Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą – 11 lutego 2018 r.

1. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za otwarte serca i drzwi domów oraz za spotkania i rozmowy (nieraz trudne). Dziękujemy także za składane przy tej okazji ofiary na kościół oraz na tzw. kolędę.

 

 1. W poniedziałek i wtorek msze święte już w porządku zwykłym: o godz. 17 i 18.

 

 1. W najbliższą środę, 14 lutego, Popielec – początek Wielkiego Postu – okresu przygotowania do obchodu Świąt Paschalnych. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00. Na każdej mszy św. obrzęd posypania głów popiołem.

We Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły (trzy bezmięsne posiłki, w tym jeden do syta).

Nowenna do MB Nieust. Pomocy o godz. 17.30.

 

 1. We Środę Popielcową rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. Jarosław Majka – obecnie proboszcz parafii Św. Katarzyna.

[Jeszcze w poniedziałek i wtorek nasz codzienny różaniec (o godz. 16.30) będziemy odmawiać w ramach Modlitewnej Nowenny w intencji Ojca Rekolekcjonisty oraz o błogosławione owoce rekolekcji w naszej parafii]

Porządek Rekolekcji:

środa-sobota: msze św. o godz. 9.00 i 18.00.

przyszła niedziela – w porządku niedzielnym.

Porządek Rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń w kaplicy oraz w gablocie; podany jest również na naszej parafialnej stronie internetowej. Będziemy go także przypominać na bieżąco podczas rekolekcji.

We czwartek będziemy przeżywać rekolekcyjny dzień chorych. Zapraszamy w tym dniu do naszego kościoła wszystkich chorych, cierpiących i starszych. O godz. 9.00 i 18.00 msze święte z naukami rekolekcyjnymi dla chorych, sakrament namaszczenia chorych, błogosławieństwo chorych Najśw. Sakramentem oraz poświęcenie lekarstw. Prosimy krewnych, sąsiadów i innych ludzi dobrej woli o pomoc w przybyciu ludziom chorym i starszym w tym dniu do kościoła

Zwracamy uwagę na dzień spowiedzi rekolekcyjnej w najbliższą sobotę: od 8.30 do 10.00 oraz od 17.00 do 19.00. Zachęcamy do przeżycia w tym dniu Sakramentu Miłosierdzia. Niech nas nie powstrzymuje fakt, że jeszcze daleko do świąt, bo przed nimi można się będzie wyspowiadać jeszcze raz (zorganizujemy specjalnie jeszcze jeden dzień spowiedzi). Będziemy także oczywiście spowiadać przez cały okres Wielkiego Postu.

Prosimy wszystkich o takie zorganizowanie sobie czasu w tym tygodniu, aby możliwie najpełniej uczestniczyć w tych ćwiczeniach rekolekcyjnych.

[Codzienny różaniec prowadzi w tym tyg. koło róż. Maryi.]

 

 1. Z okresem Wielkiego Postu związane są nabożeństwa pasyjne.

* Droga Krzyżowa – odprawiana będzie w każdy piątek:

– dla dorosłych – godz. 9.30 i 18.30

– dla dzieci – godz. 17.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będziemy odprawiać w niedziele o godz. 16.00 (po nabożeństwie msza św.).

 

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii tzw. Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać we wszystkie niedziele Wlk Postu o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Zapraszamy do udziału w tych katechezach tych, którzy w najbliższej przyszłości zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński, jak i tych, którzy nie mają jeszcze w tej materii sprecyzowanych planów. Katechezy są przeznaczone dla młodzieży, która ukończyła 18-y rok życia.

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Serce w popiele – rozpoczynamy Wielki Post

– Jak bronić dobrego imienia Polaków?

– Zapomniani ojcowie niepodległości

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Lourdes – Szpital Boga – 160. Rocznica objawień Matki Bożej

– Odkłamywanie historii – musimy wykonać jeszcze dużo pracy

– Św. Jan Maria Vianney – Ogień Ewangelii

– Nieznane życie Jacka Gmocha

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Trzeźwość – zadanie na Wielki Post

 

 1. Komunikaty:
  a) Diecezjalnego Duszpasterza Trzeźwości: „Serdecznie zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji trzeźwości. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godzinie 18.00 – 16 lutego 2018 r. w kościele parafialnym pw. Św. Wawrzyńca w Nowej Słupi. Rozważania do poszczególnych stacji poprowadzą trzeźwiejący alkoholicy. W Bazylice Mniejszej na Świętym Krzyżu o godzinie 20.30 zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Ks. bp. Jan Piotrowskiego. Pan Prezydent Miasta Kielce na to wydarzenie udostępnił bezpłatnie autobus z Kielc do Nowej Słupi. Szczegóły na stronie internetowej: http://www.trzezwosc.diecezja.kielce.pl

Do uczestnictwa w tym wydarzeniu zachęcam wszystkich, którzy pragną modlić się w intencji trzeźwości.”

b) Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na Pielgrzymkę Pokutną do Morawicy w dniu 10 marca 2018r. oraz do wzięcia udziału w Rekolekcjach Maryjnych od 16-18 marca 2018 r. w Skorzeszycach.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Stanisław Pasik oraz + Paweł Widurski . Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001