Informacja na temat internetowej transmisji Mszy Świętej

Program transmisji Transmisja

Msze święte - dni powszednie: 17, 18 niedziele: 7, 9, 11, 16, 18.

Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą – 21 czerwca 2020 roku

niedziela, 21 czerwca 2020


1.  Dziś po wszystkich mszach świętych wymiana tajemnic w Dziecięcym Kółku Różańcowym – mogą to zrobić także rodzice lub dziadkowie. Można również pobrać deklaracje na następny rok – zachęcamy do tego już należących do kółka jak i nowych kandydatów.

2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiane są codziennie: * w dni powszednie – po mszy św. o godz. 17.00, * w niedziele – po mszy św. o godz. 16.00.

Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. św. Hiacynty.

3. W najbliższą sobotę 27-y dzień miesiąca. Miesięczne spotkanie członków grupy Apostolatu Maryjnego naszej parafii – po mszy św. o godz. 17.00.

4. Począwszy od przyszłej niedzieli msze święte niedzielne i świąteczne będą odprawiane w porządku wakacyjnym tj. o godz. 7, 9, 11, 16 i 20.

5. Kalendarz liturgiczny:

– śr. – 24.06 – urocz. św. Jana Chrzciciela

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, a także wszystkim Ojcom (z racji przypadającego w najbliższy wtorek ich święta) składamy najlepsze życzenia.

7. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Zwyciężyć zło systemowo – wywiad z rzecznikiem praw dziecka
– Nie mamy nic. Misjonarze na froncie walki z pandemią
– Wyzwania Kościoła po kwarantannie

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:
– Naczynia połączone – pierwsze czwartki, pierwsze piątki, pierwsze soboty. Dlaczego je praktykujemy?
– Najmniejszy, a największy – Jan Chrzciciel
– Sobór Karola Wojtyły. Przyjechał jako mało znany biskup pomocniczy. Wyjechał jako kandydat na papieża.

10. Komunikaty:

a) Przypominamy o przypadającej na 1-y lipca 20-ej rocznicy powstania naszej parafii. W tym dniu o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. bpa Ordynariusza Jana Piotrowskiego zostanie odprawiona uroczysta msza święta dziękczynna za dar naszej rodziny parafialnej z modlitwą o dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo. Zaplanujmy tak swoje zajęcia, aby w tym święcie całej naszej parafii z wdzięcznym sercem uczestniczyć.b) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających w niedługim czasie zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy w przyszłą niedzielę – ostatnią miesiąca – na godz. 17.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA

P.W. ŚW. HIACYNTY I FRANCISZKA W KIELCACH


Adres:
ul. Piekoszowska 203
25-638 Kielce

Kontakt:
+48 798 358 880
parafia@hiacyntaifranciszek.kielce.pl

Numer konta budowy kościoła:
53 8493 0004 0000 0062 5636 0001
strzałka do góry