Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – 17 kwietnia 2022 roku

1. Jutro Poniedziałek Wielkanocny – II dzień świąt. Msze święte w porządku niedzielnym (7, 9, 11, 16, 18).

2.  Składamy serdeczne podziękowania:

a) wszystkim. którzy wzięli udział w pracach porządkowych wokół kościoła, w przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz ukwieceniu i świątecznym udekorowaniu kaplicy; dziękujemy także wszystkim składającym ofiary na kwiaty do Grobu Bożego: indywidualnie oraz przy okazji porządków sobotnich w Wielkim Poście

b) wszystkim zaangażowanym w służbę liturgiczną oraz muzyczną podczas Triduum

c) wszystkim uczestniczącym w liturgii Triduum Paschalnego Parafianom i Gościom  za wspólną modlitwę (także za tę indywidualną w Ciemnicy i przy Grobie Pańskim) oraz za wspólne przeżywanie tych najświętszych tajemnic naszej wiary

3. W najbliższą środę 20-y dnia miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 17.00. Wymiana tajemnic w Dziecięcym Kółku Różańcowym przez całą najbliższą niedzielę.

4. W najbliższy piątek kolejne spotkanie naszego parafialnego Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ożywiać i pogłębiać swoją wiarę przez rozważanie Słowa Bożego. Początek spotkania  ok. godz. 18.30 w Domu Parafialnym. Kto może niech zabierze ze sobą Pismo św.

W tym dniu msze święte jak we wszystkie „biblijne” piątki, tj. o godz. 9.00 i 18.00 a różaniec o godz. 17.30.

5. W piątek w oktawie Wielkanocy (tj. w ten najbliższy) nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło różańcowe św. Franciszka

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

8. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

9. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z bloku nr 12 przy ulicy Permskiej. Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę na godz. 18.30 zapraszamy naszych Parafian mieszkających w domach jednorodzinnych przy ul. Permskiej.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

11. Komunikaty:

a) do biblioteki parafialnej w zapraszamy *we środy – od 18.00 do 19.00 oraz w niedziele – od 10.00 do 11.00.

[dziś oczywiście biblioteka nieczynna]

b) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających niedługo zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001