Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu – 29 marca 2020 roku

1. Codziennie o godz. 20.30 w kościołach naszej diecezji duchowni i osoby życia konsekrowanego modlą się o oddalenie pandemii koronawirusa, w intencji chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, w intencji służb medycznych i sanitarnych, za zmarłych wskutek zakażenia wirusem i ich bliskich oraz o pokój serca i łaskę nawrócenia. Wszystkich prosimy, aby o tej samej porze modlili się na różańcu w swoich domach i duchowo łączyli się z kościołem parafialnym.

Prosimy też zwrócić uwagę na rozporządzenie służb dotyczących możliwości uczestniczenia we mszach świętych i nabożeństwach przez maksymalnie 5 osób.

2. W tym tygodniu msze święte odprawiamy w następującym porządku:

– poniedziałek, wtorek, i środa – o godz. 17.00 i 18.00

– czwartek – I. czwartek miesiąca – o godz. 9.00 i 18.00

– piątek – I. piątek miesiąca – o godz. 9.00 i 18.00

* jak już informowaliśmy w tym dniu nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną; w sytuacjach szczególnych (np. związanych z zagrożeniem życia) 

* z racji tzw. siły wyższej nie przystąpienie do komunii św. w najbliższy piątek nie przerywa i nie przekreśla odprawiania 9-u pierwszych piątków miesiąca;

gdyby ktoś miał pragnienie przystąpienia w tym dniu do komunii św. od godz. 15.00 do godz. 17.00 będzie możliwość spowiedzi i komunii św. poza mszą świętą

– sobota – I. sobota miesiąca – o godz. 17.00 i 18.30

* prosimy siostry różańcowe o nie wymienianie w tym miesiącu między sobą tajemnic różańcowych; w kwietniu podejmujemy  w modlitwie te same tajemnice co w marcu;

* o godz. 17.30 odprawimy w kościele nabożeństwo I. soboty z rozważaniem tajemnic; prosimy dołączyć się o tej porze do modlitwy w domach – będziemy odmawiać część chwalebną i medytować tajemnicę Zmartwychwstania Jezusa.

3. Przyszła niedziela to Niedziela Męki Pańskiej rozpoczynająca w Kościele obchody Wielkiego Tygodnia.

Nie będzie tym dniu tradycyjnego obrzędu poświęcenia palm ani poświęcenia dewocjonaliów.

4. Nabożeństwa pasyjne:

* Droga Krzyżowa – piątek: 

– dla dorosłych – godz. 9.30, 17.00 i 18.30

[nie będzie drogi krzyżowej z rozważaniami dla dzieci]

* Gorzkie Żale – niedziela, godz. 16.00 (po nabożeństwie msza św.).

5. Zawieszamy codzienny różaniec w kaplicy do odwołania; prosimy o modlitwę w domach o 20.30.

6. Ewentualne kolejne komunikaty o zmianach w porządku mszy świętych czy nabożeństw będziemy podawać na bieżąco – będą się niezwłocznie pojawiać w aktualnościach na naszej parafialnej stronie internetowej.

7. Planujemy uruchomienie pod koniec tygodnia transmisji internetowej z mszy świętych i nabożeństw, aby umożliwić łączenie się w ten sposób z naszym parafialnym Wieczernikiem – natychmiast o tym poinformujemy na stronie internetowej naszej parafii.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

10. Porządek związany ze sprzątaniem kościoła uruchomimy po świętach. 
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jan Piskulak i śp. Anna Poświat. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001