Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą – 23 czerwca 2019 r.

 1. Od dziś do końca wakacji msze święte niedzielne i świąteczne będą odprawiane w porządku wakacyjnym tj. o godz. 7, 9, 11, 16 i 20.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego jeszcze w tym tygodniu: * w niedziele po mszy św. o godz. 16.00, * w dni powszednie o godz. 17.30. Zapraszamy.

Codzienny różaniec w tym tyg. prowadzi Apostolat Maryjny.

 

 1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Dziś po mszy św. o godz. 7,00 procesja eucharystyczna ze śpiewem litanii do Serca Jezusowego, a od jutra do środy procesje z Najświętszym Sakramentem po mszy św. o godz. 17.00.

We czwartek, 27 czerwca, procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła po mszy św. o godz. 17.00 (mszy o godz. 18.00 w tym dniu nie ma) – prosimy o ich ustawienie i choć skromne udekorowanie mieszkańców tych rejonów, gdzie stały ołtarze podczas procesji w urocz. Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.

Szczególnie serdecznie zapraszamy na msze święte i procesje podczas oktawy dzieci (nie tylko pierwszokomunijne i „rocznicowe”).

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę na mszach świętych i udział w procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem:

* tych, którzy ustawili i udekorowali ołtarze na trasie procesji: tj. mieszkańcom ul. Piekoszowskiej (do ronda) oraz ul. Malików; * służbie liturgicznej; * pocztom sztandarowym; * druhom strażakom; * dzieciom pierwszokomunijnym i „rocznicowym” oraz ich rodzicom a także innym dzieciom oraz młodzieży zaangażowanym w liturgię w rozmaity sposób; * grupom modlitewnym naszej parafii; * fundatorom feretronów (kołu różańcowemu Maryi oraz Apostolatowi Maryjnemu) oraz chorągwi procesyjnych dla dzieci i młodzieży * szczególne podziękowania dla Sióstr Salezjanek oraz dla pana Mariana i pana Andrzeja.

[z racji Bożego Ciała zostały złożone ofiary na budowę kościoła oraz zamówione msza św.:

19 sierpnia br., godz. 17.00 – w int. mieszkańców ul. Malików i Kolejarzy (IV-y ołtarz)

22 sierpnia br., godz. 17.00 – w int. mieszkańców ul. Malików (III-i ołtarz)]

 

 1. W najbliższy piątek, 28 czerwca, urocz. Najświętszego Serca Jezusowego (z racji uroczystości nie obowiązuje nas wtedy post). Wszystkim – dzieciom i dorosłym – którzy na przestrzeni minionego roku odprawili 9 pierwszych piątków miesiąca, chcemy w tym dniu wręczyć pamiątkowe dyplomy. W związku z tym prosimy, aby do czwartku złożyć w zakrystii podpisywane co miesiąc pierwszopiątkowe obrazki.

 

 1. W sobotę, 29 czerwca, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 9.00 i 18.00. Msza św. popołudniowa odprawiana jest tradycyjnie w int. metalowców, którym patronuje św. Piotr. Różaniec o godz. 17.30, nab. czerwcowe po mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– 24.06 – pon. – urocz. Narodzenia św. Jana Chrzciciela

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Białogońskiej. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Więcej argumentów, mniej emocji – oficjalne stanowisko Watykanu w sprawie ideologii gender

– Może być trudniej. Wytrzymamy – mówią kapłani

– Zamiast narzekać (na kapłanów) – pomódl się

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

– Ojcostwo stawia do pionu – rozmowa Gościa

– To jest Ciało Pańskie – cuda eucharystyczne

– Płeć z wyboru – ideologii gender nie da się pogodzić z wiarą, ani z rozumem i nauką

 

 1. Komunikaty:
  a) „Kuria Diecezjalna w Kielcach informuje, że księża Biskupi obecni na 383 Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski pojęli decyzję o odśpiewaniu w niedzielę 23 czerwca br. we wszystkich kościołach i kaplicach oraz ośrodkach duszpasterskich, po każdej Mszy Świętej, suplikacji „Święty Boże, Święty Mocny…”. Pieśń błagalna stanowi formę ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc
  i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.

Biskup Kielecki Jan Piotrowski zwraca się [również] z [taką] prośbą do wszystkich wiernych Diecezji Kieleckiej – duchownych, konsekrowanych i świeckich…”


b) dziś  po mszy św. o godz. 11.00 dzieci mogą składać deklaracje przynależności do Dziecięcego Koła Różańcowego;


c) dziś o godz. 15.00 rozpocznie się III Parafialny Festyn Rodzinny. Zapraszamy dzieci i całe rodziny na wspólną zabawę (zapowiedzi atrakcji na plakatach i ulotkach). Można zabrać ze sobą małe kocyki do siedzenia na trawie, choć będą również przygotowane krzesełka i ławki.

Dziękujemy tym, którzy zaoferowali się upiec ciasta – prosimy o ich przyniesienie najlepiej przed południem do Domu Parafialnego; tym, którzy zaangażowali się przygotowanie festynu oraz tym, którzy wsparli te akcję złożonymi ofiarami.


d) zapraszamy do biblioteki parafialnej w każdą środę: od godz. 18.00 do 19.00; oraz w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 tj. między 10.00 a 11.00.


e) zebranie z rodzicami przed wyjazdem dzieci na kolonie we wtorek o godz. 18.30 w Oratorium


f) W najbliższy piątek, 28 czerwca, kolejne spotkanie w ramach Szkoły Słowa Bożego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ożywiać i pogłębiać swoją wiarę przez rozważanie Słowa naszego Pana. Początek spotkania o godz. 18.30 w Domu Parafialnym. Kto może niech zabierze ze sobą Pismo św.


g) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających w niedługim czasie zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz.
00 (zmiana godziny z powodu wakacyjnego porządku mszy świętych) do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.


h) na placu między kościołem a Domem Parafialnym stoją jeszcze kontenery na makulaturę posegregowaną (do środy jeszcze można przynosić tekturę oraz stare książki, zeszyty, ćwiczeniówki i to co zostało ze szkoły); kontenery na odzież (żółte) są ustawione przy bramie przed nowym kościołem; można jeszcze na placu przed Domem Parafialnym (za kontenerami na makulaturę) składować elektrośmieci

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Józef Koniarski (pogrzeb jutro o godz. 14.30). Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001