Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu – 03 kwietnia 2022 roku

1. Dziś na zakończenie każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu a po błogosławieństwie poświęcenie dewocjonaliów.

2. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie z dziećmi klas trzecich SP przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami.

3. W tym tygodniu:

a) pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne; – msze święte w tym dniu o godz. 9.00 i 18.00; – po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najśw. Sakr. i całodzienna adoracja do godz. 17.30 (adoracja indywidualna i cicha – zachęcamy, aby wstąpić w ciągu dnia choć na chwilę modlitwy); – o godz. 17.30 różaniec w int. powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych poprowadzi Apostolat Margaretka.

[porządek czuwania wspólnot modlitewnych:

9.30-11.30 – Apostolat Maryjny

11.30-13.30 – koło róż. św. Hiacynty

13.30-15.30 – koło róż. Maryi

15.30-17.30 – koło róż św. Franciszka.

4. W najbliższy piątek, 8 kwietnia, Drogą Krzyżową będą ulice naszej parafii. W intencji pokoju w Ojczyźnie i na świecie oraz naszej parafii chcemy to nabożeństwo ofiarować. Początek o godz. 18.30. 

Nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci o godz. 17.00 (zapraszamy z Rodzicami na 18.30). 

Tych, którzy czują, że nie podołają trudom Drogi Krzyżowej po ulicach, albo z innych względów nie będą mogli przyjść wieczorem,  zapraszamy na nabożeństwo na godz. 9.30.

4. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – jeszcze dziś oraz w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.

5. Najbliższa niedziela to Niedziela Męki Pańskiej, zwana również Niedzielą Palmową, którą rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Na każdej mszy św. będzie poświęcenie palm oraz uroczyste czytanie Męki Jezusa Chrystusa.

O godz. 11.00 gromadzimy się przy kapliczce, tam będzie obrzęd poświęcenia palm i uroczysta procesja z palmami do kościoła.

6. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. św. Hiacynty.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

8. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

9. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z bloku nr 19b przy ul. Szajnowicza Iwanowa. Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę na godz. 18.30 zapraszamy naszych Parafian mieszkających w blokach nr 19c oraz 19 przy ul. Szajnowicza Iwanowa.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu. Symbolem wysoko rozwiniętych społeczeństw są pełne wózki w supermarketach i śmietniki pełne zmarnowanej żywności.

– Akcja integracja. Jak wygląda nauczanie młodych uchodźców w polskich szkołach?

– Dlaczego Izrael nie potępił agresji Rosji na Ukrainę? Dlaczego odmawia pomocy wojskowej?

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Jaki sens ma nieustanne proszenie o coś Boga? Śpiewanie suplikacji

– Głos armat i modlitwa. Losy Ukrainy rozgrywają się nie tylko na polach bitew. Decydujące rozstrzygnięcie – i to Boże – może nadejść z kościołów, cerkwi, domów i innych miejsc modlitwy w Europie i na całym świecie.

– O wpływach rosyjskiej dezinformacji na społeczeństwa w poszczególnych państwach.

11.  Komunikaty:

a) zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w najbliższą sobotę na godz. 10.00.

b) do biblioteki parafialnej zapraszamy: * w niedziele – od 10.00 do 11.00 oraz we środy – od 18.00 do 19.00.

c) dziękujemy za składane w dalszym ciągu dary na pomoc dla uchodźców z Ukrainy, które cały czas sukcesywnie przekazujemy do Caritas.

d) „Kuria Diecezjalna w Kiecach wraz ze wspólnotą Domowego Kościoła Diecezji Kieleckiej zaprasza do udziału w Drodze Krzyżowej na Karczówkę w piątek 8 kwietnia 2022 roku. Nabożeństwo poprzedzi Msza Święta sprawowana pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego o godz. 17.00. w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca NMP przy ul. Urzędniczej. (…) Nabożeństwo zakończy się w klasztorze Księży Pallotynów na Karczówce. 

e) „W  piątek – 8 kwietnia br. o godz. 18.00, w kościele parafialnym w Masłowie, zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Mariana Florczyka. Po Mszy świętej odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Masłowa, która zakończy się przy pomniku św. Jana Pawła II na lotnisku, gdzie spotkał się z wiernymi Diecezji Kieleckiej w 1991 r.” 

f) „Duszpasterstwo Prawników Diecezji Kieleckiej zaprasza na rekolekcje, które odbędą się w dniach 6-8 kwietnia 2022 roku w kościele p.w. Świętej Trójcy w Kielcach. W programie codziennie Msza święta o godz. 18.00, po Mszy konferencja rekolekcyjna. W piątek od 17.00 możliwość spowiedzi.”

g) Zachęcamy do nabywania baranków do koszyczka ze święconką w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas. (…) Zebrane z akcji środki będą przeznaczone na wsparcie dzieci z rodzin ubogich, także dzieci z Ukrainy.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001