Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną – 19 maja 2019 r.

  1. Z racji trwającego białego tygodnia po I. komunii św. msze święte do piątku włącznie w nowym kościele.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe z litanią loretańską odprawiane codziennie: * w niedziele i święta po mszy św. o godz. 16.00, * w dni powszednie o godz. 17.30.

Codzienny różaniec w tym tyg. prowadzi koło róż. św. Franciszka.

 

  1. Jutro 20-y dzień miesiąca maja. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 17.00. Przez cały rok podczas nowenny będziemy czytać listy i intencje Przedszkolaków – uczestników III Pielgrzymki Przedszkolaków, która miała miejsce 7 maja br.

Po nowennie spotkanie z dziećmi należącymi do Dziecięcego Koła Różańcowego połączone z wymianą tajemnic.

 

  1. W piątek święto NMP Wspomożycielki Wiernych głównej Patronki Zgromadzenia  Sióstr Salezjanek. Po mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo majowe w kaplicy naszych Sióstr.

 

  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

  1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, dziś szczególnie złożone na tzw. tacę budowlaną oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Jakby Boga nie było. Na ile polityczne wybory mają wpływ na obecność chrześcijaństwa w Unii Europejskiej?

– Polska solidarność – pomoc humanitarna

– Niesamowita święta Rita

W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:

– Wyjść ze Zmartwychwstałym na ulicę – ewangelizacja

– Pożyteczni katolicy – felieton w kontekście profanacji Ikony Jasnogórskiej

– Czy Zachód otworzy oczy (na prześladowanych chrześcijan)?

 

  1. Komunikaty:
    a) Zachęcamy do udziału w naszej parafialnej pielgrzymce do Sanktuarium MB Królowej Jedności w Kodniu n/Bugiem w dniach 14 i 15 czerwca br. Trasa da Kodnia będzie wiodła przez Siedlce, Leśną Podlaską, Janów Podlaski i Pratulin. Szczegółowe informacje i zapisy w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.


b) W najbliższy piątek, 24 maja, kolejne spotkanie w ramach naszego parafialnego Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ożywiać i pogłębiać swoją wiarę przez rozważanie Słowa Bożego. Początek spotkania o godz. 18.30 w Domu Parafialnym. Kto może niech zabierze ze sobą Pismo św.


c) „Kuria Diecezjalna informuje, że dnia 3 czerwca 2019 r. na lotnisku w Masłowie odbędzie się XIII Integracyjne Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych z Województwa Świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej. Celem spotkania jest uwielbienie Boga za dar Świętego Jana Pawła II, który 28 lat temu, w tym miejscu, spotkał się z wiernymi diecezji kieleckiej oraz uczenie się od Papieża miłości do osób potrzebujących pomocy. Rodziny, koła charytatywne, kapłani, wolontariusze są proszeni o pomoc tym osobom w udziale we wspomnianym spotkaniu.

PROGRAM SPOTKANIA:

10.30 – zawiązanie wspólnoty na lotnisku w Masłowie
11.00 – Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Mariana Florczyka

12.00 – część artystyczna, wspólna zabawa i poczęstunek.”


d) SŁOWO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI PRZED WYBORAMI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Drodzy Siostry i Bracia. W niedzielę 26 maja br. we wszystkich państwach tworzących Unię Europejską odbędą się wybory do jej Parlamentu. Od wyników tych wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy Unii Europejskiej.

Polska należy do Unii od 2004 roku. Stało się to również dzięki osobistemu zaangażowaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, który w członkostwie naszego państwa w tej instytucji dostrzegał nie tylko szansę na rozwój Polski pod względem materialnym i cywilizacyjnym, ale również szansę dla Unii, która będzie mogła czerpać z duchowego skarbca naszej Ojczyzny. W konsekwencji przed Europą otworzy to – jak często głosił to Papież – możliwość oddychania obydwoma płucami, a przez to trwania przy jej chrześcijańskich korzeniach.

Jeszcze na kilka lat przed wstąpieniem Polski do Unii, dnia 3 czerwca 1997 roku Jan Paweł II w obecności pięciu prezydentów państw Europy Środkowej i Wschodniej mówił w Gnieźnie: „Bez Chrystusa nie można budować trwałej jedności. Nie można tego robić, odcinając się od tych korzeni, z których wyrosły narody i kultury Europy i od wielkiego bogactwa minionych wieków. Jakże można liczyć na zbudowanie «wspólnego domu» dla całej Europy, jeśli zabraknie cegieł ludzkich sumień wypalonych w ogniu Ewangelii, połączonych spoiwem solidarnej miłości społecznej, będącej owocem miłości Boga?”

Mając na uwadze to papieskie nauczanie, lepiej możemy zdać sobie sprawę z tego, jak wielka odpowiedzialność na nas spoczywa w obecnym momencie naszej najnowszej historii. Dlatego bardzo zachęcamy Was, Drodzy Siostry i Bracia, do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem.

Modląc się do Boga – za wstawiennictwem świętych Patronów Europy i Polski – o dobrą przyszłość Europy, a także o dobrą przyszłość naszej Ojczyzny, z serca Wam błogosławimy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Jasna Góra, 2 maja 2019 roku.


e) „Zapraszamy na VII Uwielbienie na Rynku w Kielcach organizowane pod hasłem „OD WIEKÓW NA WIEKI”, termin – 26 maja 2019 r. Wydarzenie rozpocznie się już o godz. 17.00 spotkaniem panelowym w auli Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Spotkanie na Rynku rozpocznie się lekko przed godz. 19.00, a zakończy się wyjątkową adoracją Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Dodatkowo Uwielbienie ma charakter charytatywny. W czasie spotkania na Rynku będzie można wspomóc Hospicjum Caritas im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach, na rzecz którego datki do puszek będą zbierać wolontariusze Hospicjum.”


f) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających w niedługim czasie zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy w przyszła niedzielę na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.


g) zapraszamy do biblioteki parafialnej w każdą środę: od godz. 18.00 do 19.00; oraz w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 tj. między 10.00 a 11.00.

W każdy wtorek między godz. 16.00 a 19.00 zapraszamy dzieci i młodzież do naszej świetlicy parafialnej.


h) z racji dziękczynnej pielgrzymki dzieci I-komunijnych w najbliższą sobotę Oratorium nie będzie otwarte.

Dzieci z naszego Oratorium w najbliższą niedzielę będą rozprowadzać własnoręcznie przez siebie wykonane różańce. Pozyskane przy tej okazji przeznaczymy na kolonie dla dzieci, które organizujemy na początku lipca tego roku.


i) na placu między kościołem a Domem Parafialnym stoją jeszcze kontenery na makulaturę posegregowaną; kontenery na odzież (żółte) są ustawione przy bramie przed nowym kościołem; można jeszcze na placu przed Domem Parafialnym (za kontenerami na makulaturę) składować elektrośmieci

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001