Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą – 13 czerwca 2021 roku

1. Dziś Dzień Fatimski w naszej parafii. Msze święte o godz.: 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 20.00.

O godz. 19.15 rozpocznie się Różaniec Fatimski, który poprowadzi Apostolat Maryjny. Wieczorna msza św. będzie sprawowana w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i budowniczych naszego kościoła. 

2. Dziękujemy za świadectwo wiary i wspólną modlitwę podczas całej oktawy Bożego Ciała. Dziękujemy za ustawienie ołtarzy wokół kościoła i ich udekorowanie na zakończenie oktawy mieszkańcom tych rejonów, gdzie stały ołtarze podczas procesji w urocz. Bożego Ciała.

3. W najbliższą sobotę ostatnia grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do  I. komunii św. Pamiętajmy o nich w modlitwach w tym tygodniu.

4. W przyszła niedzielę – 20-y dzień miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 11.00. Wymiana tajemnic w Dziecięcym Kółku Różańcowym przez całą najbliższą niedzielę – mogą to zrobić rodzice lub dziadkowie.

5. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiane są codziennie: * w dni powszednie – po mszy św. o godz. 17.00, * w niedziele – po mszy św. o godz. 16.00.

[Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu Apostolat Maryjny]

6. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 14.06 – wsp. bł. Michała Kozala bp, m

– czw. – 17.06 – wsp. św. Br. Alberta Chmielowskiego z

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

8. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną, oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

9. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty i budowę kościoła rodzicom dzieci wczoraj i dziś przystępującym do I. komunii św. Bóg zapłać.

Dziękujemy również za pomoc w pracach porządkowych wokół kościoła naszym parafianom z ul. Piekoszowskiej (z rejonu czwartego ołtarza).

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Polska ponownie poświęcona. W jakim celu oddajemy naszą ojczyznę Sercu Jezusa?
– Panna z dobrego domu. Jaka była rodzina Matki Bożej? Jakie życie wiedli Anna i Joachim?
– Misje specjalne Maryi. Ostatnie stulecia to czas wielu objawień maryjnych
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

 – Odebrali miłość i marzenia. Dzień Pamięci ofiar Niemieckich Obozów Koncentracyjnych
– Kompletne szaleństwo. Kim był św. Antoni Padewski?

11. Przypominamy o transmisjach mszy świętych niedzielnych i świątecznych o godz. 9.00 i 16.00 przez naszą stronę internetową.

12. Komunikaty:

a) W najbliższą sobotę Oratorium będzie nieczynne

b) Zapraszamy do naszej parafialnej biblioteki: w niedziele – od godz. 10.00 do 11.00 i we środy – od godz. 18.00 do 19.00.

c) „Po raz czterdziesty na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Pińczów, Kielce na Jasną Górę. Istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają od 15 czerwca do 5 lipca i będą odbywały się tylko i wyłącznie ON-line. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.”

d) „W sobotę – 19 czerwca w Wiślicy odbędzie się XIX Spotkanie Młodych pod hasłem „Ojcowskie serce”. Gośćmi tegorocznego spotkania będą: ks. Rafał Główczyński, znany jako „Ksiądz z osiedla”, oraz grupa świeckich ewangelizatorów „Wyrwani z niewoli”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00 warsztatami. Centralnym punktem spotkania będzie Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego o godz. 17.00. Spotkanie zakończy się koncertem zespołu muzycznego z parafii Grobu Bożego w Miechowie „Owoc uKorzenia”. Do udziału w spotkaniu zapraszamy delegacje młodzieży ze swymi duszpasterzami (chętnych prosimy o kontakt z ks. Mirosławem). Natomiast wszystkich zainteresowanych zapraszamy do uczestnictwa poprzez łącza internetowe.”

e) ,,Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach serdecznie zaprasza do oddawania krwi w siedzibie Centrum Krwiodawstwa w Kielcach, oddziałach terenowych oraz na wyjazdowych akcjach pobierania krwi. Zapraszamy wszystkich Krwiodawców i zachęcamy także tych, którzy jeszcze nigdy nie oddawali krwi. Wakacje są wyjątkowo trudnym okresem dla krwiodawstwa (…) pamiętajmy jednak, ze krew potrzebna jest każdego dnia i wielu pacjentów spędzi swoje wakacje w szpitalu walcząc o zdrowie i życie. Krew oraz jej składniki pozyskana od krwiodawców jest przetaczana osobom po wypadkach, pacjentom z chorobami nowotworowymi, z zaburzeniami krzepnięcia, do zabiegów operacyjnych, po oparzeniach. Krwiodawcą może zostać każda osoba zdrowa w wieku 18-60 lat posiadająca dokument tożsamości ze zdjęciem, nawodniona i po lekkostrawnym posiłku. Więcej informacji na naszej stronie internetowej: www.rckik-kielce.com.pl

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001