Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Niedzielę Zwykłą – 27 lutego 2022 roku

1. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 miesięczne spotkanie z dziećmi klas trzecich SP przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami.

Również dziś po mszy św. o godz. 16.00 miesięczne spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich rodzicami.

2. Miesięczne spotkanie członków grupy Apostolatu Maryjnego naszej parafii – jutro po mszy św. o godz. 17.00.

3. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu Apostolat Maryjny.

4. Msze święte w poniedziałek i wtorek o godz.: 17 i 18; różaniec o 16.30.

5. W najbliższą środę, 2 marca, Popielec – początek Wielkiego Postu – okresu przygotowania do obchodu Świąt Paschalnych. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 9.00, 16.00 i 18.00. Na każdej mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. 

We Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły (trzy bezmięsne posiłki, w tym jeden do syta).

Różaniec o godz. 17.30, Nowenna do MB Nieust. Pomocy po mszy św. wieczornej.

6. We Środę Popielcową rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne

Poprowadzi je ks. Wojciech Polit – obecnie Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia i kapelan szpitlany. 

Porządek Rekolekcji:

– środa – jak podano wyżej;

– czwartek i piątek: msze św. o godz. 9.00 i 18.00.

– w piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: * dla dorosłych – po mszach świętych z naukami rekolekcyjnymi; * dla dzieci – o godz. 17.00.

– sobota: msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 18.00;

* sobota będzie dniem spowiedzi rekolekcyjnej: od godz. 8.30 do 11.30 oraz od 17.00 do 19.00.

* w sobotę również będziemy przeżywać rekolekcyjny dzień chorych. O godz. 11.00 będzie odprawiona msza św. z nauką rekolekcyjną dla chorych, cierpiących i starszych z sakramentem namaszczenia chorych i błogosławieństwem chorych Najśw. Sakramentem. Prosimy krewnych, sąsiadów i innych ludzi dobrej woli o pomoc w przybyciu ludziom chorym i starszym w tym dniu do kościoła

– przyszła niedziela: * msze św. z naukami rekolekcyjnymi w porządku niedzielnym; * o godz. 16.00 – nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym (po nim msza św. z nauką rekolekcyjną.)

Porządek Rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń w kaplicy oraz w gablocie; podany jest również na naszej parafialnej stronie internetowej. Będziemy go także przypominać na bieżąco podczas rekolekcji. 

Prosimy wszystkich o takie zorganizowanie sobie czasu w tym tygodniu, aby możliwie najpełniej uczestniczyć w ćwiczeniach rekolekcyjnych.

Podczas rekolekcji będziemy transmitować przez naszą stronę internetową wieczorne msze święte z naukami rekolekcyjnymi; w sobotę dodatkowo transmisja mszy św. o godz. 11.00.

Przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami w związku z uczestniczeniem w rekolekcjach oraz odprawianiem nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.

7. W tym tygodniu także:

a) pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne; – po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakr. i całodzienna adoracja do godz. 17.30; – o godz. 17.30 różaniec w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych poprowadzi Apostolat Margaretka.

[porządek czuwania wspólnot modlitewnych:

9.30-11.30 – koło róż. św. Hiacynty

11.30-13.30 – koło róż. Maryi

13.30-15.30 – koło róż św. Franciszka

15.30-17.30 – Apostolat Maryjny

b) pierwszy piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 10.00; – spowiedź I-piątkowa – przed poranną i wieczorną mszą świętą;  

c) pierwsza sobota miesiąca – nabożeństwo różańcowe I. soboty z rozważaniem tajemnic po mszy św. wieczornej – prowadzi koło różańcowe św. Franciszka;

d) za tydzień I. niedziela miesiąca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

8. Kalendarz liturgiczny:

– pt. – 04.03 – święto św. Kazimierza

9.  Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

10. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

11. Nie mamy niestety komu dziś podziękować za posprzątanie kaplicy. W najbliższą sobotę na godz. 19.30 zapraszamy naszych Parafian  mieszkających w bloku nr 13a przy ul. Szajnowicza Iwanowa.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz Małego Gościa Niedzielnego – w zakrystii.

13. Komunikaty:

a) zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w najbliższą sobotę na godz. 10.00

b) w czasie rekolekcji – biblioteka parafialna będzie nieczynna

c) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających niedługo zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy dziś na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

d) W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii tzw. Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać we wszystkie niedziele Wlk Postu o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Zapraszamy do udziału w katechezach kursu tych, którzy w najbliższej przyszłości zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński, jak i tych, którzy nie mają jeszcze w tej materii sprecyzowanych planów. Katechezy są przeznaczone dla młodzieży, która ukończyła 18-y rok życia.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001