Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą (18.06.2017r.)

 1. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Dziś po mszy św. o godz. 16.00 procesja eucharystyczna ze śpiewem litanii loretańskiej, a od jutra do czwartku procesje z Najświętszym Sakramentem po mszy św. o godz. 17.00 – w tych dniach będzie to jedyna msza św. popołudniowa.

Zapraszamy na msze święte podczas oktawy szczególnie dzieci pierwszokomunijne i „rocznicowe”.

We czwartek procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła – prosimy o ich ustawienie i choć skromne udekorowanie mieszkańców tych rejonów, gdzie stały ołtarze podczas procesji w urocz. Bożego Ciała.

We czwartek po mszy św. i procesji – pierwsze, organizacyjne spotkanie dla chłopców, którzy chcieliby być ministrantami. Zaproszenie kierujemy szczególnie do trzecio- i czwartoklasistów, ale oczywiście mogą przyjść i starsi.

 

 1. Składamy serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę na mszach świętych i udział w procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem:

* tych, którzy ustawili i udekorowali ołtarze na trasie procesji: mieszkańcom ul. Piekoszowskiej (na wschód od kościoła) – ołtarz II i III oraz mieszkańcom ul. Starowiejskiej i naszych bloków – ołtarz IV; dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary na budowę kościoła (o kwotach na spotkaniu kwartalnym w przyszłą niedzielę); * służbie liturgicznej; * pocztom sztandarowym; * druhom strażakom; * dzieciom pierwszokomunijnym i „rocznicowym” oraz ich rodzicom a także innym dzieciom oraz młodzieży zaangażowanym w liturgię w rozmaity sposób; * grupom modlitewnym naszej parafii; * Siostrom Salezjankom; * panu Marianowi i panu Andrzejowi.

[z racji Bożego Ciała została złożona ofiara na budowę kościoła oraz zamówiona msza św. (1 sierpnia br., godz. 18.00) w int. mieszkańców ul. Malików – rejonu ołtarza IV-go ubiegłorocznej procesji]

 

 1. W najbliższy wtorek, z racji 20-go dnia miesiąca, nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka o godz. 17.30.

Zachęcamy dzieci (zwłaszcza komunijne i „rocznicowe”), aby przystąpiły do Dziecięcego Koła Różańcowego. W zakrystii są do pobrania deklaracje (oraz informacje o wymaganiach). Wypełnione deklaracje zostaną złożone właśnie we wtorek na mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. W najbliższy piątek, 23 czerwca, urocz. Najświętszego Serca Jezusowego (z racji uroczystości nie obowiązuje nas wtedy post). Wszystkim – dzieciom i dorosłym – którzy w minionym roku szkolnym odprawili 9 pierwszych piątków miesiąca, chcemy w tym dniu wręczyć pamiątkowe dyplomy. W związku z tym prosimy, aby do czwartku złożyć w zakrystii podpisywane co miesiąc w ciągu ubiegłego roku pierwszopiątkowe obrazki.

 

 1. Najbliższa niedziela jest już pierwszą niedzielą wakacji. W związku z tym od przyszłej niedzieli do końca sierpnia będzie u nas wakacyjny porządek mszy świętych w niedziele: 7, 9, 11, 16, 20.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe: w niedziele po mszy św. o godz. 16.00, w dni powszednie o godz. 17.30.

Nowenna do MB Nieust. Pomocy we środę o 17.30.

Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 17.30.

Codzienny różaniec w dni powszednie o godz. 16.30 (w tym tygodniu prowadzi koło róż. Maryi).

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– 20.06 – wt. – wsp. św. Alojzego Gonzagi z

– 24.06 – sob. – urocz. Narodzenia św. Jana Chrzciciela

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Ziemia obiecana. Milion Ukraińców pracuje w Polsce. Wbrew temu co mówią eurokraci przyjmujemy uchodźców

– Wyciąganie cierni z serca. Nabożeństwo pierwszych sobót

– Pułapka wspólnej waluty. Dlaczego nie warto przyjmować euro

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Kat i ofiary – straszliwy proceder – handel ludźmi

– Najświętsze Serce Jezusa w objawieniach fatimskich

 

 1. Komunikaty:
  a) Już za tydzień, 25 czerwca, od 15-ej do 18-ej, odbędzie się u nas Festyn Rodzinny.

Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej zabawy.

Ponawiamy apel do dzieci dotyczący:

* konkursu plastycznego o św. Hiacyncie i Franciszku! Prace składamy do piątku, 23 czerwca u sióstr.

* Festiwalu Talentów – przygotowany występ muzyczny, artystyczny, gimnastyczny itp. zgłaszamy w dniu festynu.

Rodziców, którzy chcieliby pomóc w sprawnym, bezpiecznym przebiegu festynu prosimy o kontakt.

Jeśliby ktoś chciał wesprzeć tę inicjatywę finansowo może złożyć dowolną ofiarę do skrzynek przy drzwiach wejściowych kościoła bądź uczynić to bezpośrednio.

b) ŚCO: „Mając na uwadze rosnącą liczbę zachorowań na nowotwory złośliwe dotykające kobiety (rak piersi oraz rak szyjki macicy) w naszym regionie, Świętokrzyskie Centrum Onkologii będzie prowadzić działania w środowiskach lokalnych (spotkania edukacyjne, akcje profilaktyczne), zmierzające do zachęcenia kobiet do zgłaszania się na badania profilaktyczne – mammografię i cytologię, oraz do kształtowania wśród nich odpowiedzialnej troski o swoje zdrowie zgodnie z Piątym Przykazaniem. Działania edukacyjne oraz akcje zdrowotne będą odbywały się od czerwca 2017r. do maja 2019r. na terenie diecezji kieleckiej.”

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001