Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 31 maja 2020 roku

1. Dzisiejsza Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny okres wielkanocny. Od jutra w kalendarzu liturgicznym tzw. okres zwykły. Okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej trwa do przyszłej niedzieli – Niedzieli Trójcy Świętej.

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła.

2. Dziś po mszy św. o godz. 16.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe.

Od jutra odprawiane będą codziennie nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego: * w dni powszednie – po mszy św. o godz. 17.00, * w niedziele – po mszy św. o godz. 16.00.

3. Wracamy do codziennego odmawiania różańca o godz. 16.30. Będziemy się modlić: * o ustanie pandemii; * w int. służb; * w int. chorych i zmarłych na skutek zarażenia wirusem;   * o łaskę nawrócenia; * o pokój serca. W tym tygodniu modlitwę prowadzi koło róż. Maryi.

4. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała związana corocznie z procesją do 4-ech ołtarzy (w tym roku trasa procesji wypada na wschodnią stronę naszej parafii). Zwolnienie z części obostrzeń w ostatnich dniach nie pozwoliło jeszcze na zorientowanie się w możliwości zorganizowania i poprowadzenia procesji eucharystycznej – nieznane są bowiem: * szczegółowe regulacje dotyczące zgromadzeń; * praktyczne rozwiązania w kwestii zachowania dystansu oraz obowiązku zakrywania nosa i ust podczas procesji; * możliwości Policji w kwestii zabezpieczenia trasy przemarszu podczas procesji; * i wiele innych spraw. Z pewnością w przyszłą niedzielę podamy konkretne informacje.

Rocznicę I. Komunii świętej – corocznie obchodzoną podczas Uroczystości Bożego Ciała będziemy przezywać najprawdopodobniej w 2-ą niedzielę września.

5. W tym tygodniu:

– pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i do życia konsekrowanego w świecie: * msze święte o godz. 9.00 i 18.00; * po mszy św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna indywidualna adoracja (zachęcamy do wstąpienia w ciągu dnia do kaplicy choć na chwilę modlitwy); * godz. 17.30 różaniec w int. powołań oraz nabożeństwo czerwcowe.

[prosimy wspólnoty modlitewne o podjęcie czuwania w następującym porządku:

9.30-11.30 – koło róż. św. Franciszka;

11.30 – 13.30 – Apostolat Maryjny;

13.30 – 15.30 – koło róż. św. Hiacynty;

15.30 – 17.30 – kolo róż. Maryi.]

– pierwszy piątek miesiąca: * odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00 (jeśli ze względu na obecną sytuację ktoś obawia się zagrożenia w związku z wizyta kapłana u kogoś z dotychczas odwiedzanych chorych proszony jest o kontakt w zakrystii bądź kancelarii parafialnej lub telefonicznie – ze zrozumieniem odłożymy ją na późniejszy czas); * spowiedź od godz. 16.30; * wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, litania do Serca Jezusowego – o godz. 17.30 (od tego miesiąca można podjąć kontynuację praktyki pierwszych piątków miesiąca zawieszonej na ostatnie dwa miesiące ze względu na obowiązujące obostrzenia; to samo dotyczy praktyki przeżywania pierwszych sobót miesiąca)

– pierwsza sobota miesiąca: * o godz. 16.30 spotkanie kół różańcowych i wymiana tajemnic; * o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe I. soboty z rozważaniem tajemnic – prowadzi koło róż. Maryi (w tym dniu druga msza św. popołudniowa o godz. 18.30).

* za tydzień I. niedziela miesiąca – po każdej mszy św. poświecenie dewocjonaliów.

6. Kalendarz liturgiczny:

– 03.06 – śr. – wsp. św. męczenników: Karola Lwangi i Towarzyszy

– 04.06 – czw. – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

– 05.06 – pt. – wsp. św. Bonifacego bp, m

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

8. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

9. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejsza niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Są najnowsze numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego a dla młodych czytelników Mały Gość Niedzielny.

11. Komunikaty:

a) dekret ks. Bpa ordynariusza o odwołaniu dyspensy.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001