Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu – 07 kwietnia 2019 r.

 1. Dziś na zakończenie każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz poświęcenie dewocjonaliów.

Dziś po mszy św. o godz. 16.00 spotkanie z Rodzicami kandydatów do sakramentu bierzmowania.

 

 1. W dni powszednie msze święte o godz. 17 i 18. Wyjątkiem są piątki Wielkiego Postu, kiedy odprawiamy msze św. o godz. 9 i 18.

[codzienny różaniec w tym tygodniu prowadzi koło róż. św. Hiacynty]

 

 1. W najbliższy piątek, 12 kwietnia, Drogą Krzyżową będą ulice naszej parafii. W intencji całej parafii i wszystkich parafian oraz w intencji budowy naszego kościoła chcemy to nabożeństwo ofiarować. Początek o godz. 18.30.

Nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 17.00 (zapraszamy z Rodzicami na 18.30).

Tych, którzy czują, że nie podołają trudom Drogi Krzyżowej po ulicach, albo z innych względów nie będą mogli przyjść wieczorem,  zapraszamy na nabożeństwo na godz. 9.30.

 

 1. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – jeszcze dziś oraz w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.

 

 1. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, zwana również Niedzielą Palmową, którą rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Na każdej mszy św. będzie poświęcenie palm oraz uroczyste czytanie Męki Jezusa Chrystusa.

O godz. 11.00 gromadzimy się przy kapliczce, tam będzie obrzęd poświęcenia palm i uroczysta procesja z palmami do kościoła.

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

Dziękujemy także za wszystkie inne, niezwiązane ze sprzątaniem kaplicy, ofiary na kwiaty do grobu Bożego.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Ania z tęczowego wzgórza – jak seriale zmieniają myślenie ludzi
– Sumienie sędziego – o moralnych dylematach orzekania

Do numeru dołączona jest darmowa płyta DVD z filmem „Ignacy Loyola. Żołnierz – Grzesznik – Święty”

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Oddychać Bożym życiem – Stowarzyszenie Żywy Różaniec
– Polska historia NATO

 

 1. Komunikaty:
  a) w najbliższą sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do pomocy w przedświątecznych pracach porządkowych w kaplicy i kościele. Domy już posprzątane – poświęćmy trochę czasu na porządki w Domu Bożym. Znajdzie się praca i dla Pań i dla Panów.

b) Są znów do nabycia baranki wielkanocne Caritas [sugerowana cena – 5 PLN]. Dochód z tego wielkanocnego dzieła miłosierdzia przeznaczony jest na dofinansowanie kolonii i pomoc dla dzieci z rodzin ubogich.

c) Zapraszamy do biblioteki parafialnej w każdą środę: od godz. 18.00 do 19.00; oraz w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 tj. między 10.00 a 11.00.

W każdy wtorek między godz. 16.00 a 19.00 zapraszamy dzieci i młodzież mogą do naszej świetlicy parafialnej.

d) do naszego Oratorium zapraszamy dzieci tradycyjnie w sobotę na godz. 10.00; co w najbliższą sobotę? – szczegóły na tablicy ogłoszeń

e) na placu między kościołem a Domem Parafialnym ustawione zostały kontenery na makulaturę; prosimy składać do nich makulaturę posegregowaną (osobno kartony i tekturę, osobno książki, gazety i inne papierowe odpady) – kontenery są odpowiednio opisane; pieniądze ze sprzedaży zebranej makulatury przeznaczymy na kolonie, które dla dzieci naszej parafii organizujemy w początkach lipca.

f) „Drodzy Diecezjalnie! … rozpoczynamy drugą edycję zbiórki elektrośmieci na misje. Dzięki pomocy duszpasterzy i diecezjan, udało nam się w ubiegłym roku zebrać ponad 300 ton elektroodpadów. Dzięki tej akcji wybudowaliśmy oddział okulistyki w szpitalu na Jamajce, gdzie posługują nasi misjonarze i misjonarki.

Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich mieszkańców diecezji kieleckiej o dołączenie do tak zaszczytnej akcji. Wystarczy przywieźć zużyty sprzęt w wyznaczone miejsce.

Pragnę także poinformować, iż we wszystkich parafiach miasta Kielce ustawione zostały żółte kontenery z napisem „Pomaganie przez ubranie”. Dzięki zbiórce odzieży, obuwia, i innych podobnych rzeczy, będziemy chcieli budować kolejne studnie w tych krajach misyjnych, gdzie ludzie nie mają dostępu do wody pitnej. Robiąc porządki w swoich domach nie tylko przyczyniamy się do ochrony środowiska, o czym przypomina nam papież Franciszek, ale również pomagamy tym, którym żyje się gorzej niż nam. Niech wszystkie inicjatywy służące pomocy innym ludziom wspiera Dobry i Miłosierny Pan. Wszystkim organizatorom i darczyńcom udzielam pasterskiego błogosławieństwa. Wasz Biskup † Jan Piotrowski”

[kontenery na odzież są ustawione przy bramie przed nowym kościołem; prosimy, aby wrzucać do nich rzeczy w dobrym stanie, bądź jeśli ktoś ma życzenie to nowe; nie wrzucajmy do tych kontenerów ubrań czy butów znoszonych bądź zniszczonych – takie trzeba wyrzucić po prostu na śmietnik.

można również zwozić na plac przed Domem Parafialnym elektrośmieci; będziemy je składować obok kontenerów na makulaturę do  świąt wielkanocnych; w pierwszy dzień po świętach zostaną od nas zabrane]

g) „Światowe Dni Młodzieży w Panamie przeszły już do historii. Dla wielu młodych ludzi, którzy w nich uczestniczyli, doświadczenia wiary tam zdobyte, pozostaną na zawsze w ich życiu. Już teraz myślimy o kolejnych Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w roku 2022 w Portugalii.

Drodzy diecezjanie, bracia kapłani, siostry zakonne, rodzice i wychowawcy, a szczególnie Wy, drodzy młodzi! Nie wszyscy udamy się do Portugalii, ale wszyscy możemy podjąć wędrówkę duchową i wejść na pielgrzymi szlak wiodący do Portugalii poprzez modlitwę, cierpienia i ofiarę. Młodzież diecezji kieleckiej, która będzie chciała pojechać do Portugalii, wesprzyjmy materialnie ofiarą zebraną do puszek w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia br. Niech ten nasz dar materialny będzie ofiarą dla duszpasterstwa młodzieży. W Niedzielę Palmową pozostańmy w łączności z całym Kościołem powierzając Bogu ludzi młodych. W przeddzień, 13 kwietnia, zapraszam młodych naszej diecezji na wspólne świętowanie do parafii św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach. Wasz Biskup † Jan Piotrowski”

h) „Kuria Diecezjalna w Kiecach wraz ze wspólnotą Domowego Kościoła Diecezji Kieleckiej zaprasza wszystkie rodziny oraz wiernych do udziału w Drodze Krzyżowej na Karczówkę w piątek 12 kwietnia 2019 roku. Nabożeństwo poprzedzi uroczysta Msza Święta sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego o godz. 17.00. w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny przy ul. Urzędniczej. Po jej zakończeniu wyruszy najstarsza w Kiecach Droga Krzyżowa ulicami miasta. Rozważania przy kolejnych stacjach prowadzić będzie wspólnota Domowy Kościół Diecezji Kieleckiej. Nabożeństwo zakończy się w klasztorze księży Pallotynów na Karczówce. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie rodziny, kapłanów, siostry zakonne, wspólnoty i wszystkich mieszkańców naszego miasta.”

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Anna Majewska. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001