Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą – 20 czerwca 2021 roku

1.  Dziś 20-y dzień miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 11.00. Wymiana tajemnic w Dziecięcym Kółku Różańcowym przez całą niedzielę.

Można również pobrać deklaracje na następny rok – zachęcamy do tego już należących do kółka jak i nowych kandydatów.

2. Spotkania naszego Parafialnego Kręgu Biblijnego są nadal zawieszone. Mamy nadzieję wrócić do nich po wakacjach. W najniższy piątek porządek mszy świętych będzie taki, jak wszystkie „biblijne” piątki: o godz. 9.00 i 18.00 a różaniec o godz. 17.30.

3. Miesięczne spotkanie członków grupy Apostolatu Maryjnego naszej parafii – w sobotę, 26-go czerwca, po mszy św. o godz. 17.00.

4. Począwszy od przyszłej niedzieli msze święte niedzielne i świąteczne będą odprawiane w porządku wakacyjnym tj. o godz. 7, 9, 11, 16 i 20.

5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiane są codziennie: * w dni powszednie – po mszy św. o godz. 17.00, * w niedziele – po mszy św. o godz. 16.00.

[Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. św. Hiacynty]

6. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 21.06 – wsp. św. Alojzego Gonzagi z

– czw. – 24.06 – urocz. Narodzenia św. Jana Chrzciciela

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, szczególnie Ojcom, którzy w najbliższą środę będą obchodzić swoje święto, składamy najlepsze życzenia.

8. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

9. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty i budowę kościoła rodzicom dzieci I-komunijnych. Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Każda aborcja ma twarz konkretnej osoby. Historie dzieci, którym, mimo przeciwności, pozwolono się narodzić…
– Ojcem być. Kiedy zaczyna się ojcostwo? Co w nim jest najważniejsze? 

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Czy wierzysz? Nie istnieje wiara bezobjawowa. Jeśli jest prawdziwa, zmusza do działania i podejmowania wyborów.
– Drzwi ciągle otwarte. Bóg nikogo nie przekreśla i nie czyni tego również Kościół.
– Trudniej, ale czy gorzej? Parafie w pandemii

11. Komunikaty:

a) Zapraszamy dzieci do Oratorium w najbliższą sobotę na godz. 10.00.

b) Zapraszamy do naszej parafialnej biblioteki: w niedziele – od godz. 10.00 do 11.00 i we środy – od godz. 18.00 do 19.00.

c) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających niedługo zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy w przyszła niedzielę na godz. 17.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

d) „W sobotę – 26 czerwca br. o godz. 16.30 w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Kielcach będzie miała miejsce modlitwa różańcowa i Msza święta w intencji Ojczyzny. Po Mszy świętej nastąpi przemarsz modlitewny ulicami Kielc w oczekiwaniu na beatyfikację Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego.”

e) „W przeżywanym obecnie roku św. Józefa i rodziny nie ustajemy w modlitwie, aby rodziny naszej diecezji kieleckiej były szkołą wiary, szlachetnych obyczajów i życia według Ewangelii. Z tym większą radością pragniemy poinformować, że zbliża się wyjątkowe wydarzenie. 17 lipca br. (sobota) o godz. 11.00 na Rynku w Daleszycach będzie miała miejsce koronacja Obrazu Matki Bożej Daleszyckiej (Szkaplerznej) mocą i powagą Papieża Franciszka. Uroczystej Mszy Świętej koronacyjnej będzie przewodniczył Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.

Wraz z Księdzem Kanonikiem Tadeuszem Cudzikiem, Proboszczem Parafii
w Daleszycach, serdecznie zapraszamy na uroczyste nałożenie koron papieskich na skronie Jezusa i Maryi na słynącym łaskami wizerunku, który otoczony jest wielowiekową czcią wiernych. Niech Matka Boża Szkaplerzna z Daleszyc wyprasza u swojego Syna wszystkim wiernym naszej diecezji potrzebne łaski. † Jan Piotrowski, Biskup Kielecki.”

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Teresa Pruchnicka. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001