Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną – 17 maja 2020 roku

1. Trwa nieustanna modlitwa o oddalenie pandemii koronawirusa, w intencji służb, w intencji chorych i zmarłych wskutek zakażenia wirusem oraz za ich bliskich a także o pokój serca i łaskę nawrócenia. Zachęcamy do modlitwy o godz. 20.30 w swoich domach (koronką do Bożego Miłosierdzia, modlitwą różańcową).

Pamiętajmy również o modlitwie o deszcz.

2. Internetowe transmisje mszy św. z naszego kościoła parafialnego: w niedziele o godz. 9.00 i 16.00, w dni powszednie o godz. 17.00.

3. Nabożeństwa majowe z litanią loretańską odprawiane są codziennie: * w niedziele po mszy św. o godz. 16.00, * w dni powszednie o godz. 17.30.

4. W najbliższą środę, 20-y dzień miesiąca maja – nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 17.00. Wymiana tajemnic różańcowych w Dziecięcym Kole Różańcowym będzie możliwa przez całą przyszłą niedzielę – mogą to zrobić również rodzice bądź dziadkowie.

5. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

6. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

7. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

– Tu się wszystko zaczęło. Jan Paweł II mentalnie z Wadowic nigdy się nie wyprowadził

– Wiara narzędziem poznania. O roli wiary w nauce. stanie naszej demokracji oraz wpływie pandemii na globalną gospodarkę

– Kościół pod kluczem. Relacja z Francji. Epidemia jest okazją do kneblowania Kościoła

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Papież bliski, ale czy znany. …za dużo nostalgii (…) a za mało zaangażowania

9. Komunikaty:

a) Wojewoda Świętokrzyski zaprasza do obejrzenia koncertu „Jan Paweł II na zawsze w naszych sercach” z udziałem uzdolnionych artystów z naszego regionu i wspomnieniami związanymi z Ojcem Świętym. Koncert można obejrzeć na portalu społecznościowym Facebook oraz na kanale You Tube Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w poniedziałek 18 maja 2020 r. o godz. 17.00.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Zdzisława Skowron. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001