Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Zwykłą – 23 lutego 2020 roku

1. Dziś spotkania:

a) po mszy św. o godz. 9.00 – Grona Przyjaciół Seminarium

b) po mszy św. o godz. 11.00 – z dziećmi przygotowującymi się do I. Komunii św. i ich Rodzicami oraz z członkami Dziecięcego Koła Różańcowego 

c) po mszy św. o godz. 16.00 – z kandydatami do sakramentu bierzmowania i ich Rodzicami.

2. Jutro i we wtorek msze św. w porządku zwykłym, tj. godz. 17 i 18;

o 16.30 – różaniec w int. Ojca Rekolekcjonisty oraz o błogosławione owoce rekolekcji dla wszystkich Parafian.

[Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. Maryi.]

3. W najbliższą środę, 26 lutego, Popielec – początek Wielkiego Postu – okresu przygotowania do obchodu Świąt Paschalnych. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00. Na każdej mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. 

We Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły (trzy bezmięsne posiłki, w tym jeden do syta).

Nowenna do MB Nieust. Pomocy o godz. 17.30. 

4. We Środę Popielcową rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne

Poprowadzi je ks. Zbigniew Wasiński  SAC – do niedawna misjonarz w Korei, obecnie posługujący w sąsiedniej parafii na Podkarczówce. 

Porządek Rekolekcji:

– środa-piątek: msze św. o godz. 9.00 i 18.00.

– sobota: msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 18.00.

– w piątek – nabożeństwo Drogi Krzyżowej: *dla dorosłych – po mszach świętych z naukami rekolekcyjnymi; * dla dzieci – o godz. 17.00.

– przyszła niedziela: * msze św. z naukami rekolekcyjnymi w porządku niedzielnym; * o godz. 16.00 – nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym a po nim msza św. z nauką rekolekcyjną.

Porządek Rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń w kaplicy oraz w gablocie; podany jest również na naszej parafialnej stronie internetowej. Będziemy go także przypominać na bieżąco podczas rekolekcji. 

Zwracamy uwagę na dzień spowiedzi rekolekcyjnej w najbliższą sobotę: od 8.30 do 11.30 oraz od 17.00 do 19.00. Zachęcamy do przeżycia w tym dniu Sakramentu Miłosierdzia. Niech nas nie powstrzymuje fakt, że jeszcze daleko do świąt, bo przed nimi można się będzie wyspowiadać jeszcze raz. Będziemy także oczywiście spowiadać przez cały okres Wielkiego Postu.

W sobotę również będziemy przeżywać rekolekcyjny dzień chorych. Zapraszamy w tym dniu do naszego kościoła wszystkich chorych, cierpiących i starszych. O godz. 11.00 będzie odprawiona msza św. z nauką rekolekcyjną dla chorych, z sakramentem namaszczenia chorych i błogosławieństwem chorych Najśw. Sakramentem. Prosimy krewnych, sąsiadów i innych ludzi dobrej woli o pomoc w przybyciu ludziom chorym i starszym w tym dniu do kościoła

Prosimy wszystkich o takie zorganizowanie sobie czasu w tym tygodniu, aby możliwie najpełniej uczestniczyć w ćwiczeniach rekolekcyjnych.

5. W przyszłą niedzielę 1-go marca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

7. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z bloku nr 13a przy ul. Szajnowicza Iwanowa. Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę (na godz. 19.00) zapraszamy do sprzątania kaplicy naszych Parafian mieszkających w bloku nr 13b przy ul. Szajnowicza Iwanowa.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

– Przeinformowani. Codziennie bombardowani jesteśmy tysiącem informacji. Jak to wytrzymać?

– Wielki Post i wielki pot. Nikogo dziś nie dziwi widok ludzi dbających o ciało. Kiedy ktoś dba o duszę, zdziwienie jest powszechne

– Trzeba pomóc pokrzywdzonym – o pokucie za każdy popełniony w Kościele grzech

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Zatrzymać alkoholowy potop 

– Pokuta w praktyce. Co zostało z dawnych praktyk pokutnych?

