Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 23 maja 2021 roku

1. Trwa w naszej parafii peregrynacja obrazu św. Józefa.

Dziś po każdej mszy świętej – litania do św. Józefa; od godz. 19.00 – modlitwy indywidualne; o godz. 20.00 – koronka ku czci św. Józefa; o godz. 20.30 – różaniec; o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski.

Od poniedziałku do piątku: o godz. 9.00 – msza św. z kazaniem, po niej litania do św. Józefa; od godz. 15.00 – modlitwy indywidualne; o godz. 16.30 – koronka do Bożego Miłosierdzia; o godz. 17.00 – msza św. i nabożeństwo majowe; o godz. 18.00 – msza św. z kazaniem, potem litania do św. Józefa i akty zawierzenia; od godz. 19.00 – modlitwy indywidualne; o godz. 20.00 – koronka ku czci św. Józefa; o godz. 20.30 – różaniec; o godz. 21.00 – Apel Jasnogórski.

W sobotę 29 maja, zakończenie peregrynacji. Od godz. 12.00 – modlitwy indywidualne; o godz. 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia; o godz. 15.30 – koronka ku czci św. Józefa oraz litania do św. Józefa. O godz. 16.00 – msza święta dziękczynna za dar peregrynacji i zawierzenie parafii św. Józefowi.

Szczegółowy program całej peregrynacji jest na tablicy ogłoszeń i w gablocie oraz na naszej stronie internetowej.

2. Dzisiejsza niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny okres wielkanocny. Od jutra tzw. okres zwykły w ciągu roku (aż do I. Niedzieli Adwentu). Okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej trwa do przyszłej niedzieli – Niedzieli Świętej Trójcy.

3. W najbliższy czwartek – 27-y dzień miesiąca. Miesięczne spotkanie członków grupy Apostolatu Maryjnego naszej parafii – po mszy św. o godz. 17.00.

4. Nabożeństwa majowe z litanią loretańską  odprawiane są codziennie: * w niedziele po mszy św. o godz. 16.00; * w dni powszednie o godz. 17.30.

5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała, tradycyjnie związana z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy; w tym roku pójdziemy w kierunku Górek Szczukowskich. Ołtarze będą one usytuowane: I – przy bramie placu kościelnego; II – przy przedszkolu; III – naprzeciw posesji państwa Bieleckich; IV – przed posesją państwa Szymonków.

W Uroczystość Bożego Ciała na mszy św. o godz. 10.00 będziemy również przeżywać Rocznicę Pierwszej Komunii św.

6. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 24.05 – święto NMP Matki Kościoła oraz święto patronalne naszych Sióstr Salezjanek – Maryi Wspomożycielki Wiernych

– śr. – 26.05 – wsp. św. Filipa Nereusza, pr

– czw. – 27.05 – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

– sob. – 29.05 – wsp. bł. Urszuli Ledóchowskiej dz

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

8. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

9. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty naszym Parafianom z ul. Białogońskiej. Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Wiosną powieje od charyzmatyków? W czym tkwi popularność ruchów charyzmatycznych?
– Dwa Serca, jedno bicie. Serce Jezusa i Serce Maryi
-Jak działa Duch Święty?
– Katolicy za Wielkim Murem. Kościół katolicki w Chinach
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Czym się charakteryzuje i czego potrzebuje męska wiara?
– Sanktuaria po pandemii. Są już otwarte…
– Duszpasterz i mąż stanu – 40 rocznica śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego

11. Przypominamy o transmisjach mszy świętych niedzielnych i świątecznych o godz. 9.00 i 16.00 przez naszą stronę internetową.

12. Komunikaty:

a) Zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w najbliższą sobotę na godz. 10.00. 

b) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających niedługo zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy w przyszła niedzielę, 30 maja, na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

c) Kurii Diecezjalnej: „Od kilku lat corocznie na ulicach Kielc odbywał się Marsz dla Życia i Rodziny, którego celem była promocja ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W poprzednim jak i w obecnym roku, z powodu pandemii koronawirusa, nie mógł się on odbyć w tradycyjnej formie. Nie oznacza to jednak zaprzestania działań w kierunku obrony życia i rodziny jako jego naturalnego środowiska. Dlatego też w niedzielę – 30 maja o godz. 18.00 na Placu Jana Pawła II przy Bazylice Katedralnej w Kielcach Biskup Jan Piotrowski będzie przewodniczył Eucharystii w tej intencji. Po zakończeniu Mszy świętej odbędzie się koncert w wykonaniu chóru Kościoła Garnizonowego pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Kielcach. W tym samym dniu, w godz. od 15.00 do 17.30, na antenie Diecezjalnego Radia EM Kielce będzie emitowany program na żywo poświęcony tematyce obrony życia ludzkiego i rodziny.”

d) Kurii Diecezjalnej: „W środę – 2 czerwca 2021 r. na lotnisku w Masłowie odbędzie się XIV Integracyjne Spotkanie Chorych i Niepełnosprawnych z Województwa Świętokrzyskiego i Diecezji Kieleckiej. (…). 

PROGRAM SPOTKANIA:

10.30 – modlitwa i złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II oraz zawiązanie

wspólnoty na lotnisku w Masłowie

11.00 – Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Mariana Florczyka 

12.00 – część artystyczna

W czwartek – 3 czerwca 2021 r. o godz. 19.30 będzie miała miejsce modlitwa przy pomniku św. Jana Pawła II w Masłowie pod przewodnictwem Biskupa Mariana Florczyka.”

13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Czesław Kasperek Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001