Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu (2.04.2017r.)

 1. Dziś w I. niedziela miesiąca – na zakończenie każdej mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu a po błogosławieństwie poświęcenie dewocjonaliów.
  Dziś po mszy św. o godz. 16.00 – spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania oraz z ich Rodzicami.

 

 1. Porządek mszy św. w dni powszednie, nabożeństw pasyjnych w okresie Wielkiego Postu oraz nabożeństw stałych na tablicy ogłoszeń oraz w gablocie.
  [w tym tygodniu codzienny różaniec prowadzi koło róż. bł. Franciszka]

 

 1. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
  * pierwszy czwartek miesiąca – z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne;
  * pierwszy piątek
  – odwiedziny chorych od godz. 9.00; [w tym dniu chcemy też odwiedzić ze spowiedzią i komunią św. przedświąteczną tych chorych, do których nie udajemy się w każdy pierwszy piątek miesiąca; adresy prosimy zgłaszać w zakrystii]
  – spowiedź od godz. 8.30 oraz od 17.30;
  – wystawienie Najśw. Sakr., litania do Serca Jezusowego, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz modl. różańcowa o godz. 17.30.

 

 1. W najbliższy piątek Drogą Krzyżową będą ulice naszej parafii. W intencji całej parafii i wszystkich parafian oraz w intencji budowy naszego kościoła chcemy to nabożeństwo ofiarować. Początek o godz. 18.30.
  Nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 17.00 (zapraszamy z Rodzicami na 18.30).
  Tych, którzy czują, że nie podołają trudom Drogi Krzyżowej po ulicach, albo z innych względów nie będą mogli przyjść wieczorem,  zapraszamy na nabożeństwo na godz. 9.30.

 

 1. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, zwana również Niedzielą Palmową, którą rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Na każdej mszy św. będzie poświęcenie palm oraz uroczyste czytanie Męki Jezusa Chrystusa.
  O godz. 11.00 gromadzimy się przy kapliczce, tam będzie obrzęd poświęcenia palm i uroczysta procesja z palmami do kościoła.

 

 1. Tradycją już jest przedświąteczna zbiórka żywności dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. W związku z tym od dziś do Niedzieli Palmowej będzie stał po ikoną MB Nieust. Pomocy kosz, do którego można będzie wkładać produkty, które w Wlk Tygodniu zostaną dostarczone pod właściwe adresy. Pomoc dedykowana jest zwłaszcza rodzinom wielodzietnym, dlatego można również składać jako dar przybory szkolne a także środki czystości i inne potrzebne rzeczy.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:
  – Co można zrobić z cierpieniem? Cierpienie można ofiarować jako zadośćuczynienie za grzechy – Maryja w Fatimie prosi o przyjęcie cierpienia
  – Zabójczy wieloryb? O niebezpiecznej grze internetowej – rzeczywiste niebezpieczeństwo czy psychoza wywołana przez media?
  – Skazani na śmierć – Sudan Południowy umiera z głoduW najnowszej Niedzieli min.:
  – Dom, którego już nikt nie pilnuje – Europa sparaliżowana terroryzmem
  – Wielka tajemnica wiary – 100 lecie objawień w Fatimie
  – Trudna historia relacji polski-ukraińskich

 

 1. Komunikaty
  a) Caritas: Zachęcamy do nabywania baranków Caritas, które zgodnie z tradycją umieszczamy w koszyku wielkanocnym z tzw. „święconką”. Baranki wykonane są z białej czekolady i zapewne sprawią radość szczególnie dzieciom. Dochód z ofiar za baranki przeznaczony zostanie na dofinansowanie kolonii i dożywiania dla dzieci z rodzin ubogich.

b) Biskupa Ordynariusza: Drodzy Diecezjanie! Już wkrótce, podczas Świąt Wielkanocnych, po raz kolejny zostaniemy zaproszeni do pochylenia się nad Tajemnicą Pustego Grobu Chrystusa. Jako mieszkańcy Diecezji Kieleckiej, od kilkuset już lat, mamy przywilej radowania się możliwością sprawowania opieki nad Bazyliką Pustego Grobu, znajdującą się w pobliskim Miechowie. Stąd też z wielką radością pragnę zaprosić Was wszystkich, drodzy Bracia i Siostry, na IV Diecezjalną Pielgrzymkę do Pustego Grobu w Miechowie, która odbędzie się w sobotę – 29 kwietnia bieżącego roku.

Niech pielgrzymka do Miechowa stanie się czasem łaski i nieocenioną pomocą w doświadczeniu Tajemnicy Wielkanocnej, rozpoczynającej się od odkrycia pustego grobu Jezusa. Nie ma Go tam, bo zmartwychwstał. Możemy raz jeszcze, podobnie jak przed wiekami Piotr i Jan, wejść do pustego grobu i zobaczyć leżące płótna. Możemy też ujrzeć tajemniczą chustę, na widok której umiłowany uczeń natychmiast uwierzył w zmartwychwstanie. To właśnie ci niemi świadkowie zmartwychwstania staną się naszymi towarzyszami w tegorocznym pielgrzymowaniu.

Na czas trwania w pełnym nadziei oczekiwaniu Wielkiej Nocy oraz na czas przygotowań do wyruszenia na spotkanie z pierwszymi świadkami Zmartwychwstania z serca błogosławię.
† Jan Piotrowski BISKUP KIELECKI

c) Kurii Diecezjalnej: Kuria Diecezjalna w Kiecach wraz ze wspólnotą Domowego Kościoła Diecezji Kieleckiej zaprasza wszystkie rodziny oraz wiernych do udziału w Drodze Krzyżowej na Karczówkę w piątek 7 kwietnia 2017 roku. Nabożeństwo poprzedzi uroczysta Msza Święta sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego o godz. 17.00. w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny przy ul. Urzędniczej.

Po jej zakończeniu wyruszy najstarsza w Kiecach Droga Krzyżowa ulicami miasta. Rozważania przy kolejnych stacjach prowadzić będzie wspólnota Domowy Kościół Diecezji Kieleckiej. Nabożeństwo zakończy się w klasztorze księży Pallotynów na Karczówce.

Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie rodziny, kapłanów, siostry zakonne, wspólnoty i wszystkich mieszkańców naszego miasta.

d) Duszpasterstwo Nauczycieli w Kielcach zaprasza na Rekolekcje Wielkopostne od 5 do 7 kwietnia 2017r. Temat: Mój pacierz wieczorny, czyli jak nie zmęczyć się modlitwą. Miejsce: Kaplica Zespołu Szkół Katolickich DK Kielce, ul. Św. Stanisława Kostki 17. Rekolekcjoniści: o. Maciej Chanaka OP i Jakub Nesterowicz OP. Program: Środa, Czwartek i Piątek godz. 18.00

e) lokalny: 22 kwietnia 2017 r. (sobota) o godz. 11.00 w budynku Gimnazjum nr 9 przy ul. Naruszewicza w Kielcach odbędzie się zebranie członków Wspólnoty Gruntowo-Leśnej byłej Wsi Czarnów w Kielcach. W zebraniu udział biorą członkowie wspólnoty zgodnie z wykazem uprawnionych (lista na drzwiach nowego kościoła). Planowany porządek zebrania:
Zmiana władz statutowych
Zmiana statutu spółki.
Dane kontaktowe w tej sprawie dostępne w zakrystii.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności +Janina Kruk. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001