Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019 r.

 1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – II dzień świąt. Msze święte w porządku niedzielnym (7, 9, 11, 16, 18). Jutrzejsza taca przeznaczona będzie na potrzeby KUL-u.

Od wtorku msze św. w dni powszednie w porządku zwykłym (godz. 17, 18)

[codzienny różaniec prowadzi koło róż. św. Franciszka]

 

 1. Składamy serdeczne podziękowania:
  a) wszystkim. którzy wzięli udział w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz ukwieceniu i świątecznym udekorowaniu kaplicy i kościoła (dziękujemy także wszystkim składającym ofiary na kwiaty do Grobu Bożego: indywidualnie oraz przy okazji porządków sobotnich w Wielkim Poście)
  b) ministrantom i lektorom, scholii pod opieką siostry Marioli oraz młodzieży za zaangażowanie w służbę liturgiczną oraz muzyczną
  c) kołom różańcowym, Apostolatowi Maryjnemu i młodzieży za przewodniczenie adoracjom podczas Triduum
  d) Druhom Strażakom za trzymanie warty przy Grobie Pańskim i pomoc w przygotowaniu liturgii Wigilii Paschalnej i Procesji Rezurekcyjnej
  e) wszystkim uczestniczącym w liturgii Triduum Paschalnego Parafianom i Gościom  za wspólną modlitwę (także za tę indywidualną w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim) oraz za wspólne przeżywanie tych najświętszych tajemnic naszej wiary
  f) panu Andrzejowi – organiście za prowadzenie śpiewu podczas Triduum
  g) panu Marianowi – kościelnemu za codzienną służbę podczas Triduum.

 

 1. W najbliższy piątek, 26 kwietnia – kolejne spotkanie w ramach Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ożywiać i pogłębiać swoją wiarę przez rozważanie Słowa Bożego. Początek spotkania o godz. 18.30 w Domu Parafialnym. Kto może niech zabierze ze sobą Pismo św.

 

 1. Miesięczne spotkanie grupy Apostolatu Maryjnego, z racji 27-go dnia miesiąca odbędzie się w najbliższą sobotę po mszy św. o godz. 17.00.

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła, oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego naszym Parafiankom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 

 1. Komunikaty:
  a) W związku z pożarem Katedry Notre- Dame w Paryżu, Przewodniczący KEP wystosował apel do wszystkich Polaków o pomoc materialną w jej odbudowie. Dla wszystkich darczyńców otwarte jest konto Caritas Diecezji Kieleckiej, która wszystkie wpłaty niezwłocznie przekaże na konto odbudowy tej Czcigodnej Świątyni.

konto Caritas Diecezji Kieleckiej nr 21 1050 1416 1000 0005 0011 5811 z dopiskiem ODBUDOWA NOTRE DAME.

Można też wspierać to dzieło przez *sms *na numer*72052 *o treści *ODBUDOWA*.


b) II Niedziela Wielkanocna to Święto Bożego Miłosierdzia i Święto Patronalne Caritas. W tym dniu, podobnie jak w latach ubiegłych, przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek na dzieła miłosierdzia Caritas Diecezjalnej.

Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna również 75 Tydzień Miłosierdzia w Kościele pod hasłem „Miłosierni Miłosierdzia dostąpią”.


c) zapraszamy do biblioteki parafialnej w każdą środę: od godz. 18.00 do 19.00; oraz w niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 tj. między 10.00 a 11.00.

W każdy wtorek między godz. 16.00 a 19.00 zapraszamy dzieci i młodzież mogą do naszej świetlicy parafialnej.


d) dzieci do naszego Oratorium zapraszamy w sobotę na godz. 10.00


e) na placu między kościołem a Domem Parafialnym stoją jeszcze kontenery na makulaturę posegregowaną (osobno kartony i tekturę, osobno książki, gazety i inne papierowe odpady) – kontenery są odpowiednio opisane;

kontenery na odzież (żółte) są ustawione przy bramie przed nowym kościołem; prosimy, aby wrzucać do nich rzeczy w dobrym stanie, bądź jeśli ktoś ma życzenie to nowe;


f) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających w niedługim czasie zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy w przyszłą niedzielę, 28 kwietnia, na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Marianna Litwin oraz śp. Anna Janik (pogrzeb we wtorek o godz. 13.00). Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001