Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą – 14 czerwca 2020 roku

1.  Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna po mszy św. o godz. 16.00, a od jutra do środy procesje z Najświętszym Sakramentem po mszy św. o godz. 17.00. 

We czwartek, 18 czerwca, procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła po mszy św. o godz. 17.00 (mszy o godz. 18.00 w tym dniu nie ma) – prosimy o ich ustawienie i choć skromne udekorowanie mieszkańców tych rejonów, gdzie stały ołtarze podczas procesji w urocz. Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.

Serdecznie zapraszamy na msze święte i procesje podczas oktawy Bożego Ciała.

2. Składamy serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę na mszach świętych i udział w procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem:

* tych, którzy ustawili i udekorowali ołtarze na trasie procesji: tj. mieszkańcom ul. Piekoszowskiej (na wschód od kościoła), ul. Starowiejskiej oraz mieszkańcom bloków naszej parafii; * służbie liturgicznej; * pocztom sztandarowym; * druhom strażakom; * dzieciom oraz ich rodzicom a także młodzieży zaangażowanym w liturgię w rozmaity sposób; * grupom modlitewnym naszej parafii; * szczególne podziękowania dla Sióstr Salezjanek (także za przygotowanie pierwszego ołtarza oraz dla pana Andrzeja.

Z racji Bożego Ciała zostały złożone ofiary na budowę kościoła oraz zamówione msza św.:

21.06.2020; godz. 16.00 – w int. mieszkańców ul. Piekoszowskiej (II-i ołtarz)

12.07.2020; godz. 7.00  – w int. mieszkańców ul. Piekoszowskiej i Starowiejskiej (III-i ołtarz)

28.06.2020; godz. 20.00 – w int. mieszkańców bloków naszej parafii (IV-y ołtarz)

7.07.2020; godz. 7.00 – w int. mieszkańców ul. Malików (rejon zwyczajowego IV-go ołtarza) oraz ul. Kolejarzy

3. W najbliższy piątek, 28 czerwca, urocz. Najświętszego Serca Jezusowego (z racji uroczystości nie obowiązuje nas wtedy post). Wszystkim – dzieciom i dorosłym – którzy na przestrzeni ostatnich 12-u miesięcy odprawili 9 pierwszych piątków miesiąca, chcemy w tym dniu wręczyć pamiątkowe dyplomy. W związku z tym prosimy, aby do czwartku złożyć w zakrystii podpisywane co miesiąc pierwszopiątkowe obrazki.

4. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiane są codziennie: * w dni powszednie – po mszy św. o godz. 17.00, * w niedziele – po mszy św. o godz. 16.00.

Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu Apostolat Maryjny.

5. W najbliższą sobotę -20-y dzień miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 17.00.  Wymiana tajemnic w Dziecięcym Kółku Różańcowym w najbliższą niedzielę – mogą to zrobić także rodzice lub dziadkowie.

6. Kalendarz liturgiczny:

– śr. – 17.06 – wsp. św. br. Alberta Chmielowskiego

– sob. – 20.06 – wsp. Niepokalanego Serca NMP

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

8. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

9. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszej Niedzieli m.in.:
– Bezpieczny senior, czyli jak się nie dać oszukać?
– Bezpieczeństwo w sieci. Jak chronić komputery i telefony?
– Najważniejsze Serce świata – kult Serca Jezusowego
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:
– Naprawdę Bóg, naprawdę pokarm. O cudach eucharystycznych – szczególnie tym, którego na co dzień tego nie widzimy
– Sakramenty potrzebują wiary.

11. Komunikaty:

a) 1-go lipca będziemy obchodzić 20-ą rocznicę powstania naszej parafii. W tym dniu o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. bpa Ordynariusza Jana Piotrowskiego zostanie odprawiona uroczysta msza święta dziękczynna za dar naszej rodziny parafialnej z modlitwą o dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo. Już dziś zaplanujmy tak swoje zajęcia, aby w tym święcie całej naszej parafii z wdzięcznym sercem uczestniczyć.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001