Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną – 26 maja 2019 r.

 1. Do piątku włącznie zapraszamy na nabożeństwa majowe z litanią loretańską: * dziś po mszy św. o godz. 16.00, * w dni powszednie o godz. 17.30.

W sobotę zaczyna się czerwiec – miesiąc Serca Jezusowego. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele po mszy św. o godz. 16.00.

Codzienny różaniec w tym tyg. prowadzi Apostolat Maryjny.

 

 1. Miesięczne spotkanie grupy Apostolatu Maryjnego, z racji 27-go dnia miesiąca odbędzie się jutro po mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. W tym tygodniu przeżywamy:

* pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 16.30 miesięczne spotkanie kół różańcowych i wymiana tajemnic; – o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe I. soboty z rozważaniem tajemnic – prowadzi koło różańcowe św. Hiacynty – oraz nabożeństwo czerwcowe (z tej racji w sobotę druga msza św. popołudniowa rozpocznie się o godz. 18.30).

* za tydzień I. niedziela miesiąca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– wt. – 29.05 – wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej dz

– pt. – 31.05 – święto Nawiedzenia NMP

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, szczególnie dziś wszystkim Mamom, składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Europa wobec kultury chrześcijańskiej

– Zbrodnia i nadzieja – o kryzysie w polskim Kościele

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

– Matki z oddaniem. W jaki sposób matki przyczyniały się do świętości swoich dzieci

– Święci do wyboru. Czy dzisiejsi politycy muszą wybierać między dążeniem do świętości a skutecznością w polityce?

 

 1. Komunikaty:
  a) Zachęcamy do udziału w naszej parafialnej pielgrzymce do Sanktuarium MB Królowej Jedności w Kodniu n/Bugiem w dniach 14 i 15 czerwca br. Trasa da Kodnia będzie wiodła przez Siedlce, Leśną Podlaską, Janów Podlaski i Pratulin. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.


b) prosimy Rodziców dzieci zapisanych na kolonie w Sopocie o kontakt z s. Mariolą – chodzi o odbiór kart kolonijnych


c) „3 czerwca 2019 r. na lotnisku w Masłowie odbędzie się XIII Integracyjne Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych z Województwa Świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej. (…) Rodziny, koła charytatywne, kapłani, wolontariusze są proszeni o pomoc tym osobom w udziale we wspomnianym spotkaniu.

PROGRAM SPOTKANIA:

10.30 – zawiązanie wspólnoty na lotnisku w Masłowie
11.00 – Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Mariana Florczyka

12.00 – część artystyczna, wspólna zabawa i poczęstunek.”


d) „Dziś VII Uwielbienie na Rynku w Kielcach organizowane pod hasłem „OD WIEKÓW NA WIEKI”. (…) Spotkanie na Rynku rozpocznie się przed godz. 19.00, a zakończy wyjątkową adoracją Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. (…) W czasie spotkania na Rynku będzie można wspomóc Hospicjum Caritas im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach, na rzecz którego datki do puszek będą zbierać wolontariusze Hospicjum.”


e) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających w niedługim czasie zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy w dziś na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.


f) zapraszamy do biblioteki parafialnej w każdą środę: od godz. 18.00 do 19.00; oraz w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 tj. między 10.00 a 11.00.

W każdy wtorek między godz. 16.00 a 19.00 zapraszamy dzieci i młodzież do naszej świetlicy parafialnej.


g) * do Oratorium zapraszamy dzieci w najbliższą sobotę na godz. 10.00.

* dziś dzieci z naszego Oratorium rozprowadzają własnoręcznie przez siebie wykonane różańce. Pozyskane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na kolonie dla dzieci, które organizujemy na początku lipca tego roku.


h) z wyprzedzeniem zapowiadamy przygotowywany na 23 czerwca br. Parafialny Festyn Rodzinny. Już zapraszamy do wspólnej zabawy


i) na placu między kościołem a Domem Parafialnym stoją jeszcze kontenery na makulaturę posegregowaną; kontenery na odzież (żółte) są ustawione przy bramie przed nowym kościołem; można jeszcze na placu przed Domem Parafialnym (za kontenerami na makulaturę) składować elektrośmieci

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001