Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą – 23 czerwca 2024 roku

1. W najbliższy czwartek 27-y dzień miesiąca. Miesięczne spotkanie członków grupy Apostolatu Maryjnego naszej parafii – po mszy św. o godz. 17.00.

2. W najbliższy piątek kolejne spotkanie naszego parafialnego Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ożywiać i pogłębiać swoją wiarę przez rozważanie Słowa Bożego. Początek spotkania o godz. 18.30 w Domu Parafialnym. Kto może niech zabierze ze sobą Pismo św.

3. W najbliższą sobotę, 29-go czerwca, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Msza św. popołudniowa odprawiona będzie tradycyjnie w intencji metalowców, którym patronuje św. Piotr. Różaniec – o godz. 17.30,  nabożeństwo czerwcowe – po mszy św. o godz. 18.00.

4. Od przyszłej niedzieli msze święte niedzielne i świąteczne będą odprawiane w porządku wakacyjnym tj. o godz. 7, 9, 11, 16 i 20.

[mszy św. o godz. 18.00 nie będzie]

5. Zapraszamy jeszcze w tym tygodniu na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego:

* w dni powszednie – po mszy św. o godz. 17.00,
* w niedziele – po mszy św. o godz. 16.00.

6. Codzienny różaniec w tym tygodniu prowadzi koło róż. Maryi.

7. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 24.06 – urocz. Narodzenia św. Jana Chrzciciela
– pt. – 28.06 – wsp. św. Ireneusza bp, m, dr K-ła

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

10. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

Od najbliższej soboty zapraszamy do sprzątania kaplicy Parafian już z ul. Stawki i Piekoszowskiej.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli są w zakrystii. Jest również Mały Gość Niedzielny dla młodych czytelników a także ciekawe numery specjalne o tematyce historycznej oraz społecznej.

12. Komunikaty:

a) w Oratorium rozpoczęły się wakacje

b) do biblioteki parafialnej zapraszamy w niedziele od 10.00 do 11.00 oraz we środy od 18.00 do 19.00.

c) Przypominamy o organizowanym dziś w Kielcach Marszu dla Życia i Rodziny pod hasłem „Ojcostwo, Rodzina, Odpowiedzialność”. Marsz organizowany przez Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie, rozpocznie się Mszą św. w Bazylice Katedralnej o godz. 16.00. Następnie uczestnicy wyruszą z Placu Najświętszej Maryi Panny do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kielcach, gdzie na zakończenie odbędzie się festyn rodzinny. Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli do aktywnego włączenia się w tę inicjatywę. Tych którzy pozostaną w domach, bądź z różnych powodów nie będą mogli wziąć udziału marszu, w tym szczególnie chorych i cierpiących o opiekę modlitewną i wsparcie duchowe tego wydarzenia. 

d) dziękujemy serdecznie Panom, którzy odpowiedzieli na nasz apel o pomoc w wykoszeniu trawy przy kościele i domu parafialnym. Bóg zapłać.

e) „W dniach od 19 do 22 sierpnia b.r. odbędzie się XII Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania wszystkich, którzy lubią jeździć na rowerze i kochają Matkę Bożą – dzieci z rodzicami, młodzież, dorosłych, księży i siostry zakonne. Zgłoszenia przyjmowane są od 1 do 31 lipca mailowo przez stronę: www.pielgrzymkarowerowa.pl

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001