Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wszystkich Świętych (01.11.2015r.)

1. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte będą odprawione o godz. 9.00, 11.00 – z procesją wokół kościoła i o 18.00. Przed każdą mszą będą czytane wypominki. O godz. 17.30 różaniec za zmarłych.
Po Mszy św. wieczornej – wymiana tajemnic różańcowych.

Przez cały tydzień, do 8 listopada, można, przystępując do komunii św. i nawiedzając cmentarz, uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.

2. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlić za wszystkich zmarłych w minionym roku naszych parafian.

3. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w nasze modlitewne czuwanie podczas czwartkowo-piątkowej Nieustannej 24-godzinnej Modlitwy Różańcowej Przed Najświętszym Sakramentem.

4. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła. Bóg zapłać. Szczególne podziękowania dla pań, które podjęły się na nowo miesięcznej zbiórki na budowę kościoła po domach naszej parafii i dla wszystkich, którzy życzliwie w tę akcję znów się włączyli. Na marginesie – wpłaciliśmy na konto również pieniądze z końca ubiegłego i początku tego roku. O szczegółach powiemy na naszym kwartalnym spotkaniu w grudniu.
Tacę przyszłej niedzieli – II-ej w listopadzie – przeznaczamy na budowę kościoła.

5. W przyszła niedzielę, po mszy św. popołudniowej spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania.

6. Jeśli ktoś jeszcze pragnie polecać swoich bliskich zmarłych w coniedzielnej modlitwie wspominkowej może zabrać kartkę na wypominki, wypełnić (imiona i nazwiska zmarłych, czas trwania „wypominek” i godz. Mszy św.) i złożyć w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

7. W tym tygodniu przeżywamy: pierwszy czwartek – z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek – odwiedziny chorych od godz. 9.00, spowiedź od godz. 16.00; oraz pierwszą sobotę miesiąca.

8. Kalendarz liturgiczny:

  • Środa – wsp. św. Karola Boromeusza bp

9. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

10. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001