Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną (21.05.2017r.)

 1. W najbliższy czwartek, 25 maja, odbędzie się I. Pielgrzymka Przedszkolaków do naszego Sanktuarium św. Dzieci Fatimskich Hiacynty i Franciszka.

 

 1. Miesięczne spotkanie grupy Apostolatu Maryjnego naszej parafii z racji 27-ego dnia miesiąca – w sobotę o godz. 18.30 w Domu Parafialnym.

 

 1. Nabożeństwa majowe z litanią loretańską odprawiamy codziennie: w niedziele po mszy św. o godz. 16.00, w dni powszednie o godz. 17.30.

Nowenna do MB Nieust. Pomocy we środę o 17.30.

Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 17.30.

Codzienny różaniec w dni powszednie o godz. 16.30 (w tym tygodniu prowadzi koło róż. św. Hiacynty).

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– 24.05. – śr. – wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych

– 26.05. – pt. – wsp. Św. Filipa Nereuszapr

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy oraz terenu wokół kościoła i Domu Parafialnego Rodzicom dzieci I-komunijnych naszej parafii. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Co mają robić katolicy kiedy stają się mniejszością?

– Równowaga w kanonie – nowy spis lektur szkolnych

– W Fatimie z papieżem – relacja z wizyty

W najnowszej Niedzieli min.:

– Kanonizacja dzieci z Fatimy- Dzieci na ołtarzach

– Zabawa zapałkami – czy naprawdę  jesteśmy bezpieczni

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:*

– Chodzi nam o całą rodzinę – siostry salezjanki i ich przedszkole

 

 1. Komunikaty:
  a) Organizujemy kolonie dla dzieci ze szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej naszej parafii w Tolkmicku k/Fromborka od 5 do 14 lipca br. Szczegółowe informacje i zapisy u siostry Marioli (dziś po mszy św. o godz. 11.00 oraz codziennie po nabożeństwie majowym).

b) Kurii Diecezjalnej: „Przedłużeniem Dnia Chorego, który w całym Kościele obchodzony jest 11 lutego – we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, będzie w naszej diecezji XI Integracyjne Spotkanie Osób Chorych i Niepełnosprawnych, przeżywane na lotnisku w Masłowie w piątek – 2 czerwca br. Celem spotkania jest uwielbienie Boga za dar Ojca Świętego Jana Pawła II, który 26 lat temu w tym miejscu spotkał się z wiernymi diecezji kieleckiej. Od świętego Papieża Polaka pragniemy uczyć się miłości do osób szczególnie potrzebujących pomocy.

Program spotkania przedstawia się następująco:

10.30 – zawiązanie wspólnoty na lotnisku w Masłowie

11.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Florczyka

12.00 – część artystyczna, wspólna zabawa i poczęstunek.

Zapraszamy na spotkanie wszystkich chorych i niepełnosprawnych wraz z ich opiekunami. Zapraszamy też rodziny, księży, członków Parafialnych Zespołów Caritas i wolontariuszy. Niech przeżywany obecnie rok św. Brata Alberta Chmielowskiego uwrażliwi nas na potrzeby osób chorych i niepełnosprawnych.”

c) Szkoły Katolickiej: „Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach rozpoczyna rekrutację do klas pierwszych na rok szkolnym 2017/2018. Katolickie Liceum jest szkołą publiczną tzn. bezpłatną. O przyjęciu do Liceum będzie decydowała ilość zdobytych punktów na egzaminie gimnazjalnym oraz za oceny i za inne osiągnięcia. Kwestionariusze-podania wraz z opinią Ks. Proboszcza uczniowie składają w sekretariacie szkoły przy ul. św. Stanisława Kostki 17 w Kielcach. Dla zainteresowanych Liceum organizuje „DZIEŃ OTWARTEJ SZKOŁY” w sobotę, 03 czerwca 2017 r. w godz. od 10.00 do 13.00. Szczegóły na stronie internetowej. Dyrektor ks. Jacek Kopeć”

d) Wydziału ds. Małżeństw i Rodzin: „Zapraszamy pary małżeńskie, które pragną wyjątkowo spędzić wieczór na RANDKĘ MAŁŻEŃSKĄ. Staż małżeński nie ma znaczenia. Spotkanie i projekcja filmu „Próba ogniowa” w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach 29 maja br. o godz. 17.00. Biletem wstępu jest: Róża w dłoni męża.”

e) „Zaproszenie do udziału w promocji książki “Gender – spojrzenie krytyczne”, która odbędzie w dniu 25 maja br. (czwartek), o godzinie 17.00, w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach: „Choć na poziomie instytucjonalnym ideologia gender jest w naszym kraju od paru miesięcy wygaszana, to jednak na poziomie medialnym ma się ona dobrze, a jej przedstawiciele, jak za wcześniejszych czasów, w najlepsze manipulują myśleniem ludzi na temat przeżywania ludzkiej płciowości. Wiemy dobrze, jak fatalne skutki w życiu społecznym ma ta manipulacja, której zdecydowanie i kompetentnie przeciwstawiają się autorzy książki. Opinie na jej temat są bardzo pozytywne nie tylko ze strony środowisk ludzi wierzących, lecz równocześnie ze strony uczonych, którzy nie czują głębokiego związku z Kościołem. Spotkanie z autorami książki, z jej redaktorami będzie znakomitą okazją do rzetelnej dyskusji na temat problemu, jakim jest ideologia gender w nowoczesnych dziejach cywilizacji Zachodu. ks. Jarosław Jagiełło”.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001