Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Niedzielę Zwykłą – 03 marca 2019 r.

 1. Dziś na zakończenie każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz poświęcenie dewocjonaliów.

Dziś także na mszy św. o godz. 11.00 – obrzęd poświęcenia i wręczenia dzieciom klas trzecich SP książeczek I-komunijnych.

Po mszy św. miesięczne spotkanie dzieci przygotowujących się do I. Komunii św. i ich Rodziców.

 

 1. Jutro i we wtorek msze św. w porządku zwykłym, tj. godz. 17 i 18;

o 16.30 – różaniec w int. Ojca Rekolekcjonisty oraz o błogosławione owoce rekolekcji dla wszystkich Parafian.

[codzienny różaniec w tym tygodniu prowadzi Apostolat Maryjny]

 

 1. W najbliższą środę, 6 marca, Popielec – początek Wielkiego Postu – okresu przygotowania do obchodu Świąt Paschalnych. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00. Na każdej mszy św. obrzęd posypania głów popiołem.

We Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły (trzy bezmięsne posiłki, w tym jeden do syta).

Nowenna do MB Nieust. Pomocy o godz. 17.30.

 

 1. We Środę Popielcową rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne.

Poprowadzi je ks. Aleksander Orzech SAC – obecnie rektor Pallotyńskiego Domu Misyjnego w Ząbkach k/Warszawy.

Porządek Rekolekcji:

– środa-sobota: msze św. o godz. 9.00 i 18.00.

– w piątek – nabożeństwo Drogi Krzyżowej: *dla dorosłych – po mszach świętych z naukami rekolekcyjnymi; * dla dzieci – o godz. 17.00.

– przyszła niedziela: * msze św. z naukami rekolekcyjnymi w porządku niedzielnym; * o godz. 16.00 – nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym a po nim msza św. z nauką rekolekcyjną.

Porządek Rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń w kaplicy oraz w gablocie; podany jest również na naszej parafialnej stronie internetowej. Będziemy go także przypominać na bieżąco podczas rekolekcji.

Zwracamy uwagę na dzień spowiedzi rekolekcyjnej w najbliższą sobotę: od 8.30 do 11.30 oraz od 17.00 do 19.00. Zachęcamy do przeżycia w tym dniu Sakramentu Miłosierdzia. Niech nas nie powstrzymuje fakt, że jeszcze daleko do świąt, bo przed nimi można się będzie wyspowiadać jeszcze raz (zorganizujemy specjalnie jeszcze jeden dzień spowiedzi). Będziemy także oczywiście spowiadać przez cały okres Wielkiego Postu.

W sobotę również będziemy przeżywać rekolekcyjny dzień chorych. Zapraszamy w tym dniu do naszego kościoła wszystkich chorych, cierpiących i starszych. O godz. 11.00 będzie odprawiona msza św. z nauką rekolekcyjną dla chorych, z sakramentem namaszczenia chorych i błogosławieństwem chorych Najśw. Sakramentem. Prosimy krewnych, sąsiadów i innych ludzi dobrej woli o pomoc w przybyciu ludziom chorym i starszym w tym dniu do kościoła

Prosimy wszystkich o takie zorganizowanie sobie czasu w tym tygodniu, aby możliwie najpełniej uczestniczyć w tych ćwiczeniach rekolekcyjnych.

 

 1. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich Rodzicami.

W przyszłą niedzielę również rozpoczniemy w naszej parafii tzw. Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać we wszystkie niedziele Wlk Postu o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Zapraszamy do udziału w tych katechezach tych, którzy w najbliższej przyszłości zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński, jak i tych, którzy nie mają jeszcze w tej materii sprecyzowanych planów. Katechezy są przeznaczone dla młodzieży, która ukończyła 18-y rok życia.

 

 1. W tym tygodniu przeżywamy również:

* pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne; po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakr. i całodzienna adoracja do 17.30 (adoracja indywidualna i cicha – zachęcamy, aby wstąpić w ciągu dnia choć na chwilę modlitwy); o godz. 17.30 różaniec w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– 4.03 – pon. święto św. Kazimierza królewicza

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Stan normalności – czym jest łaska uświęcająca i dlaczego bez niej nie można dobrze żyć

– Lawina ratunku – Objawienia Maryjne, których ilość wzrosła gwałtownie pod koniec XX w. pokazują, że ludzkość potrzebuje pomocy

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Popielcowa brama do zmartwychwstania – niektóre złe duchy można wyrzucić tylko postem i modlitwą

– W czasie II Wojny Światowej Polacy czasem chronili Żydów przed innymi Żydami

– Bądźcie apostołami i misjonarzami – wywiad z biskupem Janem Piotrowskim

– Wyklęci i upokorzeni – o niekończącej się niesprawiedliwości wobec żołnierzy podziemia antykomunistycznego

 1. Komunikaty:
  a) Caritas: „Tradycyjnie u progu Wielkiego Postu przekazaliśmy do parafii skarbonki
  w ramach programu Jałmużna Wielkopostna 2019, (…), którego celem jest zwrócenie uwagi na problemy ludzi chorych i cierpiących, szczególnie starszych i niepełnosprawnych. (…) Pomaganie innym wzmacnia nasze poczucie sensu życia, daje radość i satysfakcję, pomaga docenić dary otrzymane od Boga.

            Każdego roku Caritas w Polsce rozprowadza w ramach Jałmużny Wielkopostnej blisko milion skarbonek (w diecezji kieleckiej 27 tys.), zachęcając do rezygnacji z wybranych rozrywek i zbędnych wydatków. (…)

Skarbonka powinna trafić do dzieci, a przez nie do domu rodzinnego i tam inspirować wszystkich członków rodziny do wielkopostnego wyrzeczenia. (…) Polecamy, by skarbonki zostały złożone w Niedzielę Miłosierdzia do przygotowanej przed ołtarzem dużej skarbony (kosza). Ofiary zebrane w ramach Jałmużny Wielkopostnej pozostają w parafii na cele miłosierdzia. … Szczęść Boże. Ks. Krzysztof Banasik – z-ca dyrektora Caritas Kieleckiej”


b) Od czwartku – 07.03 przez 9 tygodni w Kościele akademickim pw. Św. Jana Pawła II w Kielcach będzie miało miejsce seminarium odnowy wiary prowadzone przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Spotkania będą się rozpoczynać o godz 17.45.


c) informujemy, iż w najbliższe wakacje organizujemy kolonie letnie dla dzieci w Sopocie w dniach od 30 czerwca do 11 lipca. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i w gablocie a szczegóły oraz zapisy u s. Marioli.


d) zapraszamy do wyjazdu na Misterium Męki Pańskiej do Krakowa w sobotę, 16 marca 2019 r. Szczegółowe informacje i zapisy u s. Marioli.


e) Zapraszamy do biblioteki parafialnej w każdą środę: od godz. 16.00 do 17.00 i potem po mszy św. i nowennie od 18.00 do 19.00; oraz w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 tj. między 10.00 a 11.00.

W każdy wtorek między godz. 16.00 a 19.00 dzieci i młodzież mogą w naszej świetlicy parafialnej odrobić lekcje, poczytać lektury, rozwiązać zadania. Zapraszamy.


f) do naszego Oratorium zapraszamy dzieci tradycyjnie w sobotę na godz. 10.00; co w najbliższą sobotę? – szczegóły na tablicy ogłoszeń

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001