Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu – 21 marca 2021 roku

1. Przez całą dzisiejszą niedzielę wymiana tajemnic w Dziecięcym Kółku Różańcowym – mogą to zrobić rodzice lub dziadkowie.

2. Msze święte w dni powszednie Wlk Postu o godz. 17.00 i 18.00. 

Wyjątkiem są wielkopostne piątki, kiedy msze święte odprawiamy o godz. 9.00 i 18.00.

[Koronka do Bożego Miłosierdzia – przed mszą świętą wieczorną]

3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w okresie Wlk Postu:

* Droga Krzyżowa – piątek, godz. 9.30 i 18.30.

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – niedziela, godz. 16.00 (po nabożeństwie msza św.).

4. Codziennie o godz. 19.30 modlimy się w naszej parafialnej kaplicy: * o uwolnienie świata od zarazy; * o pokój w Ojczyźnie i poszanowanie tego co święte  i polskie; * o łaskę nawrócenia dla nas. Zachęcamy wszystkich do włączania się w tę modlitwę w swoich domach.

5. W najbliższą sobotę – 27-y dzień miesiąca. Miesięczne spotkanie członków grupy Apostolatu Maryjnego naszej parafii – po mszy św. o godz. 17.00.

6. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, zwana również Niedzielą Palmową, którą rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Na każdej mszy św. poświęcenie palm oraz uroczyste czytanie Męki Jezusa Chrystusa.

7. Kalendarz liturgiczny:

– czw. – 25.03 – urocz. Zwiastowania Pańskiego

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

9. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

10. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

Dziękujemy również za składane spontanicznie ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Odkrywanie zakrytego. O czym przypominają nam w Wielkim Poście zasłonięte krzyże?
– Nowy wspaniały ład – Bill Gates mówi o nowej organizacji świata. Ta wizja przeraża
– Serialowy potop. Negatywnymi bohaterami serialowych produkcji są zwykle chrześcijanie, Kościół katolicki i tradycyjna rodzina. Grzech natomiast ukazywany jest jako coś dobrego… W ten sposób formowane są umysły ludzi 

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Czy w Polsce mamy już prześladowania katolików? Coraz więcej na to wskazuje…
Jest jeszcze w zakrystii numer specjalny wydany przez redakcję Gościa Niedzielnego poświęcony św. Józefowi. 

12. Przypominamy o transmisjach mszy świętych niedzielnych i świątecznych o godz. 9.00 i 16.00 przez naszą stronę internetową.

13. Komunikaty:

a) Zachęcamy do nabywania baranków Caritas [sugerowana cena – 5 PLN], które zgodnie z tradycją umieszczamy w koszyku wielkanocnym z tzw. „święconką”. Dochód z tego wielkanocnego dzieła miłosierdzia tradycyjnie przeznaczony jest na pomoc dla dzieci z rodzin ubogich.

b) Kurii Diecezjalnej: „W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy przeżywać Dzień Świętości Życia, z którym związane jest Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W dniu 25 marca 2021 r. o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Zapraszamy wszystkich wiernych, którzy pragną modlić się z Pasterzem naszej diecezji o poszanowanie świętości życia oraz uroczyście złożyć przyrzeczenie Duchowej Adopcji.”

c) Komunikat Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w sprawie nielegalnego składowania odpadów na terenach hal, magazynów i gruntów pod wynajem: „W ostatnich latach nasila się zjawisko porzucania odpadów przez nieuczciwe podmioty w pomieszczeniach i na posesjach osób prywatnych. W związku z tym ostrzegamy właścicieli gruntów oraz magazynów pod wynajem przed działalnością oszustów. Firmy wynajmują magazyny i inne nieruchomości pod pozorem legalnej działalności i gromadzą tam odpady bez wiedzy właściciela, a po wypełnieniu obiektu zaprzestają działalności i znikają. (…) W przypadku, gdy nie uda się odnaleźć podmiotu, który zdeponował nielegalnie odpady, obowiązek usunięcia odpadów spoczywa na właścicielu nieruchomości, który musi ponieść całkowity koszt ich utylizacji. 

(…) Apeluję o dalece idącą ostrożność, dokładną weryfikację firm, z którymi zawierane są umowy oraz regularne kontrole wynajmowanych pomieszczeń i gruntów…”

[pełny tekst komunikatu na tablicy ogłoszeń i w gablocie]

d) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających niedługo zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy w przyszła niedzielę, 28 marca, na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001