Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną – 10 maja 2020 roku

1. Codziennie o godz. 20.30 modlimy o oddalenie pandemii koronawirusa, w intencji służb, w intencji chorych i zmarłych wskutek zakażenia wirusem oraz za ich bliskich a także o pokój serca i łaskę nawrócenia. Zachęcamy do modlitwy o tej porze w swoich domach (koronką do Bożego Miłosierdzia, modlitwą różańcową).

Pamiętajmy również o modlitwie o deszcz.

2. Internetowe transmisje mszy św. z naszego kościoła parafialnego: w niedziele o godz. 9.00 i 16.00, w dni powszednie o godz. 17.00.

3. Nabożeństwa majowe z litanią loretańską odprawiane są codziennie: * w niedziele po mszy św. o godz. 16.00, * w dni powszednie o godz. 17.30.

4. W najbliższą środę, 13-y dzień miesiąca maja – dzień MB Fatimskiej (nasz drugi odpust parafialny i pierwszy w tym roku Dzień Fatimski).

Msze św. w tym dniu: 

Godz. 9.00 – na tej mszy św. szczególną modlitwą będziemy ogarniać chorych i starszych; na zakończenie mszy św. błogosławieństwo lekarstw, nabożeństwo w int. chorych i starszych oraz błogosławieństwo chorych Najśw. Sakramentem. 

Godz. 17.00.

O godz. 19.15 Różaniec Fatimski (prowadzi Apostolat Maryjny) i naboż. majowe. Godz. 20.00 – Msza św. w intencji żyjących i zmarłych fundatorów i budowniczych naszego kościoła. Na zakończenie Mszy św. Apel Jasnogórski. Ze względu na obowiązujące obostrzenia nie będzie procesji wokół kościoła i ucałowania relikwii naszych Patronów.

[w tym dniu transmisja internetowa nabożeństwa i mszy św. wieczornej – od godz. 19.15]

5. Również we środę o godz. 10.30 odprawimy nabożeństwo w intencji Przedszkolaków i Dzieci naszej parafii w ramach wirtualnej w tym roku Pielgrzymki Przedszkolaków do św. Hiacynty i Franciszka. Będzie można się włączyć w to nabożeństwo dzięki internetowej transmisji. 

6. Kalendarz liturgiczny:

– 14.05 – czw. – święto św. Macieja Ap

– 16.05 – sob. – święto św. Andrzeja Boboli pr, m, Patrona Polski

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

8. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

9. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

10. Znów mamy katolicką prasę.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

– Ucieczka. O historii najstarszej modlitwy maryjnej

– Skaranie Boskie. Jak to jest z tym gniewem Bożym?

– Kiedy system śledzi wirusa. Ile prywatności warto poświęcić dla walki z epidemią?

W najnowszej Niedzieli m.in.:

– Polska wysycha. Czy czeka nas najgorsza susza w historii Polski?

– Nieznane notatki siostry Łucji. Czy tajemnica fatimska została uaktualniona?

– Staje się nowe. Tegoroczne Uwielbienie na kieleckim Rynku będzie… on line

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Helena Kuchta. Wieczny odpoczynek…

12. Komunikaty:

a) „Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego prosi, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. (…) Biskup Kielecki Jan Piotrowski zaprasza duchownych i wiernych świeckich naszej diecezji do podjęcia wyżej wymienionej inicjatywy.”

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001