Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną – 05 maja 2024 roku

1. Dziś na zakończenie każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu a po błogosławieństwie poświęcenie dewocjonaliów.

2. Nabożeństwa majowe z litanią loretańską odprawiamy codziennie:

* w niedziele i święta po mszy św. o godz. 16.00,

* w dni powszednie po mszy św. o godz. 17.00.

Zapraszamy.

3. Codzienny różaniec w tym tygodniu prowadzi koło róż. św. Franciszka.

4. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 06.05 – święto św. Ap-łów: Filipa i Jakuba

– wt. – 07.05 – święto NMP, Matki Łaski Bożej

– śr. – 08.05 – urocz. św. Stanisława bp, m, gł. Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

7. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli są w zakrystii.

9. Komunikaty:

a) zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w najbliższą sobotę na godz. 10.00

b) do biblioteki parafialnej zapraszamy w niedziele od 10.00 do 11.00 oraz we środy od 18.00 do 19.00.

c) „Czcigodni Kapłani i Drodzy Mieszkańcy miasta Kielce. Od ponad 30 lat Patronką naszego miasta jest Matka Boża Łaskawa. (…) We wtorek, 7 maja, pragniemy po raz kolejny, wspólnie zgromadzić się przy Jej obrazie, by błagać o opiekę nad nami. Dlatego zapraszam Was Czcigodni Kapłani i Drodzy Wierni miasta Kielce na uroczystości odpustowe do Bazyliki Katedralnej w Kielcach, a szczególnie na Mszę św. o godz. 19.00, której będzie przewodniczył Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski. Po Mszy św. przejdziemy ulicami Kielc w procesji różańcowej, zawierzając nasze miasto i jego mieszkańców oraz prosząc, by Maryja była nadal łaskawa dla całej Kieleckiej Krainy.

Wasz Biskup † JAN PIOTROWSKI”.

d) „Wydawnictwo JEDNOŚĆ zaprasza na promocję wyjątkowej książki: „Moje lata z Janem Pawłem II”. Są to chwytające za serce i bardzo osobiste zapiski rzecznika prasowego Watykanu z czasów pontyfikatu Jana Pawła II – Joaquína Navarro-Vallsa. (…) Gościem specjalnym tego wydarzenia będzie wieloletni osobisty kapelan Jana Pawła II – Arcybiskup Metropolita Lwowski Mieczysław Mokrzycki. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 6 maja 2024, o godz. 18.00 w auli im. Biskupa Czesława Kaczmarka, w siedzibie Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. W czasie spotkania będzie możliwość nabycia książki po cenach promocyjnych. Wstęp wolny.

e) „Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej zaprasza na pokaz specjalny filmu pt. „PRZYSIĘGA IRENY”, który zostanie poprzedzony wprowadzeniem historycznym Dra Tomasza Domańskiego z IPN. Seans odbędzie się w Kinie Moskwa w dniu 09.05 o godz. 17.00. Bezpośrednio po seansie w sali kinowej odbędzie się dyskusja o filmie.”

f) znów zwracamy się z apelem o pomoc w wiosennych porządkach w naszej kaplicy i na placu przykościelnym. W kwietniu udało nam się zrobić sporo rzeczy, ale w niektórych przeszkodziła nam pogoda. Dlatego raz jeszcze zapraszamy i panie, i panów w najbliższą sobotę, 11 maja, na godz. 9.00. Z góry dziękujemy.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Marian Pulut. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001