– Jan Paweł II – doktor Kościoła i Patron Europy

– Czterdzieści dni szansy – co zrobić, aby nie przegapić Wielkiego Postu

10. Komunikaty:

a) „Drodzy Diecezjanie! Moja wielkopostna prośba jest wołaniem o naszą codzienną świętość, bowiem świętość jest powszechnym powołaniem wszystkich ochrzczonych i życiową drogą córek i synów Kościoła w myśl ewangelicznej prawdy: „Wy jesteście solą ziemi (…) Wy jesteście światłem świata” (Mt 5,13a. 14). 

Już wkrótce Środa Popielcowa otworzy przed nami drogę nawrócenia i wewnętrznej przemiany dzięki modlitwie, postowi i jałmużnie. Dlatego dzięki łasce wiary bądźmy solidarni między sobą, jedni drogi brzemiona niosąc (por. Ga 6,2). Na tej drodze Bóg, Ojciec Miłosierdzia, w Jezusie i przez Jezusa, ofiaruje nam potrzebne łaski.  Ta droga będzie owocna, jeśli pozwolimy prowadzić się Bogu wsłuchując się w słowo Jego Boskiego Syna, które jest zaproszeniem do nawrócenia: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!” (Mk 1,15b). 

Nawraca się tylko ten, kto żyje w świecie Bożych wartości, nie ulega modzie świata i podszeptom szatana. Niech na tej drodze towarzyszy wam Maryja, Bolesna Matka Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Odkupiciela. 

Proszę was: w piątek 28 lutego módlcie się szczególnie o świętość naszych kapłanów, bowiem jak pisała św. Teresa od Dzieciątka Jezus, modlitwa za kapłanów to modlitwa o świętość wszystkich ochrzczonych. 

Niech mimo kapłańskich niedoskonałości, a nawet grzechów, obca będzie wam logika świata, który chce zachowywać cnotę kosztem cudzych grzechów. W tych intencjach modlę się razem z wami i za was, drodzy bracia i siostry. Z darem pasterskiego błogosławieństwa Wasz biskup † Jan Piotrowski”.

b) „Dziś rozpoczyna się  53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu  pod hasłem: Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach. (…) [Coroczne] nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji trzeźwości rozpocznie się o godzinie  18 00 – 28 lutego 2020 r. w kościele parafialnym pw. Św. Wawrzyńca w Nowej Słupi. Rozważania do poszczególnych stacji poprowadzą trzeźwiejący alkoholicy. W Bazylice na Świętym Krzyżu o godzinie  20 30 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem ks. bp. Jan Piotrowskiego.

Więcej szczegółów na stronie internetowej:  www.trzezwosc.diecezja.kielce.pl. Duszpasterz Trzeźwości  Diecezji Kieleckiej Ks. Kamil Banasik”.

c) W najbliższą sobotę – 29 lutego br. w Kielcach odbędzie się kolejny Marsz Różańcowy w intencji Ojczyzny. O godz. 11.00 Msza święta w kościele św. Jana Pawła II. Po Mszy świętej przejście z modlitwą różańcową do kościoła Świętej Trójcy.

d) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających niedługo zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy dziś na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

b) Przypominamy o rekrutacji do szeregów Grupy Ratownictwa Medycznego Polskiego Czerwonego Krzyża w dniach 24 i 25 lutego br. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe na plakatach przy drzwiach kaplicy, na tablicy ogłoszeń i w gablocie.

c) W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii tzw. Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać we wszystkie niedziele Wlk Postu o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Zapraszamy do udziału w katechezach kursu tych, którzy w najbliższej przyszłości zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński, jak i tych, którzy nie mają jeszcze w tej materii sprecyzowanych planów. Katechezy są przeznaczone dla młodzieży, która ukończyła 18-y rok życia.

d) Zarząd Transportu Miejskiego zaprasza do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych organizowanymi w związku z prośbami pasażerów dotyczącymi kursowania autobusów linii 25 oraz 114. Konsultacje potrwają do 5 marca. Adres strony internetowej oraz numery telefonów na tablicy ogłoszeń.

e) zapraszamy dzieci do naszego Oratorium tradycyjnie w sobotę na godz. 10.00;

f) do biblioteki parafialnej zapraszamy dziś między 10.00 a 11.00; podczas rekolekcji biblioteka będzie nieczynna.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001