Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną – 29 kwietnia 2018 r.

 1. We wtorek rozpoczyna się miesiąc maj – w tradycji Kościoła w Polsce poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe z litanią loretańską będziemy odprawiać codziennie: * w niedziele i święta po mszy św. popołudniowej, * w dni powszednie o godz. 17.30. Zapraszamy.

 

 1. W najbliższy czwartek – 3-i dzień maja: kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja i jednocześnie Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w tym dniu w porządku niedzielnym.

Na mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić w int. Druhów Strażaków z racji przypadającego w dniu następnym wspomnienia ich patrona, św. Floriana.

 

 1. W tym tygodniu przeżywamy:

* pierwszy czwartek miesiąca – z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne;

[z racji przypadającej w tym dniu uroczystości NMP Królowej Polski wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu po mszy św. o godz. 16.00 – rozpoczniemy nabożeństwem majowym; o godz. 17.30 różaniec w int. powołań.]

* pierwszy piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 9.00; – spowiedź od godz. 16.30; – wystawienie Najśw. Sakr., litania do Serca Jezusowego, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz nabożeństwo majowe o godz. 17.30;

* pierwszą sobotę miesiąca – o godz. 16.30 miesięczne spotkanie kół różańcowych i wymiana tajemnic; – o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe I. soboty z rozważaniem tajemnic – prowadzi koło różańcowe bł. Franciszka – oraz nabożeństwo majowe (z tej racji w sobotę druga msza św. popołudniowa rozpocznie się o godz. 18.30).

Za tydzień I. niedziela miesiąca – po każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

Codzienny różaniec w tym tyg. prowadzi koło róż. św. Hiacynty.

 

 1. Kalendarz liturgiczny:

– 02.05 – śr. – wsp. św. Atanazego bp, dr K-ła

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z bloku 12 przy ul. Kazimierza Wlk oraz rodzinom kandydatów do sakramentu bierzmowania. Bóg zapłać. W najbliższą sobotę (na godz. 19.00) zapraszamy do sprzątania kaplicy naszych Parafian mieszkających w bloku nr 14a przy ul. Kazimierza Wlk.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Tego uczyła pani Hanna – nowa polska błogosławiona

– Furia – prawie 200 mln chrześcijan doznaje dziś prześladowania. Zabijanie ludzi i palenie kościołów jest faktem

– Druga twarz Facebooka. Wiedzą o nas bardzo dużo (a właściwie wszystko)

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– W sercu Jezusa, w sercu Maryi – pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych na Jasną Górą

– Siostra naszego Boga – bł. Hanna Chrzanowska

 

 1. Komunikaty:
  a) „Kuria Diecezjalna w Kielcach informuje, że Biskupi Diecezjalni obecni na 378 Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w Warszawie, w dniach 13 – 14 marca br., podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek – 4 maja 2018 r.”


b) „Drodzy Kielczanie, dnia 6 września 1991 r. Stolica Apostolska – w odpowiedzi na prośbę Biskupa Kieleckiego Stanisława Szymeckiego – zatwierdziła tytuł NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY pod wezwaniem „ŁASKAWEJ” lub „MATKI ŁASKI BOŻEJ” jako PATRONKI u Boga miasta Kielce. (…) Serdecznie zapraszam wszystkich Kielczan – duszpasterzy wraz z wiernymi – na uroczystości, które odbędą się 7 maja (poniedziałek) w bazylice katedralnej w Kielcach. O godz. 19.00 będzie sprawowana Msza św., a następnie udamy się w procesji różańcowej w kierunku Ratusza, aby tam na nowo zawierzyć nasze miasto i jego mieszkańców naszej Patronce. Wszystkich mieszkańców naszego miasta polecam opiece Matce Bożej Łaskawej Kieleckiej. Wasz Biskup † Jan Piotrowski”.


c) bezpośrednio po mszy św. prosimy do zakrystii uczestników pielgrzymki do Lichenia w celu uzgodnienia szczegółów wyjazdu


d) spotkanie dotyczące spraw duszpastersko-gospodarczych naszej parafii oraz budowy kościoła zorganizujemy już w drugiej połowie maja, po uroczystościach bierzmowania i I. komunii św.


e) przypominamy, iż organizujemy kolonie dla dzieci i młodzieży (SP i gimnazjum) w dniach 3-12 lipca br. w Rycerce (w Beskidzie Żywieckim). Szczegółowe informacje i zgłoszenia u s. Marioli.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: +Jacek Dróżdż. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001