Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Wielkanocną – 16 maja 2021 roku

1. W najbliższy czwartek przypada 20-y dnia miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 17.00. Wymiana tajemnic w Dziecięcym Kółku Różańcowym przez całą najbliższą niedzielę – mogą to zrobić rodzice lub dziadkowie.

2. W najbliższą sobotę, 22 maja, ok. godz. 17.30 rozpocznie się w naszej parafii peregrynacja obrazu św. Józefa. O godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św. na rozpoczęcie peregrynacji; po mszy św. – litania do św. Józefa a potem będzie możliwość indywidualnej modlitwy. O godz. 20.00 rozpocznie się koronka ku czci św. Józefa a o 20.30 różaniec. O godz. 21.00 – Apel Jasnogórski.

Szczegółowy program całej peregrynacji jest na tablicy ogłoszeń i w gablocie oraz na naszej stronie internetowej.

3. Nabożeństwa majowe z litanią loretańską  odprawiane są codziennie: * w niedziele i święta po mszy św. o godz. 16.00; * w dni powszednie o godz. 17.30.

4. Trwamy w nieustannej modlitwie: * o uwolnienie świata od zarazy; * o pokój w Ojczyźnie; * o łaskę nawrócenia dla nas. Modlimy się w naszej parafialnej kaplicy codziennie o godz. 19.30. Zachęcamy do włączania się w tę modlitwę w swoich domach.

5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

6. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

7. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty Rodzicom dzieci, które wczoraj przystąpiły do I. Komunii św. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Sakrament to nie zwyczaj. Jak świętujemy I Komunię?
– Sądowe nękanie Radia Maryja
– Zeświecczenie na progu Kościoła. Dekadę temu przestrzegał o tym Benedykt XVI. Dziś to już realne niebezpieczeństwo
W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Diecezja zawierzona św. Józefowi
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Bez kręgosłupa. Wprowadzenie obowiązkowych lekcji religii bądź etyki to wysiłek, który warto ponieść
– Ewangelia w czasach kryzysu. O misji głoszenia Dobrej Nowiny
– Nie do zdarcia. Mimo rozwoju mediów elektronicznych książki nigdy nie znikną 

9. Przypominamy o transmisjach mszy świętych niedzielnych i świątecznych o godz. 9.00 i 16.00 przez naszą stronę internetową.

10. Komunikaty:

a) w związku z tym, że dzieci wracają do szkół, otwiera się także nasze Oratorium. Zapraszamy dzieci w najbliższą sobotę na godz. 10.00

b) „Referat Duszpasterstwa Kultury Zdrowotnej i Sportu Kurii Diecezjalnej w Kielcach informuje, że tegoroczna Rodzinna Majówka Rowerowa pod patronatem Biskupa Mariana Florczyka ze względu na ograniczenia epidemiczne nie będzie miała wspólnie zorganizowanego przejazdu. Zachęcamy jednak, by w sobotę 22 maja 2021 r. wyruszyć na trasę tradycyjnej Majówki w gronie rodziny lub znajomych.  Uczcijmy 30 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do naszej diecezji poprzez odwiedzenie takich miejsc jak kielecka Katedra, Dyminy, Kaczyn oraz Masłów. Niech pamięć o świętym Janie Pawle II i modlitwa za Jego wstawiennictwem przyczynią się do umocnienia wspólnoty z Bogiem i bliźnim. Za wskazaniami Świętokrzyskiej Policji prosimy, by przejazd odbył się zgodnie z przepisami ruchu drogowego i wytycznymi sanitarnymi. Zachęcamy do korzystania z kamizelek odblaskowych.”

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001