony nieład. Czy program unijnych fanatyków ekologicznych doprowadzi nas do kompletnej ruiny? 

    W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Katolik na urlopie. Jak i gdzie duchowo wypoczywać?

– Europa na zakręcie. Jak bardzo interesy Berlina, Paryża i Rzymu są sprzeczne z zapewnieniem bezpieczeństwa w Europie Środkowo-Wschodniej.

10.  Komunikaty:

a) trwa przerwa wakacyjna w Oratorium oraz w bibliotece parafialnej

b) jak informowaliśmy dzieci i młodzież naszej parafii jadą w sierpniu na kolonie. Dziś przy drzwiach kościoła od strony parkingu zorganizowały stoisko z różnokolorowymi świecami. Zachęcamy, aby przez zakup tych świec wesprzeć ten kolonijny wyjazd.

c) „W sobotę – 9 lipca Krucjata Różańcowa zaprasza na Mszę świętą w Bazylice Katedralnej w Kielcach o godz. 6.30 i na modlitwę różańcową na Placu Najświętszej Maryi Panny o godz. 14.30. Uczestnicy spotkania będą się modlić za wstawiennictwem Matki Bożej Królowej Polski o błogosławieństwo Boże dla Ojczyzny i ochronę przed demoralizacją dla Narodu Polskiego.”

c) W dniach od 17 do 20 sierpnia b.r. odbędzie się X Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Trwają już zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 sierpnia b.r. telefoniczne 723 589 587 lub mailowo www.pielgrzymka-rowery.pl

d) „Po raz czterdziesty pierwszy na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka w formie jaka obowiązywała przed pandemią. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Kielce na Jasną Górę, ale istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy trwają do 24 lipca i odbywają się ON-LINE. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl. Zapraszamy każdego kto pragnie modlitwę, trud i wyrzeczenia ofiarować szczególnie w intencji pokoju w sercu każdego człowieka i na świecie.”

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Zbigniew Wójcik. (pogrzeb jutro o godz. 13.00). Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001