Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą – 17 lutego 2019 r.

 1. Jeszcze w tym tygodniu tzw. „kolędowy” porządek mszy św. w dni powszednie:

– poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek: godz. 9, 17

* we środę Nowenna do MB Nieust. Pomocy a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.30.

– w sobotę msze św. o godz. 17.00 i 18.00.

[codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. Maryi]

 

 1. W najbliższą środę, 20-go lutego, Uroczystość św. Hiacynty i Franciszka – odpust w naszej wspólnocie parafialnej. Msze św. z okolicznościowym kazaniem, nabożeństwem ku czci świętych Dzieci Fatimskich i ucałowaniem ich relikwii o godz. 9.00 oraz 18.00.

[po mszy św. wieczornej spotkanie dzieci należących do Dziecięcego Koła Różańcowego połączone z wymianą tajemnic.]

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– pt. – 22.02 – święto katedry św. Piotra Ap

– sob. – 23.02 – wsp. św. Polikarpa bp, m

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Ścigany – Bóg nienawidzi grzechu, ale kocha grzesznika. W jaki sposób oddzielić grzech od uwikłanego w niego grzesznika?

– Nie do wiary. Fake news nie musi być prawdziwy. Ważne, by był prawdopodobny i szkodził, komu trzeba

– Dlaczego warto się modlić? Laicyzacja zaczyna się tam, gdzie człowiek porzuca modlitwę

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Manifest wiary – kard. Müller ostrzega przed końcową próbą Kościoła

– W ciemnej jaskini mediów – o praźródłach mowy nienawiści

– Testament Jana Olszewskiego

W Niedzieli Kieleckiej min.:

– Margaretki – czyli modlitewny pas bezpieczeństwa dla kapłanów

 

 1. Komunikaty:
  a) Biskupa Kieleckiego: „Drodzy Diecezjanie, Drodzy Młodzi Przyjaciele! Troska Kościoła o ludzi młodych jest bardzo ważnym zadaniem, czego przykładem był ostatni Synod Biskupów poświęcony młodzieży i Światowe Dni Młodzieży w Panamie z udziałem Ojca Świętego Franciszka. Jedną z form zrzeszających młodych ludzi jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży powstałe w latach 30-tych XX wieku, a odrodzone w latach 90-tych. Patronami odnowionego Stowarzyszenia zostali: św. Stanisław Kostka i bł. Karolina Kózkówna.
  W sobotę – 23 lutego br. w Zespole Szkół Katolickich w Kielcach odbędą się uroczyste obchody 25-lecia KSM Diecezji Kieleckiej.

Obecnie w Polsce jest ok. 15 tysięcy członków Stowarzyszenia. Na terenie Diecezji Kieleckiej ok. 220 młodych ludzi działa w 10 oddziałach w parafiach: Bieliny, Bodzentyn, św. Brata Alberta w Busku-Zdroju, Chęciny, Ducha Świętego w Kielcach, św. Jadwigi Królowej w Kielcach, Leszczyny, Łopuszno, Skała i Stojewsko. W oddziałach parafialnych odbywają się cotygodniowe spotkania formacyjne, podczas których młodzi umacniają się w wierze i omawiają aktualne wydarzenia z życia Kościoła i świata. Wspólna modlitwa, rekolekcje i dni skupienia kształtują relację z Panem Bogiem i z Kościołem. To z kolei wpływa na zaangażowanie młodzieży w życie wspólnoty parafialnej i lokalnej społeczności.

KSM pragnie docierać do ludzi młodych. Dla nich organizuje warsztaty, a także coroczne wydarzenia: Pielgrzymkę Młodych Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, Wieczór z bł. Karoliną, Nocną Drogę Krzyżową z Kielc na Święty Krzyż, Konferencję Walentynkową, Bierzmoreko, czyli weekendowe dni skupienia dla kandydatów do bierzmowania w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej.

Zachęcam Was, Młodzi, abyście wstępowali w szeregi KSM-u. W Stowarzyszeniu znajdziecie wielu przyjaciół, a przede wszystkim Jezusa Chrystusa. Wszystkim Diecezjanom, a szczególnie rodzicom naszej młodzieży, polecam dzieło KSM-u modlitewnej pamięci i z serca błogosławię. Wasz biskup † Jan Piotrowski”


b) W najbliższy piątek kolejne spotkanie w ramach Szkoły Słowa Bożego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ożywiać i pogłębiać swoją wiarę przez rozważanie Słowa naszego Boga i Pana. Początek spotkania o godz. 18.30 w Domu Parafialnym. Kto może niech zabierze ze sobą Pismo św.


c) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz tych, którzy mają w niedługim czasie zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy w przyszła niedzielę – ostatnią w miesiącu lutym – na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.


d) Zapraszamy do biblioteki parafialnej w każdą środę: od godz. 16.00 do 17.00 i potem po mszy św. i nowennie od 18.00 do 19.00; oraz w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 tj. między 10.00 a 11.00.

[z racji odpustu w najbliższą środę biblioteka nie będzie czynna]

W każdy wtorek między godz. 16.00 a 19.00 dzieci i młodzież mogą w naszej świetlicy parafialnej odrobić lekcje, poczytać lektury, rozwiązać zadania. Zapraszamy.


e) do naszego Oratorium zapraszamy dzieci tradycyjnie w sobotę na godz. 10.00.


f)
po pieśni na zakończenie proszę o pozostanie na kilkuminutowe spotkanie poświęcone sprawom duszpasterskim i gospodarczym naszej parafii.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Józef Nogaj. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001