Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą – 09 czerwca 2024 roku

1. W najbliższy czwartek – 20-y dzień miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 17.00. Wymiana tajemnic w Dziecięcym Kółku Różańcowym przez całą najbliższą niedzielę.

2. W najbliższy czwartek, 20-go czerwca, zapraszamy na kolejne nabożeństwo Godziny Świętej. Po mszy św. o godz. 18.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy czuwać z Chrystusem modlącym się w Ogrójcu i rozważać Jego Mękę. Po nabożeństwie indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy do czuwania i wspólnej modlitwy.

3. Zapraszamy na codziennie odprawiane nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego:

* w dni powszednie – po mszy św. o godz. 17.00,

* w niedziele – po mszy św. o godz. 16.00.

4. Codzienny różaniec w tym tygodniu prowadzi koło róż. św. Hiacynty.

5. Kalendarz liturgiczny:

– pon. 17.06 – wsp. św. Alberta Chmielowskiego z

– pt. – 21.06 – wsp. św. Alojzego Gonzagi z

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

7. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli są w zakrystii. Jest również Mały Gość Niedzielny dla młodych czytelników a także ciekawe numery specjalne o tematyce historycznej oraz społecznej.

10. Komunikaty:

a) do Oratorium zapraszamy dzieci w najbliższą sobotę na godz. 10.00.

b) do biblioteki parafialnej zapraszamy w niedziele od 10.00 do 11.00 oraz we środy od 18.00 do 19.00.

c) „Muzeum Diecezjalne w Kielcach zaprasza w czwartek 20 czerwca o godz. 17:00 na kolejny wykład w ramach Akademii Wiara-Kultura-Nauka zatytułowany „OBLICZA PIĘKNA: Człowiek”. Wygłosi go ks. prof. Roman Kuligowski, emerytowany profesor Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Wstęp wolny.”

d) „Drodzy Wierni diecezji kieleckiej, w niedzielę, 23 czerwca, w Kielcach odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Ojcostwo, Rodzina, Odpowiedzialność”. Udział w Marszu jest okazją by dać publiczne świadectwo o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz o zatroskaniu o rodzinę. Szczególnie w tym czasie, gdy w naszej Ojczyźnie po raz kolejny poruszany jest temat legalizacji zabijania dzieci w łonach matek, potrzeba naszego głosu i świadectwa. Marsz dla Życia i Rodziny organizowany przez Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie, rozpocznie się Mszą św. w Bazylice Katedralnej o godz. 16.00. Następnie uczestnicy wyruszą z Placu Najświętszej Maryi Panny do parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kielcach, gdzie na zakończenie odbędzie się festyn rodzinny. Zachęcam do udziału w Marszu wszystkich, którym drogie są ewangeliczne wartości życia i rodziny. Z darem modlitwy Wasz Biskup † JAN PIOTROWSKI”

e) „Drodzy Wierni diecezji kieleckiej, życie konsekrowane, w różnorodności jego form i charyzmatów, wniosło i wnosi wiele dobra w dzieje świata, Europy, Ojczyzny i Kościoła. W naszej diecezji cieszy się ono wszystkimi formami, w tym coraz bardziej rozkwitającymi tzw. formami indywidualnymi: dziewice i wdowy konsekrowane, wdowiec konsekrowany oraz pustelnica. W najbliższych dniach przez moją posługę, do grona siedmiu dziewic konsekrowanych dołączą w sobotę, 22 czerwca br., w kościele pw. Trójcy Świętej w Kielcach, o godz. 18.00, kolejne dwie kandydatki. Natomiast do grona 26 wdów konsekrowanych, dołączą cztery wdowy w niedzielę, 30 czerwca br. w Bazylice Katedralnej w Kielcach, o godz. 16.00. Bardzo Was proszę o modlitwę w intencji kandydatek do konsekracji oraz o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Z serca Wam błogosławię. Wasz Biskup † JAN PIOTROWSKI”

f) „We wtorek 2 lipca br. odbędzie się 87 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli na Jasną Górę pod hasłem: „Nauczycielu, co mam czynić?”.Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 pod Jasnogórskim Szczytem. W programie między innymi: wykład ks. prof. Adama Solaka z Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, koncert chóru „Cantata”, Eucharystia pod przewodnictwem bpa Piotra Turzyńskiego oraz Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.”

g) na koniec zwracamy się z apelem o pomoc w wykoszeniu w tym tygodniu (najlepiej przed piątkiem) trawy przy kościele i domu parafialnym. Dysponujących sprzętem, czasem i chęciami zapraszamy w dowolnej porze dnia.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001