Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą – 10 czerwca 2018 r.

 1. W najbliższą środę 13-y dzień miesiąca czerwca – Dzień Fatimski w naszej parafii. Msze św. w tym dniu:

Godz. 9.00 – na tę Mszę św. zapraszamy szczególnie chorych i starszych; będzie ona połączona z błogosławieństwem lekarstw, różańcem za chorych i błogosławieństwem chorych Najśw. Sakramentem. Prosimy krewnych lub sąsiadów o pomoc chorym i starszym w przybyciu na tę Mszę św.

Godz. 17.00 – na tę Mszę św. zapraszamy szczególnie dzieci (z rodzicami, dziadkami); na zakończenie mszy św. dziesiątek różańca w int. dzieci naszej parafii oraz błogosławieństwo dzieci.

O godz. 19.00 Różaniec Fatimski (prowadzi Apostolat Maryjny) a po nim naboż. czerwcowe

Godz. 20.00 – Msza św. w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i budowniczych naszego kościoła oraz w intencji wszystkich Parafian. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła i na zakończenie Apel Jasnogórski. Prosimy o przyniesienie na tę mszę św. świec.

 

 1. Nabożeństwa czerwcowe z litanią do Serca Jezusowego: * w niedziele po mszy św. o godz. 16.00, * w dni powszednie o godz. 17.30. Zapraszamy.

 

 1. Codzienny różaniec w tym tyg. prowadzi koło róż. św. Franciszka.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 11.06 – wsp. św. Barnaby ap

– śr. – 13.06 – wsp. św. Antoniego z Padwy pr, dr K-ła

– czw. – 14.06 – wsp. bł. Michała Kozala bp, m

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z bloku 13c przy ul. Szajnowicza Iwanowa. Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę na godz. 18.30 zapraszamy do sprzątania kaplicy Parafian mieszkających w bloku nr 13d przy ul. Szajnowicza Iwanowa.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

 1. Komunikaty:
  a) „Od 11 do 13 czerwca zapraszamy na targi SACROEXPO. Wystawa to okazja do

zakupu nowości wydawniczych i dewocjonaliów w atrakcyjnych cenach. To także okazja na spotkanie z s. Małgorzatą Chmielewską i Tomaszem Terlikowskim. Wstęp na targi i konferencje jest bezpłatny. Szczegóły na www.sacroexpo.pl. Andrzej Mochoń – Prezes Zarządu Spółki Targi Kielce S.A.”


b) „Czysta woda pitna jest sprawą najwyższej wagi” napisał papież Franciszek w encyklice
Laudato si.

Wdzięczność Bogu za życiodajny dar wody, zapewnienie dostępu do wody pitnej wszystkich Polaków, ochrona wody przed zanieczyszczeniami, racjonalne gospodarowanie wodą jak również dbałość o czystość całego środowiska, w którym żyjemy – to wszystko będzie przedmiotem troski uczestników konferencji Duszpasterstwa Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, organizowanej przez Wodociągi Kieleckie, która będzie mieć miejsce w dniach 13-15 czerwca br. w Kielcach.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Kielc i okolic na uroczystą mszę św. sprawowaną w intencji mieszkańców Ziemi Świętokrzyskiej oraz wszystkich Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, której przewodniczyć będzie ks. bp Ordynariusz Jan Piotrowski w kieleckiej Katedrze 14 czerwca 2018 roku o godz. 10.00. „Ziemia i wszystko co ja napełnia” z Bożej łaskawości jest naszą wspólną troską.”


c) w najbliższą sobotę, 16.06, zakończenie roku duszpasterskiego oraz spotkań w Oratorium. Z tej okazji zapraszamy dzieci i młodzież oraz rodziców na rajd rowerowy a po nim na grilla . Startujemy o godz.  10.00   z placu przed domem parafialnym. Zabieramy kamizelki, kaski oraz wodę.


d) za tydzień – w  niedzielę, 17 czerwca, na Mszy Św. o godz 11.00. – uroczyste podsumowanie całorocznej modlitwy Różańcowej dzieci. Zapraszamy członków Dziecięcego Kółka Różańcowego oraz Rodziców.


e) karty kolonijne do odebrania dziś u s. Doroty.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001