Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Zwykłą – 24 lutego 2019 r.

 1. Od jutra msze św. w dni powszednie w porządku zwykłym, tj. godz. 17 i 18.

[codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. św. Franciszka]

 

 1. Jutro rozpoczynamy nowennę modlitewną przed zbliżającymi się rekolekcjami wielkopostnymi w naszej parafii. Codzienna modlitwę różańcową ofiarujemy w int. Ojca Rekolekcjonisty oraz o błogosławione owoce rekolekcji dla wszystkich Parafian.

 

 1. Miesięczne spotkanie grupy Apostolatu Maryjnego, z racji 27-go dnia miesiąca odbędzie się w najbliższą środę po mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. W tym tygodniu przeżywamy:

* pierwszy piątek miesiąca: – odwiedziny chorych od godz. 9.00; – spowiedź od godz. 16.30; – wystawienie Najśw. Sakr., litania do Serca Jezusowego oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30.

* pierwszą sobotę miesiąca: – o godz. 16.30 miesięczne spotkanie kół różańcowych i wymiana tajemnic; – o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe I. soboty z rozważaniem tajemnic – prowadzi koło różańcowe św. Hiacynty (z tej racji w sobotę druga msza św. popołudniowa rozpocznie się o godz. 18.30).

* Za tydzień I. niedziela miesiąca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

 

 1. W przyszła niedzielę na mszy św. o godz. 11.00 – obrzęd poświęcenia i wręczenia dzieciom klas trzecich SP książeczek I-komunijnych.

Po mszy św. miesięczne spotkanie dzieci przygotowujących się do I. Komunii św. i ich Rodziców.

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Nadzwyczajni. Kim są mężczyźni, którzy rozdają Komunię Świętą i zanoszą ją do chorych?

– Pierwszy z Dwunastu. Dlaczego Kościół ma strukturę hierarchiczną?

– Gramy va banque. Czy na polu polityki międzynarodowej damy się wkręcić w nie swój konflikt?

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Wierzył, że można zmienić świat – świadectwo lekarki o św. Janie Pawle II

– Obudzić Polskę prymasa Wyszyńskiego – proces beatyfikacyjny trwa

– Trzeba nadal głośno mówić – Polsce należą się reparacje wojenne od Niemców

– Polski konsul z Norwegii bohaterem

W Niedzieli Kieleckiej min.:

– Osoby konsekrowane – znakiem i darem

– Liczy na was Chrystus – o Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży

 

 1. Komunikaty:
  a) „Prywatne Przedszkole im. Kardynała Pietro Marcellino Corradini w Kielcach, prowadzone przez Siostry ze Zgromadzenia Kolegium Świętej Rodziny w Kielcach, ul. Prosta 23 jest Publicznym Przedszkolem z Oddziałami Integracyjnymi, które realizuje program wychowania przedszkolnego uwzględniający Podstawę programową wychowania przedszkolnego, zapewnia bezpłatne wychowanie, nauczanie i opiekę w wymiarze 5 godzin dziennie oraz przeprowadza rekrutację w oparciu o zasadę powszechnej dostępności.

Przedszkole czynne jest od 7.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku. Szczegółowe informacje dotyczące przedszkola znaleźć można na plakatach, stronie internetowej www.przedszkolekatolickie.com.pl oraz na facebooku. S. Nazarena Scopelliti – Dyrektor przedszkola”

[szczegóły na tablicy ogłoszeń oraz w gablocie]


b) Ze znacznym wyprzedzeniem informujemy, iż w najbliższe wakacje organizujemy kolonie letnie dla dzieci w Sopocie w dniach od 30 czerwca do 11 lipca. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń i w gablocie a szczegóły oraz zapisy u s. Marioli.


c) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz tych, którzy mają w niedługim czasie zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy dziś na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.


d) Zapraszamy do biblioteki parafialnej w każdą środę: od godz. 16.00 do 17.00 i potem po mszy św. i nowennie od 18.00 do 19.00; oraz w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 tj. między 10.00 a 11.00.

W każdy wtorek między godz. 16.00 a 19.00 dzieci i młodzież mogą w naszej świetlicy parafialnej odrobić lekcje, poczytać lektury, rozwiązać zadania. Zapraszamy.


e) do naszego Oratorium zapraszamy dzieci tradycyjnie w sobotę na godz. 10.00; co w najbliższą sobotę? – szczegóły na tablicy ogłoszeń

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001