Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą – 06 czerwca 2021 roku

1. Dziś I. niedziela miesiąca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

2. Przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Dziś procesja eucharystyczna po mszy św. o godz. 16.00, a od jutra do środy procesje z Najświętszym Sakramentem po mszy św. o godz. 17.00. 

We czwartek, 10 czerwca, procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła po mszy św. o godz. 17.00 (mszy o godz. 18.00 w tym dniu nie ma). Prosimy o ustawienie ołtarzy i choć skromne ich udekorowanie mieszkańców tych rejonów, gdzie stały ołtarze podczas procesji w urocz. Bożego Ciała. Po procesji poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.

Serdecznie zapraszamy na msze święte i procesje podczas oktawy Bożego Ciała.

3. Składamy serdeczne podziękowanie za wspólną modlitwę na mszach świętych i udział w procesji Bożego Ciała. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem:

* tych, którzy ustawili i udekorowali ołtarze na trasie procesji: tj. mieszkańcom ul. Piekoszowskiej (na zachód od kościoła) i ul. Białogońskiej; * służbie liturgicznej; * pocztom sztandarowym; * druhom strażakom; * dzieciom (szczególnie świętującym rocznicę I. Komunii św) oraz ich rodzicom a także młodzieży zaangażowanym w liturgię w rozmaity sposób; * grupom modlitewnym naszej parafii; * Siostrom Salezjankom; * i panu Andrzejowi.

Z racji Bożego Ciała zostały złożone ofiary na budowę kościoła oraz zamówione msze św.:

 – w int. mieszkańców ul. Piekoszowskiej i Białogońskiej (II-i ołtarz) – 20.06.2021; godz. 18.00

 – w int. mieszkańców ul. Piekoszowskiej (III-i ołtarz) – 04.07.2021; godz. 20.00

 – w int. mieszkańców ul. Piekoszowskiej (IV-y ołtarz) – 11.07.2021; godz. 20.00

 – w int. mieszkańców ul. Malików i Kolejarzy (IV-y ołtarz) – 18.07.2021; godz. 7.00.

4. W najbliższy piątek, 11-ego czerwca, urocz. Najświętszego Serca Jezusowego (z racji uroczystości nie obowiązuje nas wtedy post). Wszystkim – dzieciom i dorosłym – którzy na przestrzeni ostatnich 12-u miesięcy odprawili 9 pierwszych piątków miesiąca, chcemy w tym dniu wręczyć pamiątkowe dyplomy. W związku z tym prosimy, aby do czwartku złożyć w zakrystii podpisywane co miesiąc pierwszopiątkowe obrazki.

5. W najbliższą sobotę i niedzielę dzieci z naszej parafii w kolejnych grupach przystąpią do  I. komunii św. Pamiętajmy o nich w modlitwach w tym tygodniu.

6. W przyszła niedzielę – 13-y dzień miesiąca czerwca – Dzień Fatimski w naszej parafii. Msze święte o godz.: 7.00, 9.00, 11.00, 16.00 i 20.00.

O godz. 19.15 rozpocznie się Różaniec Fatimski (prowadzi Apostolat Maryjny). Wieczorna msza św. będzie sprawowana w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i budowniczych naszego kościoła. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła i na zakończenie Apel Jasnogórski. Prosimy o przyniesienie na tę mszę św. świec.

7. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego odprawiane są codziennie: * w dni powszednie – po mszy św. o godz. 17.00, * w niedziele – po mszy św. o godz. 16.00.

[Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. św. Franciszka.]

8. Kalendarz liturgiczny:

– wt. – 08.06 – wsp. św. Jadwigi Królowej

– sob. – 12.06 – wsp. NS NMP

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

10. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

11. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Jana Pawła II Dekalog dla Polaków. Czy nauczanie papieża sprzed 30 lat jest aktualne w nowych realiach?
– Nauka Prymasa Tysiąclecia: wolność i zawierzenie.
– Defilada ’46 bez Polaków, czyli o tym, jak Brytyjczycy zdradzili Polskich żołnierzy. 

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Polska jest liderem w spadku religijności młodego pokolenia. Czy to już katastrofa?
– Klucze do Eucharystii. Jak zrozumieć Najświętszy Sakrament?
– Czy ruch pielgrzymkowy ma szansę na odbudowę? 

13. Przypominamy o transmisjach mszy świętych niedzielnych i świątecznych o godz. 9.00 i 16.00 przez naszą stronę internetową.

14. Komunikaty:

a) Zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w najbliższą sobotę na godz. 10.00.

b) „W związku z przypadającą w tych dniach 30 rocznicą wizyty Świętego Jana Pawła II w Kielcach, w niedzielę – 13 czerwca o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej, zostanie odprawiona dziękczynna Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Po jej zakończeniu, na Placu Jana Pawła II, odbędzie się IX Uwielbienie w Centrum Miasta pod hasłem „DEKALOG – IV Przykazanie”. (…) Zapraszamy do udziału w uroczystości upamiętniającej to ważne wydarzenie dla naszego regionu. Będzie w nim można uczestniczyć również poprzez transmisję internetową na stronie „uwielbienie.kielce.pl”.

c) Dziś do koszyków przy drzwiach kościoła można składać ofiary na Diecezjalny Fundusz Remontowo-Budowlany jako wyraz naszej solidarności z parafiami naszej diecezji, które potrzebują wsparcia materialnego w pracach remontowo-budowlanych.

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stanisława Nogaj oraz śp. Stanisław Wach. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001