Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu – 17 marca 2024 roku

1. Trwa modlitwa nowennowa w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Włączamy się w tę modlitwę każdego dnia nowenny po mszy św. o godz. 18.00. Nowennę można odmówić również indywidualnie w dowolnym momencie dnia – wystarczy odczytać intencję na dany dzień (intencje podane są na tablicy ogłoszeń, w gablocie oraz na naszej stronie internetowej) i odmówić „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. 

2. W najbliższy czwartek, 21-go marca, zapraszamy serdecznie na nabożeństwo Godziny świętej. Po mszy św. o godz. 18.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy czuwać z Chrystusem modlącym się w Ogrójcu i rozważać Jego Mękę. Po nabożeństwie indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Godzinę świętą chcemy odtąd przeżywać w każdy trzeci czwartek miesiąca. Zapraszamy do czuwania i wspólnej modlitwy.

3. W najbliższy piątek, 22-go marca, Drogą Krzyżową będą ulice naszej parafii. Początek nabożeństwa o godz. 18.30. Druhów Strażaków prosimy o pomoc w zabezpieczeniu trasy przemarszu uczestników nabożeństwa.

Nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 17.00 (zapraszamy z Rodzicami na 18.30). 

Tych, którzy czują, że nie podołają trudom Drogi Krzyżowej po ulicach, albo z innych względów nie będą mogli przyjść wieczorem, zapraszamy na nabożeństwo na godz. 9.30.

4. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, zwana również Niedzielą Palmową, którą rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Na każdej mszy św. będzie poświęcenie palm oraz uroczyste czytanie Męki Jezusa Chrystusa.

O godz. 11.00 gromadzimy się przy kapliczce, tam będzie obrzęd poświęcenia palm i uroczysta procesja z palmami do kościoła.

5. Msze święte w dni powszednie Wlk Postu: o godz. 17.00 i 18.00. 

Wyjątkiem są wielkopostne piątki, kiedy msze święte odprawiamy o godz. 9.00 i 18.00.

6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – jeszcze dziś i w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 (po nabożeństwie msza św.).

7. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu Apostolat Maryjny.

8. Kalendarz liturgiczny:

– wt. – 19.03 – urocz. św. Józefa Oblubieńca NMP

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

10. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę  naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

11. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli są w zakrystii. 

13. Komunikaty:

a)  wczoraj rozpoczęła się peregrynacją relikwii Bł. Rodziny Ulmów w diecezji kieleckiej, która potrwa do 23 marca; dziś po południu relikwie zostaną przewiezione z kieleckiej Katedry do pobliskiego Piekoszowa, skąd jutro ok. 16.00 zostaną przekazane do Włoszczowy

b) dzieci zapraszamy do Oratorium w sobotę na godz. 10.00 a młodzież w piątek na godz. 19.00

c) do biblioteki parafialnej zapraszamy w niedziele od 10.00 do 11.00 oraz we środy od godz. 18.00 do 19.00

d) wraz z Caritas Diecezji Kieleckiej zachęcamy jeszcze do nabywania baranków do koszyczka ze święconką w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas. (…) Zebrane z akcji środki będą przeznaczone na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

e) Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na musical „Łaszczyńscy w służbie ludzkości” – opowieść o związanych z ziemią świętokrzyską patriotach i społecznikach, którzy dzięki marzeniom, wyobraźni oraz nadzwyczajnemu intelektowi i umiejętnościom przyspieszyli bieg historii. W działaniach wspierała ich silna wiara w Boga. Musical będzie grany 24 i 25 marca w Kieleckim Centrum Kultury. 

f) W najbliższy czwartek 21 marca o godzinie 17.00 w Muzeum Diecezjalnym w Kielcach odbędzie się kolejny wykład Akademii Wiara-Kultura-Nauka pt „Oblicza Piękna. Czy uczony jest artystą? Rzecz o pięknie w naturze, sztuce i nauce.” Wygłosi go astrofizyk z Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika przy Polskiej Akademii Nauk w Warszawie dr Stanisław Bajtlik. Wstęp wolny.

Muzeum Diecezjalne zaprasza również w środę 20 marca na godz. 17.00 na spotkanie z Robertem Szajem, autorem wystawy „Kopernik tego nie widział”, a w sobotę 23 marca na godzinę 11.00 do kieleckiej katedry na wykład „Droga do Nieba”.

g) „Kuria Diecezjalna w Kielcach wraz ze wspólnotą Domowego Kościoła Diecezji Kieleckiej zaprasza do udziału w Drodze Krzyżowej na Karczówkę w piątek, 22 marca 2024 roku. Nabożeństwo poprzedzi Msza św., sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego o godz. 17.00 w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny przy ul. Urzędniczej…”

h) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających niedługo zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy w przyszła niedzielę, 24-go marca, na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

i) organizujemy wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny do sanktuarium MB Krasnobrodzkiej i Zamościa 27 kwietnia br. Więcej informacji oraz zapisy w zakrystii.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001