Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą – 14 lutego 2021 roku

1. Jeszcze jutro i we wtorek msze święte o godz. 9 i 17.

2. W najbliższą środę, 17 lutego, Popielec – początek Wielkiego Postu – okresu przygotowania do obchodu Świąt Paschalnych. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00. Na każdej mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. 

We Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły (trzy bezmięsne posiłki, w tym jeden do syta).

Nowenna do MB Nieust. Pomocy o godz. 17.30.

3. We Środę Popielcową rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne

Poprowadzi je ks. Sebastian Wieczorek – notariusz Kurii Diecezjalnej w Kielcach. 

Porządek Rekolekcji:

– środa-piątek: msze św. o godz. 9.00 i 18.00.

– w piątek – nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych – po mszach świętych z naukami rekolekcyjnymi; * przed mszą świętą popołudniową – Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz nowenna ku czci św. Józefa

[do momentu powrotu wszystkich dzieci do szkół nie będzie nabożeństw Drogi Krzyżowej dla dzieci]

– sobota: msze św. o godz. 9.00, 11.00 i 18.00.

Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną nie organizujemy w tym roku specjalnego dnia spowiedzi rekolekcyjnej. Będziemy posługiwać w konfesjonale przez całe rekolekcje z przerwami na czas nauk rekolekcyjnych: * od środy do piątku- od 8.30 i po południu od 17.30; * w sobotę – od 8.30 do 12.00 oraz po południu od 17.30; * w niedzielę przed każdą mszą świętą.

W sobotę również będziemy przeżywać rekolekcyjny dzień chorych. Zapraszamy w tym dniu do naszego kościoła wszystkich chorych, cierpiących i starszych. O godz. 11.00 będzie odprawiona msza św. z nauką rekolekcyjną dla chorych, z sakramentem namaszczenia chorych i błogosławieństwem chorych Najśw. Sakramentem. Prosimy krewnych, sąsiadów i innych ludzi dobrej woli o pomoc w przybyciu ludziom chorym i starszym w tym dniu do kościoła

– przyszła niedziela: * msze św. z naukami rekolekcyjnymi w porządku niedzielnym; * o godz. 16.00 – nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym a po nim msza św. z nauką rekolekcyjną.

Porządek Rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń w kaplicy oraz w gablocie; podany jest również na naszej parafialnej stronie internetowej. Będziemy go także przypominać na bieżąco podczas rekolekcji. 

Prosimy wszystkich o takie zorganizowanie sobie czasu w tym tygodniu, aby możliwie najpełniej uczestniczyć w ćwiczeniach rekolekcyjnych.

[Podczas rekolekcji będziemy transmitować przez naszą stronę internetową wieczorne msze święte z naukami rekolekcyjnymi; w sobotę dodatkowo transmisja mszy św. o godz. 11.00; w niedziele tradycyjnie transmitujemy msze święte o godz. 9.00 i 16.00]

[przypominamy o możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami w związku z uczestniczeniem w rekolekcjach oraz odprawianiem nabożeństw Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali]

4. W rekolekcyjną sobotę przypada 20-y dzień lutego, Uroczystość św. Hiacynty i Franciszka – odpust w naszej wspólnocie parafialnej. Msze św. z odpustowo-rekolekcyjnym kazaniem, które wygłosi O. Rekolekcjonista, odprawione będą, jak zapowiadaliśmy przed chwilą, tj. o godz.: 9.00, 11.00 i 18.00. Po mszy św. porannej i wieczornej – nabożeństwo ku czci naszych Świętych Patronów.

5. Codziennie o godz. 19.30 modlimy się w naszej parafialnej kaplicy: * o uwolnienie świata od zarazy; * o pokój w Ojczyźnie i poszanowanie tego co święte  i polskie; * o łaskę nawrócenia dla nas. Zachęcamy wszystkich do włączania się w tę modlitwę w swoich domach.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

7. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną, oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Zacznij od popiołu. Środa Popielcowa jest startem, a metą jest Niedziela Wielkanocna
– Pokazywać piękno życia. O zadaniach, jakie stoją przed ruchami pro-life
– Cenzurowanie nauki. Środowiska lewicowe odrzucają wszelkie badania, które są sprzeczne z ich wizją świata i zwalczają naukowców, którzy takie badania prowadzą 

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– O krok od Boga. 12 kroków do wyzwolenia z alkoholizmu.
– (Przed)małżeńskie kursy. Jak w czasie pandemii przygotować się do sakramentu małżeństwa?
– Wielki Post w praktyce. Pościć to nie tylko rezygnować z mięsa i ograniczyć ilość słodyczy

10. Przypominamy o transmisjach mszy świętych niedzielnych i świątecznych o godz. 9.00 i 16.00 przez naszą stronę internetową.

11. Komunikaty:

a) dziś po mszach świętych  o godz. 9.00, 11.00 i 16.00 –  spotkanie organizacyjne z Rodzicami dzieci I-komunijnych – prosimy wybrać dogodną dla siebie godzinę.

b) Dziś rozpoczyna się 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”. 19 lutego 2021 r. o godzinie 18.00 w Bazylice Mniejszej na Świętym Krzyżu zostanie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji trzeźwości. Rozważania do poszczególnych stacji poprowadzą trzeźwiejący alkoholicy. Bezpośrednio po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem ks. bp. Jan Piotrowskiego. Pamiętajmy wszyscy o modlitwie w intencji trzeźwości.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001