Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną – 09 maja 2021 roku

1. W najbliższy czwartek, 13-y dzień miesiąca maja – dzień MB Fatimskiej; pierwszy tegoroczny Dzień Fatimski oraz nasz drugi odpust parafialny. 

Msze św. w tym dniu: 

Godz. 9.00 – na tę mszę św. zapraszamy szczególnie chorych i starszych; będzie ona połączona z błogosławieństwem lekarstw, nabożeństwem w intencji chorych, litanią loretańską i błogosławieństwem chorych Najśw. Sakramentem. Prosimy najbliższych lub sąsiadów o pomoc chorym i starszym w przybyciu na tę Mszę św.

Godz. 17.00 – podczas tej mszy św. ks. Bp Andrzej Kaleta udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. 

O godz. 19.15 Różaniec Fatimski (prowadzi Apostolat Maryjny) i naboż. majowe

Godz. 20.00 – Msza św. w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i budowniczych naszego kościoła oraz w intencji wszystkich Parafian. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła i na zakończenie Apel Jasnogórski. Prosimy o przyniesienie na tę mszę św. świec.

2. W najbliższą sobotę, 15 maja o godz. 11.00, pierwsza grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do  I. komunii św. Wcześniej, w piątek, 14 maja, I. spowiedź święta. 

Pamiętajmy w tym tygodniu w naszych modlitwach o młodzieży, która we czwartek przystąpi do sakramentu bierzmowania oraz o trzecioklasistach ze szkół podstawowych.

3. Kalendarz liturgiczny:

– pt. – 14.05 – święto św. Macieja ap

4. Nabożeństwa majowe z litanią loretańską codziennie: * w niedziele i święta po mszy św. o godz. 16.00; * w dni powszednie o godz. 17.30.

5. Trwamy w nieustannej modlitwie: * o uwolnienie świata od zarazy; * o pokój w Ojczyźnie; * o łaskę nawrócenia dla nas. Modlimy się w naszej parafialnej kaplicy codziennie o godz. 19.30. Zachęcamy do włączania się w tę modlitwę w swoich domach.

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

7. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie za te złożone na tzw. tacę budowlaną, oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego w zakrystii.

10. Przypominamy o transmisjach mszy świętych niedzielnych i świątecznych o godz. 9.00 i 16.00 przez naszą stronę internetową.

11. Komunikaty:

a)  trwa peregrynacja kopii obrazu św. Józefa w parafiach naszej diecezji i naszego dekanatu. Nawiedzenie obrazu w naszej parafii będzie miało miejsce od 22-go do 29-go maja.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Roman Englert. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001