Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą – 19 czerwca 2022 roku

1. Składamy serdeczne podziękowanie naszym Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę na mszach świętych i udział w procesji Bożego Ciała. Szczególne dziękujemy:

* tym, którzy ustawili i udekorowali ołtarze na trasie procesji: tj. mieszkańcom ul. Piekoszowskiej (na zachód od kościoła) i ul. Malików; * służbie liturgicznej; * pocztom sztandarowym; * druhom strażakom; * dzieciom (szczególnie I-komunijnym i świętującym rocznicę I. Komunii św.) oraz ich rodzicom a także młodzieży zaangażowanym w liturgię w rozmaity sposób; * grupom modlitewnym naszej parafii; * Siostrom Salezjankom; * oraz p. Marianowi i p. Andrzejowi.

Z racji Bożego Ciała zostały złożone ofiary na budowę kościoła oraz zamówione msze św. Dziękujemy:

– mieszkańcom ul. Piekoszowskiej (II-i ołtarz) – msza św.: 03.07.2022; godz. 20.00

– mieszkańcom ul. Malików (III-i ołtarz) 

– mieszkańcom ul. Malików i Kolejarzy (IV-y ołtarz) – msza św.; 17.07.2022; godz. 7.00.

2. Jutro 20-y dnia miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 17.00. Wymiana tajemnic w Dziecięcym Kółku Różańcowym przez całą najbliższą niedzielę.

3. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna po mszy św. o godz. 16.00. Od jutra do środy msze święte o godz. 17.00 i 18.00 a procesje z Najświętszym Sakramentem po mszy św. o godz. 17.00. 

We czwartek, 23 czerwca, procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła po mszy św. o godz. 17.00 (mszy o godz. 18.00 w tym dniu nie ma). Prosimy o ustawienie ołtarzy i ich udekorowanie mieszkańców tych rejonów, gdzie stały ołtarze podczas procesji w urocz. Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.

W tym dniu będziemy także przeżywać liturgiczną uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Serdecznie zapraszamy na msze święte i procesje podczas oktawy Bożego Ciała.

4. W najbliższy piątek, 24-ego czerwca, urocz. Najświętszego Serca Jezusowego (z racji uroczystości nie obowiązuje nas wtedy post). Wszystkim – dzieciom i dorosłym – którzy na przestrzeni ostatnich 12-u miesięcy odprawili 9 pierwszych piątków miesiąca, chcemy w tym dniu wręczyć pamiątkowe dyplomy. W związku z tym prosimy, aby do czwartku złożyć w zakrystii podpisywane co miesiąc pierwszopiątkowe obrazki.

Jest to jednocześnie 4-y piątek miesiąca. Wieczorem odbędzie się kolejne spotkanie naszego parafialnego Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ożywiać i pogłębiać swoją wiarę przez rozważanie Słowa Bożego. Początek spotkania  ok. godz. 18.30 w Domu Parafialnym. Kto może niech zabierze ze sobą Pismo św.

W tym dniu msze święte jak we wszystkie „biblijne” piątki, tj. o godz. 9.00 i 18.00 a różaniec o godz. 17.30, nabożeństwo czerwcowe po mszy św. o godz. 18.00.

5. W sobotę wspomnienie liturgiczne Niepokalanego Serca NMP. Msze św. o godz. 17.00 i 18.00.

6. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu Apostolat Maryjny.

7. Od przyszłej niedzieli, pierwszej podczas tegorocznych wakacji, msze święte w niedziele i święta będą odprawiane w porządku wakacyjnym, tj. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 20.00. (mszy św. o godz. 18.00 nie będzie).

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

10. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę i za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać. 

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Jak wojna na Ukrainie zmienia Polskę?

– Święty czas. Adoracja Najświętszego Sakramentu jest trochę niedoceniana, ale daje niezwykłe owoce.

– Cuda szanują wolność. O cudach eucharystycznych.

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Czerwiec – miesiąc dedykowany Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. 

– Jaki jest stan polskiej inteligencji? Czy uniwersytety nadal są świątyniami prawdy.

– Wiara po pandemii. 

12. Komunikaty:

a) „We wtorek – 21 czerwca br. w kościele pw. bł. Jerzego Matulewicza w Kielcach odbędzie się spotkanie „Margaretek” z Kielc i okolic. Program spotkania:

– 17.30 – różaniec w intencji kapłanów,

– 18.00 – Msza święta pod przewodnictwem biskupa Mariana Florczyka,

– po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i adoracja zakończona koronką do Bożego Miłosierdzia,

– spotkanie w sali katechetycznej.

b) w najbliższą sobotę Oratorium będzie nieczynne

c) przez cały najbliższy tydzień nieczynna będzie także biblioteka parafialna.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001